Wikicytaty:Prośby o przyznanie uprawnień: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(→‎Biurokrata: komentarz)
** Przepraszam, jeżeli mój wcześniejszy komentarz był nie dość jasny. Nie miałem świadomości i nie dostałem takiej informacji zwrotnej. :) Jeśli nadal będą się rodziły jakieś pytania na poziomie Meta-Wiki, proszę o wiadomość. Pozdrawiam, [[User:Openbk|Openbk]] ([[User talk:Openbk|dyskusja]] / <small>[[:m:User talk:Openbk|meta-wiki]]</small>) 14:57, 21 kwi 2015 (CEST)
:Dwa słowa ode mnie odnośnie tej sytuacji. Odmowa nie była decyzją jednego stewarda, takie problematyczne kwestie są zawsze dyskutowane między stewardami (na liście mailowej) - tak było i tym razem. Openbk ma słuszność, małym projektom wygodniej jest nie posiadać biurokraty, niż posiadać nieaktywnego (ostatnio, po włączeniu kilku uprawnień admińskich tutaj, niektórzy stewardzi sugerowali wszczęcie procedury odguzikowania Sp5uhe, gdyż jego nieaktywność może być kłopotliwa). Po wtóre, w głosowaniu wzięło udział zbyt mało użytkowników, by uprawnienia włączyli stewardzi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by te uprawnienia włączył Sp5uhe, gdy tylko znowu się tu pojawi. Pozdrawiam, [[Użytkownik:Einsbor|Einsbor]] ([[Dyskusja użytkownika:Einsbor|dyskusja]]) 18:43, 21 kwi 2015 (CEST)
 
*[[Użytkownik:Einsbor|Einsbor]] i [[User:Openbk|Openbk]], chodzi o zasadę. To my sobie tu coś ustalamy - przed głosowaniem przeprowadzaliśmy konsultacje w ramach naszej małej społeczności: czy kandydat się zgodzi, jak społeczność to postrzega - głosujemy przez tydzień, aby potem usłyszeć, że to nieważne. Tu jest problem. A wystarczyło taką informację po projektach rozwiesić. Przecież często ktoś przychodzi z meta i obwieszcza coś w Barze, choć czasem są to informacje mało istotne dla nas. A w tak ważnej sprawie nie było komunikatu. To bardzo źle świadczy o pracy stewardów, jeśli nie ogarniają, o czym społeczność powinna wiedzieć w związku z ich polityką. W normalnym życiu w realu takie praktyki byłyby niedopuszczalne. Wszystkie procedury zawsze wymagają wdrożenia, poinformowania tych, których one dotyczą. Tak jest w każdej społeczności na całym świecie. Poza dyktaturami. <br>Że mało głosów? Tyle liczy nasza społeczność. A propozycja, żeby Sp5uhe włączył uprawnienia - na tym etapie to już farsa do kwadratu by była. <br>[[Użytkownik:Einsbor|Einsbor]], ja uważam, że sprawa powinna wrócić na Waszą listę mailingową. Spodziewam się następujących efektów:
 
*podania na wszystkich projektach informacji o szczegółowych kryteriach włączenia uprawnień biuro przez stewardów,
*przeprosin naszej społeczności,
*uwzględnienia wyboru społeczności Wikicytatów - w myśl zasady, że prawo nie działa wstecz. <br>I mam nadzieję, że mój głos niezadowolenia przyczyni się do krytycznego spojrzenia na problem przepływu informacji między stewardami a społecznościami, kwestii nadużywania uprawnień, przyglądnięcia się, czy bez potrzeby nie odchodzą zbyt daleko od społeczności, które ich wybrały. <br>[[Użytkownik:Einsbor|Einsbor]], proszę o przekazanie tej sprawy na listę mailingową stewardów. Chyba najprościej będzie, jak całą naszą dyskusję w tłumaczeniu na angielski przedstawisz. [[Wikipedysta:Jadwiga|Jadwiga]]<sup>[[Dyskusja użytkownika:Jadwiga|dyskusja]]</sup> 20:31, 21 kwi 2015 (CEST)

Menu nawigacyjne