Dyskusja użytkownika:89.25.170.34: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
uwaga
(komentarz)
(uwaga)
Twoja edycja została cofnięta dlatego, że zgodnie z zasadami "Każdy cytat powinien być opatrzony wiarygodnym źródłem." W swojej edycji, co prawda podałeś źródło, ale tylko raz. Oczywiście można się domyślać, że tyczy się on wszystkich dodanych cytatów. Dla ciebie zapewne jest to wręcz oczywiste, ale ty wpisując je korzystałeś z podanej publikacji i wiesz, że one tam się znajdują. Dla każdego innego użytkownika już takie to proste nie jest. Poza tym w każdym momencie, ktoś może dodać swoje cytaty. A ponieważ powinniśmy cytaty sortować alfabetycznie, może się zdarzyć, że nowo dodane mogą być umieszczone między tymi podanymi przez ciebie. A ponieważ źródło będzie podane tylko na końcu artykułu, już nie będzie wiadomo, który skąd pochodził. Bardzo szybko w ten sposób może zrobić się bałagan, który później trudno będzie naprostować.</br>Twoja edycja (mimo, że ją przywróciłeś) w dalszym ciągu nie spełnia wymagań. Popraw proszę ją tak, aby każdy cytat posiadał swoje źródło oraz posortuj cytaty alfabetycznie, a wtedy wszystko będzie dobrze. Podobnie sprawa wygląda przy innych twoich edycjach, np w artykule [[czas]], [[Leszek Wierzchowski]], [[Epitafia]].</br>Jeśli będziesz mieć wątpliwości zawsze można się kogoś zapytać o radę. Pozdrawiam :) [[Użytkownik:San85|San85]] ([[Dyskusja użytkownika:San85|dyskusja]]) 11:17, 12 mar 2015 (CET)
: A warto też się zapoznać z obowiązującym [[Wikicytaty:Zasady formatowania|zasadami formatowania]].
 
==kopia z dyskusji IP 31.179.28.102==
Dzień dobry, proszę zaprzestać rozpisywania jednej książki na części pierwsze! Czy Pan/Pani zamierza rozrzucić po Wikicytatach wszystkie fraszki autora? Odpowiednim do tego projektem są Wikiźródła, siostrzany projekt Wikicytatów. Masowe wrzucanie cytatów narusza prawo zwyczajowe Wikicytatów i ma charakter autopromocji/promocji, co jest zagrożone usunięciem całego wkładu w całości. Proszę dokonać rewizji zamieszczonych tekstów, Wikicytaty gromadzą cytaty różnych autorów i nie jest właściwe, aby w art. np. fraszka była taka przewaga cytatów jednego autora i to na dodatek z tej samej książki, która stanowi zawartość art. poświęconego autorowi. [[Wikipedysta:Jadwiga|Jadwiga]]<sup>[[Dyskusja użytkownika:Jadwiga|dyskusja]]</sup> 23:09, 22 mar 2015 (CET)
: Faktycznie masowe cytowanie jednej pozycji przestaje być cytowaniem, a zaczyna być kopiowaniem twórczości autora. W takim wypadku przestaje nas chronić prawo cytatu, a autor może wystąpić z roszczeniami. Proponuję dokonać wyboru w edytowanych hasłach maksymalnie 3 fraszek, które wydają się być najbardziej trafnymi lub najbardziej wartościowymi dla tematu. Zerо [[Dyskusja użytkownika:Zero|πiσ]] 23:17, 22 mar 2015 (CET)
 
Ponawiam apel: proszę zaprzestać! Powody wyżej. Dodam, że jeśli do wieczora nie zaprowadzi Pan/Pani porządku w dodawanych przez siebie masowo cytatach (zgodnie z zaleceniami, jakie przedstawił mój przedmówca), to cały wkład przeniosę do [[Wikicytaty:Szuflada|szuflady]], gdzie Pan/Pani będzie mógł/mogła sięgać do uprawiania swojej działalności na innych serwisach - czyli wszędzie tam, gdzie to będzie zgodne z przyjętymi zasadami. [[Wikipedysta:Jadwiga|Jadwiga]]<sup>[[Dyskusja użytkownika:Jadwiga|dyskusja]]</sup> 13:58, 23 mar 2015 (CET)

Menu nawigacyjne