Miguel Enríquez: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Orbwiki107 (dyskusja | edycje)
drobne
m format, dr zmiana
 
Linia 1: Linia 1:
'''[[w:Miguel Enríquez|Miguel Enríquez Espinosa]]''' (1944-1974) – chilijski lekarz i polityk, rewolucjonista, teoretyk marksizmu, zastrzelony przez policję w Santiago.
'''[[w:Miguel Enríquez|Miguel Enríquez Espinosa]]''' (1944–1974) – chilijski lekarz i polityk, rewolucjonista, teoretyk marksizmu, zastrzelony przez policję w Santiago.

==O Miguelu Enríquezie==
* Miguel Enríquez. Nie wiem dlaczego, ale go sobie inaczej wyobrażałem. Nie sądziłem, że będę mógł z nim tak spokojnie rozmawiać o losach Chile. Czyżby miał rację twierdząc, że wojna domowa jest nieunikniona? W każdym razie, jeśli wybuchnie – on będzie jednym z winnych. Ciężko tak mówić, ale fakty są faktami. Propozycja Enríqueza, by przyznać prawa wyborcze podoficerom i żołnierzom, jest nie do zrealizowania.
** Autor: [[Carlos Prats]], ''Dziennik chilijskiego żołnierza, czyli prawo ponad życie'' (wpis z 25 maja 1973), tłum. Alicja Zalewska, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1979, ISBN 8311064067, s. 52.


== O Miguelu Enriquezie ==
* Miguel Enriquez. Nie wiem dlaczego, ale go sobie inaczej wyobrażałem. Nie sądziłem, że będę mógł z nim tak spokojnie rozmawiać o losach Chile. Czyżby miał rację twierdząc, że wojna domowa jest nieunikniona? W każdym razie, jeśli wybuchnie – on będzie jednym z winnych. Ciężko tak mówić, ale fakty są faktami. Propozycja Enriqueza, by przyznać prawa wyborcze podoficerom i żołnierzom, jest nie do zrealizowania.
** Autor: [[Carlos Prats]], ''Dziennik chilijskiego żołnierza, czyli prawo ponad życie'' (wpis z 25 maja 1973), Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, tłum. Alicja Zalewska, Warszawa 1979, ISBN 83-11-06406-7, s. 52.


{{SORTUJ:Enriquez, Miguel}}
{{SORTUJ:Enriquez, Miguel}}

Aktualna wersja na dzień 15:10, 11 wrz 2016

Miguel Enríquez Espinosa (1944–1974) – chilijski lekarz i polityk, rewolucjonista, teoretyk marksizmu, zastrzelony przez policję w Santiago.

O Miguelu Enríquezie[edytuj]

  • Miguel Enríquez. Nie wiem dlaczego, ale go sobie inaczej wyobrażałem. Nie sądziłem, że będę mógł z nim tak spokojnie rozmawiać o losach Chile. Czyżby miał rację twierdząc, że wojna domowa jest nieunikniona? W każdym razie, jeśli wybuchnie – on będzie jednym z winnych. Ciężko tak mówić, ale fakty są faktami. Propozycja Enríqueza, by przyznać prawa wyborcze podoficerom i żołnierzom, jest nie do zrealizowania.
    • Autor: Carlos Prats, Dziennik chilijskiego żołnierza, czyli prawo ponad życie (wpis z 25 maja 1973), tłum. Alicja Zalewska, Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1979, ISBN 8311064067, s. 52.