Grecja: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 597 bajtów ,  7 lat temu
+1
(+1)
(+1)
** Autor: [[Valery Giscard d'Estaing]], rozmowa Romaina Leicka i Georga Mascolo, ''Parszywa „17”'', „Der Spiegel”, tłum. „Forum”, 17 września 2012.
** Opis: o przyjęciu Grecji do Unii Europejskiej w 1981.
 
* To jest polityka upokarzania. To nie ma nic wspólnego z ekonomią. I nie ma nic wspólnego z wyprowadzeniem Grecji z kryzysu. To nowy Traktat Wersalski i premier Tsipras o tym wie. Wie, że zostanie przeklęty, jeśli go przeforsuje. I wie, że zostanie przeklęty, jeśli tego nie zrobi.
** Autor: [[Janis Warufakis]]
** Opis: o porozumieniu w sprawie pakietu oszczędnościowego zawartym przez premiera [[Aleksis Tsipras|Tsiprasa]] w Brukseli 13 lipca 2015.
** Źródło: [http://strajk.eu/warufakis-tsipras-bedzie-wyklety/ ''Warufakis: Tsipras będzie wyklęty'', strajk.eu, 14 lipca 2015]
 
* W Grecji na przykład rozwiązania zastosowane w celu obniżenia ciężaru długu sprawiły, że kraj ten jest bardziej zadłużony niż w 2010 roku. Cięcia budżetowe boleśnie odbiły się na produkcji, wskutek czego wzrosła relacja długu do PKB. Międzynarodowy Fundusz Walutowy przynajmniej przyznaje, że była to zarówno porażka intelektualna, jak i błąd polityczny.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne