PS Kocham cię (powieść): Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
popr. Link., format, dr zmiana
m (Zero przeniósł stronę P.S. Kocham Cię (powieść) do PS Kocham cię (powieść): tytuł ujednolicony)
m (popr. Link., format, dr zmiana)
'''[[w:P.S.PS Kocham Cięcię (książka)|P.S.PS Kocham Cięcię]]''' (ang. ''P.S. I love you'') – powieść irlandzkiej pisarki [[Cecelia Ahern|CeceliyCecelii Ahern]].; Tłumaczenietłumaczenie – Marcin Stopa.
{{IndeksPL}}
[[Plik:Cecelia Ahern.jpg|mały|<center>Cecelia Ahern</center>]]
 
==M==
* Musisz spojrzeć prawdzie w oczy, (…), i starać się myśleć pozytywnie.<br />(...) są miejsca, gdzie kiedyś często się śmialiśmy, płakaliśmy, kłóciliśmy, i kiedy się tam pójdzie i pomyśli o tych wszystkich pięknych chwilach, staja się bliższe. Można się cieszyć miłością, którą się miało, zamiast się przed nią ukrywać.
 
* Mieli bardzo prosty plan: być razem do końca życia.Plan, co do którego wszyscy z ich kręgu zgodziliby się, że jest jak najbardziej realny. Byli najlepszymi przyjaciółmi, kochankami i bratnimi duszami i wszyscy uważali, że bycie razem jest ich przeznaczeniem. Ale tak się złożyło, że pewnego dnia przeznaczenie zmieniło zdanie.
 
==N==
* Nie bój się ponownie zakochać. Otwórz swe serce i podążaj tam, dokąd Cię ono wiedzie...wiedzie… i pamiętaj, fruń do księżyca...Pksiężyca…P.S. Zawsze będę Cię Kochał...Kochał…
 
* Niektórzy ludzie spędzają życie na szukaniu i nigdy nie odnajdują swych bratnich dusz. Nigdy. Tak się jedynie złożyło że my przebywaliśmy z nimi krócej, niżbyśmy pragnęli.
 
* (...) niczyje życie nie składa się tylko z pięknych chwil. A gdyby tak było, przestałyby być tak piękne, boby spowszechniały. Skąd byś wiedziała, że doświadczasz szczęścia, gdybyś nigdy nie znajdowała się w dołku?
 
==O==
* Słyszałaś kiedyś powiedzenie, że trzeba być naprawdę przerażonym, żeby być odważnym?
 
* Spotkanie kogoś, kogo pokocha się z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie zawsze, bez względu na wszystko.<br />Podobno nic nie trwa wiecznie, ale (...) czasami miłość trwa nawet wtedy, kiedy ukochana osoba odejdzie.
 
* Strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni.
 
==Z==
* Z drugiej strony hołubiła skarb – miliony szczęśliwych wspomnień, które uświadamiały jej, czym jest prawdziwa miłość. Była gotowa na dalsze przeżycia, kolejną miłość i nowe wspomnienia. Czy zdarzy się to za dziesięć miesięcy, czy za dziesięć lat. (...) Cokolwiek ją czeka, musi otworzyć serce i posłuchać jego głosu.
 
* Zachowaj w pamięci nasze cudowne chwile, ale nie bój się nowych.

Menu nawigacyjne