Wolny rynek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 360 bajtów ,  7 lat temu
cytat skopiowany z https://pl.wikiquote.org/w/index.php?title=Ha-Joon_Chang&oldid=293756 CC-BY-SA; BY; Użytkownik:Mrnr84201
(definicja skopiowana z http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wolny_rynek&oldid=39682637 CC-BY-SA Lista autorów: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wolny_rynek&action=history cytaty za chwilę bo BY się nie zmieści)
 
(cytat skopiowany z https://pl.wikiquote.org/w/index.php?title=Ha-Joon_Chang&oldid=293756 CC-BY-SA; BY; Użytkownik:Mrnr84201)
'''[[w:Wolny rynek|Wolny rynek]]''' – rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie.
 
* Wolny rynek to iluzja, która bierze się z tego, że pewne ograniczenia – zakaz zatrudniania dzieci w kopalniach, zakaz sprzedaży trujących samochodów – uważamy za naturalne i przestajemy je zauważać.
** Źródło: rozmowa Wojciecha Orlińskiego, ''Wolny rynek? Nie ma czegoś takiego'', „Gazeta Wyborcza”, 31 grudnia 2011–1 stycznia 2012.
 
[[Kategoria:Ekonomia]]

Menu nawigacyjne