Grecja: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 551 bajtów ,  7 lat temu
+1
(+1)
(+1)
* Nie ma żadnych dowodów, żeby narzucone Grecji przez „trojkę” (Komisję Europejską, Europejski Bank Centralny oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy) rozliczne reformy strukturalne doprowadziły do jakiejkolwiek rzeczywistej poprawy na poziomie podstawowym. Przeciwnie: doszło nawet do pogorszenia wielu wskaźników, obrazujących skuteczność działań rządu oraz funkcjonowanie rynku pracy.
** Autor: [[Daniel Gros]], [http://www.project-syndicate.pl/artykul/grecja-bez-eksportu-nie-wyjdzie-z-kryzysu,699.html ''Grecja bez eksportu nie wyjdzie z kryzysu'', project-syndicate.pl, 24 marca 2014]
 
* Niedzielny wybór dokona się między cięciami bez końca i natychmiastowym chaosem. Jakkolwiek wygodnie jest z boku argumentować, że może wyjście Grecji ze strefy euro nie będzie w średniej perspektywie aż tak bolesne, jak 30 lat tłamszenia wzrostu spłatami długu, nikt normalny nie może chcieć ani jednego, ani drugiego.
** Autorka: [[Zoe Williams]]
** Źródło: [http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jun/28/greece-europe-imf-democracy ''The moral crusade against Greece must be opposed'', "The Guardian", 28 czerwca 2015]
 
* Niemiecki podatnik wspomaga finansowo przede wszystkim tych, którzy Grecji i innym pożyczyli pieniądze i zainkasowali za to odsetki. Ci wierzyciele walczą teraz o przerzucenie strat na podatników, czyli głównie pracobiorców.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne