Artur Domosławski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 811 bajtów ,  5 lat temu
nowy cytat
m (us. link., ort., format, dr zmiana)
(nowy cytat)
 
==Inne==
* Chyba nigdy wcześniej współzależność między zdarzeniami z nieodległej przeszłości, w które uwikłani byliśmy także my, nie była tak widoczna, jak w 2015 roku. Polska brała udział w wojnach w Afganistanie i Iraku, a właśnie te wojny wpłynęły na implozję obu państw – ergo wielką falę migracji. Firmy z polskim kapitałem brały udział w bezwzględnej eksploatacji siły roboczej w krajach Południa (kto jeszcze pamięta tragedię w Bangladeszu sprzed dwóch lat?) – a wśród masy uchodźców są tysiące Bengalczyków uciekających przed półniewolniczym wyzyskiem.
** Źródło: [http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20151231/najwazniejsze-wydarzenie-2015 ''Najważniejsze wydarzenie 2015?''], krytykapolityczna.pl, 31 grudnia 2015.
** Zobacz też: [[uchodźca]]
 
* Gdyby przyjąć czarno-biały obraz konfliktu z islamskim dżihadem, jaki malują obrońcy „wojny z terroryzmem” – a historia pokazuje, że taki z pewnością on nie jest – oraz logikę ich rozumowania, można by rzec, że ta wojna zamieniła wielu z „nas” w „nich”. I być może to właśnie jest jednym z największych zwycięstw terrorystów, którzy wbili samoloty w wieże WTC. Egzekucja na ben Ladenie i jej szeroka akceptacja są tylko kolejnymi tego przykładami.
** Źródło: [http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/DomoslawskiSprawabenLadenatonaszasprawa/menuid-1.html ''Sprawa ben Ladena – nasza sprawa'', krytykapolityczna.pl, 16 maja 2011]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne