Piekło: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 15 bajtów ,  6 lat temu
m
formatowanie automatyczne
Nie podano opisu zmian
m (formatowanie automatyczne)
** Tłumaczenie: [[Adam Mickiewicz]]
 
* skundlenie<br /> stan powszechny <br /> inferno no services ahead<br /> nie ma żadnego dalej<br /> nie ma żadnego później
** Autor: [[Mira Kuś]], ''Tu już nikt nikomu'' [http://mirakus.pl/tu-juz-nikt-nikomu/]
 
** Autor: św. [[Jan Paweł II]], ''Przekroczyć próg nadziei'', [za:] „Egzorcysta”, marzec 2013, nr 3 (7), s. 68.
 
* Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem "piekło"„piekło”.
** Źródło: [[Kongregacja Nauki Wiary]], ''Katechizm Kościoła Katolickiego'', 1992, Część pierwsza: "Wyznanie„Wyznanie wiary"wiary”, Dział drugi: "Wyznanie„Wyznanie wiary chrześcijańskiej"chrześcijańskiej”, Rozdział trzeci: "Wierzę„Wierzę w Ducha Świętego"Świętego”, Artykuł 12: "Wierzę„Wierzę w życie wieczne"wieczne”, IV. "Piekło"„Piekło”, Punkt 1033.
** Autor: [[Kongregacja Nauki Wiary]]
** Źródło: [[Kongregacja Nauki Wiary]], ''Katechizm Kościoła Katolickiego'', 1992, Część pierwsza: "Wyznanie wiary", Dział drugi: "Wyznanie wiary chrześcijańskiej", Rozdział trzeci: "Wierzę w Ducha Świętego", Artykuł 12: "Wierzę w życie wieczne", IV. "Piekło", Punkt 1033.
 
* W nas jest Raj, Piekło –<br />I do obu – szlaki.

Menu nawigacyjne