Ostap Bender: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 152 bajty ,  15 lat temu
format
(nowy temat)
 
(format)
[[ru:Остап Бендер]]
[[Kategoria:EpikaPostacie fikcyjne]]
[[Image:Ostap Bender in Vasyuki.jpg|thumb|Ostap Bender ucieka ze wsi Wasiuki-Kukryniksy]]
'''[[w:Ostap Bender|Ostap Bender]]''' (język rosyjski:ros. ''Остап Бендер'';, także: ''Ostap-Sulejman-Berta-Maria-Bender-Bej'', ''Bender-Zadunajski'', ''Ostap Ibragimowicz'') to– postać fikcyjna, mizantropiczny oszust i antybohater, który po raz pierwszy pojawił się w powieści ''[[w:Dwanaście krzeseł|Dwanaście krzeseł]]'' (język rosyjski: ''Двенадцать стульев'') napisanej w roku 1928 przez tandem radzieckich autorów Ilfa i Pietrowa (IliiIlię Ilfa (1897-1937) i Eugeniusza Pietrowa (1903-42) ).
 
* A przewodził paradzie będę ja!
'''[[w:Ostap Bender|Ostap Bender]]''' (język rosyjski: ''Остап Бендер''; także: ''Ostap-Sulejman-Berta-Maria-Bender-Bej'', ''Bender-Zadunajski'', ''Ostap Ibragimowicz'') to postać fikcyjna, mizantropiczny oszust i antybohater, który po raz pierwszy pojawił się w powieści ''[[w:Dwanaście krzeseł|Dwanaście krzeseł]]'' (język rosyjski: ''Двенадцать стульев'') napisanej w roku 1928 przez tandem radzieckich autorów Ilfa i Pietrowa (Ilii Ilfa (1897-1937) i Eugeniusza Pietrowa (1903-42) ).
*A* przewodził paradzie będę ja! (ru: "''Командовать парадом буду я!"'' (ros.)
W języku rosyjskim imię "Ostap Bender" stało się archetypową nazwą określającą kanciarza i oszusta.
 
* Chciałbyś może także dostać klucz do mieszkania w którym leżą pieniądze? (ru: "Может быть, тебе дать ещё ключ от квартиры, где деньги лежат?")
*A przewodził paradzie będę ja! (ru: "Командовать парадом буду я!")
** ''Может быть, тебе дать ещё ключ от квартиры, где деньги лежат?'' (ros.)
 
* Lody ruszyły, Szanowna Komisjo! (ru: "Лёд тронулся, господа присяжные заседатели!")
** ''Лёд тронулся, господа присяжные заседатели!'' (ros.)
 
*Chciałbyś może także dostać klucz do mieszkania w którym leżą pieniądze? (ru: "Может быть, тебе дать ещё ключ от квартиры, где деньги лежат?")
2328

edycji

Menu nawigacyjne