Przejdź do zawartości

Choroba: Różnice pomiędzy wersjami

Usunięte 151 bajtów ,  6 lat temu
powstrzymanie od zalewu fraszek Wierzchowskiego, dr zmiana
powstrzymanie od zalewu fraszek Wierzchowskiego, dr zmiana
Linia 71:
** Autor: [[Alexis de Tocqueville]]
 
* Nie jestem osobą „super wierzącą”„superwierzącą”. Ale gdy patrzy się na swoje dziecko, które umiera… Pojawia się wymiar metafizyczny. To, że mój Rysio jest dzisiaj zdrowy, to naprawdę cud. Wierzę, że w tym była boska pomoc. Bo Rysiek szanse na przeżycie miał bardzo nikłe. I było kilka momentów, gdy naprawdę mógł odejść.
* Niby zdrowy,<br />A – bez głowy!
** Autor: [[Leszek Wierzchowski]], ''Psychicznie chory''; w: ''Dziwne stany świadomości'', Kraków 2013.
 
* Nie jestem osobą „super wierzącą”. Ale gdy patrzy się na swoje dziecko, które umiera… Pojawia się wymiar metafizyczny. To, że mój Rysio jest dzisiaj zdrowy, to naprawdę cud. Wierzę, że w tym była boska pomoc. Bo Rysiek szanse na przeżycie miał bardzo nikłe. I było kilka momentów, gdy naprawdę mógł odejść.
** Autor: [[Ewa Gorzelak]], [http://www.m-jak-milosc.pl/Wywiady/1154/Los-zatoczyl-kolo-druga-czesc-rozmowy-z-Ewa-Gorzelak.html ''Los zatoczył koło – druga część rozmowy z Ewą Gorzelak'']
 
Linia 85 ⟶ 82:
 
* Niewiele jest rzeczy gorszych, które mogą dotknąć człowieka, niż poważna choroba. Ale jedna jest. To cierpienie przy świadomości, że istnieje skuteczny lek, ale jest niedostępny lub zbyt drogi.
** Autor: [[Adam Gaffney]], amerykański lekarz
** Źródło: Barbara Szelewa, ''Bądź człowiekiem, zaopiekuj się mną'', „Gazeta Wyborcza”, 18–19 maja 2013.