Prasa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rozmiar się nie zmienił ,  6 lat temu
m
dr zmiana
(nowy cytat)
m (dr zmiana)
* To, co przynosi prasa i telewizja, to właściwie gały wypadają i śmiać się już nie ma siły.
** Autor: [[Krzysztof Kowalewski]]
** Źródło: [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=36009 Wywiadwywiad, 2007]
 
* Tradycyjna, papierowa prasa odchodzi już w przeszłość. Wkrótce będziemy czytać wyłącznie artykuły z Sieci i blogi. A tych zazwyczaj nikt nie kontroluje, ludzie piszą, co im się podoba.
** Autor: [[Ben Affleck]]
** Źródło: [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=55325 Wywiadwywiad]
 
* Wikileaks okazało się łatwe do zniszczenia, gdy publikując depesze dyplomatyczne, Assange rozdrażnił Waszyngton. (...) Serwis nadal wegetuje, ale już na marginesie. Za to tradycyjne gazety, przede wszystkim „Guardian”, „New York Times”, „Der Spiegel”, okazały się odporne na naciski. Nawet gdy do redakcji „Guardiana” przyjechali agenci brytyjskiego wywiadu niszczyć redakcyjne macBooki, nie zastraszyli tym redaktora naczelnego Alana Rusbridgera.<br />Dlaczego? Bo tradycyjną gazetę trudniej zastraszyć. Nie da się jej zrujnować przez skłonienie kilku firm do wypowiedzenia umowy.
** Autor: [[Wojciech Orliński]], ''Potęga prasy papierowej, czyli morał z filmu Wikileaks'', „Duży Format”, w: „Gazeta Wyborcza”, 31 października 2013.
** Zobacz też: [[Wikileaks]]
 
* Żeby jakąś publikację można było zaliczyć do prasy, musi ona spełniać co najmniej trzy warunki: po pierwsze, musi zawierać wiadomości i komentarze o tym, co się ostatnio wydarzyło społecznie ważnego; po drugie, musi być przygotowywana z myślą o możliwie szerokim jej rozpowszechnieniu wśród potencjalnie zainteresowanych czytelników, po trzecie (...), musi należeć do ciągu podobnych publikacji przygotowywanych w regularnych odstępach czasu.
** Autor: [[Walery Pisarek]], ''Wstęp do nauki o komunikowaniu'', Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Warszawa 2008, s. 210.
 

Menu nawigacyjne