Jan Śniadecki: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 456 bajtów ,  6 lat temu
brak opisu edycji
* Działania natury nie tak są zmienne, jak działania ludzi; bo tamte są opisane wiecznemi i zawsze trwającemi prawami, których wszystkie fenomena przyrodzone są koniecznym wypadkiem.
** Źródło: Katarzyna Nessing, Adam Blokesz, ''Świat fizyki - zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych; zakres podstawowy'', wyd. ZamKor, Kraków, 2012, ISBN 978-83-7662-004-6, s. 5
 
* I jeżeli naród jaki w Fizyce nie tylko chce się nauczyć tego, co inne odkryły; ale jeszcze umieć to z przekonaniem, i sam należeć do wzrostu tej umiejętności; doskonalenie i szerzenie nauk Matematycznych mieć powinien w największej pieczy i staraniu.
** Źródło: Katarzyna Nessing, Adam Blokesz, ''Świat fizyki - zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych; zakres podstawowy'', wyd. ZamKor, Kraków, 2012, ISBN 978-83-7662-004-6, s. 81
 
* Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem; ale przybytek tej Monarchini jest obsadzony cierniem, po którym przechodzić trzeba; nie ma on powabu, tylko dla umysłów, zamiłowanych w prawdzie i lubiących walczyć z trudnościami.

Menu nawigacyjne