Pius XII: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 296 bajtów ,  8 lat temu
brak opisu edycji
(drobne merytoryczne)
Nie podano opisu zmian
* Kościół Katolicki jest (...) doskonałym społeczeństwem i ma za fundament prawdę objawionej przez Boga i nieomylnej wiary. Co stoi w przeszkodzie z tą prawdą jest więc logicznie rzecz biorąc błędem, a błędowi nie można przyznać obiektywnie tych samych praw co prawdzie.
** Źródło: ''Ecco che gia un anno''.
 
* Kościół Piotrowy powinien przyjąć własną przeszłość - albo wykopie sobie grób.
** Opis: słowa z 1936 (jako kardynał Eugenio Pacelli)
** Źródło: [[Bernard Lecomte]], ''Tajemnice Watykanu'', Wydawnictwo Znak, Kraków, 2010, ISBN 978-83-240-1389-0, tłum. Michał Romanek, s. 35.
 
* Krew tysięcy ludzi, nawet tych, którzy nie brali udziału w służbie wojskowej, a jednak zostali zabici, zanosi bolesną skargę, zwłaszcza w Polsce, narodzie tak Nam drogim, tej Polsce, która przez swą niezłomną wierność dla Kościoła i przez wielkie zasługi, jakie zdobyła, broniąc chrześcijańskiej kultury i cywilizacji - o czym historia nigdy nie zapomni - ma prawo do ludzkiego i braterskiego współczucia całej ludzkości. Położywszy swą ufność w Bogarodzicy Dziewicy, "Wspomożycielce Wiernych", czeka ona upragnionego dnia, w którym, jak tego domagają się zasady sprawiedliwości i prawdziwie trwałego pokoju, wyłoni się wreszcie zmartwychwstała z owego jak gdyby potopu, który się na nią zwalił.

Menu nawigacyjne