Andrzej Zybertowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 441 bajtów ,  7 lat temu
uzu
m (red., dr zmiana)
(uzu)
** Opis: o sporze co do możliwości objęcia mandatu posła przez Bogdana Święczkowskiego.
** Źródło: ''Bogdan Święczkowski – niebezpieczny poseł?'', „Gazeta Polska”, 19 października 2011
 
* Doceniam pana sztukę kreowania rzeczywistości dzisiejszego wieczoru.
** Opis: do redaktora Mariusza Pietrasika.
** Źródło: ''Wieczór Wyborczy'' w TVP INFO, 22 maja 2014.
 
* Każde wybory niosą ze sobą wiedzę. Za ich pomocą rzeczywistość społeczna przemawia niekiedy bardzo wyraźnie. Przemawia społeczny rozum (na aktualnym etapie rozwoju tegoż rozumu). Oto na przykład pewna część rozumnych istot (dziesiątki tysięcy) wybrała Bogdana Klicha na senatora. Byłego ministra obrony narodowej – tak nieudolnego, że nawet premier Donald Tusk, znany z wzorcowej wyrozumiałości dla kompetencyjnych słabości swoich ministrów, ze stanowiska go odwołał.
* Są także wyborcze plusy. Proszę spojrzeć na wynik Ruchu Palikota. Zawdzięczamy mu osłabienie środowisk postkomunistycznych. Wyjdzie to Polsce na dobre (…) Korzyść kolejna to szansa na otrzeźwienie i większą społeczno-polityczną dojrzałość tych ogniw Kościoła katolickiego, które, posiadając słabą (w mojej ocenie) wyobraźnię socjologiczną, zarazem pielęgnowały więzi, kontakty, dusery ze środowiskami liberalnego salonu, elit kosmopolitycznych, medialnych, a i biznesowych. Mam na myśli te ogniwa Kościoła, które zachowywały się tak, jakby zapomniały o tym, że depozyt wiary spełnia się także w cywilizacyjnej misji Kościoła. W misji, która nie może spełniać się w nijakości. Duchowni, którzy nie rozumieli, jaka biznesowo-medialna i quasi-kulturowa tkanka wiąże się z promocją postaci typu Nergal, teraz dostali znak: otrzeźwijcie wreszcie.
** Źródło: ''O pożytkach z wyborczych wyników'', „Gazeta Polska”, 12 października 2011
 
* W mojej orientacji jest to dziennikarz trochę bardziej znany, niż ten, który ze mną prowadzi obecnie rozmowę.
** Opis: do redaktora Mariusza Pietrasika o [[Jacek Żakowski|Jacku Żakowskim]].
** Źródło: ''Wieczór Wyborczy'' w TVP INFO, 22 maja 2014.
 
* Wśród rodziców i krewnych znanych postaci dziennikarstwa III RP są: szef Głównego Zarządu Politycznego LWP, dowódca KBW, pułkownik UB, oficer II oddziału (wywiad) Sztabu Generalnego WP, członek KC PZPR, współzałożycielka i dziennikarka „Trybuny Ludu”, działacze KPP w okresie międzywojennym oraz tajni współpracownicy służb cywilnych i wojskowych. Dzieci tych wszystkich osób dobrze się znają, często ze sobą współpracują, tworzą silnie zintegrowane środowisko wpływu na bieg spraw w Polsce.
1001

edycji

Menu nawigacyjne