Albin Siwak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 581 bajtów ,  8 lat temu
brak opisu edycji
(sprzątanie kodu, poprawa linków)
Nie podano opisu zmian
* Na samym początku mojej kadencji zmuszono cały korpus dyplomatyczny do przyglądania się, jak na uniwersytecie studenci wykonywali wyroki śmierci na jego [Kaddafiego] przeciwnikach politycznych. (...) Wszyscy oglądali. Żeby wykonywali te wyroki jak kat, byłoby szybko, zgrabnie i człowiek by się nie męczył. Ale tam wojsko tylko przyprowadzało skazanych, ręce związane do tyłu, ławki stały pod belką. Makabra (...).
** Źródło: wywiad Pawła Smoleńskiego, ''Kaddafi wariat, ale jego Libia to była żyła złota'', „Gazeta Wyborcza”, 5–6 marca 2011.
 
* To nie jest dobra pora, żeby mówić o generale. Po co mi to? Żebym dostawał telefony z pogróżkami? Musi upłynąć trochę czasu. Z archiwów (nie naszych) na światło dzienne wyjdą dokumenty i pokażą go w innym świetle, ale nie powiem w jakim. Oceniając generała, trzeba mówić otwartym tekstem: albo był człowiekiem przyzwoitym, albo nie był, ale ja na te podstawowe pytania teraz nie odpowiem.
** Opis: o [[Wojciech Jaruzelski|Wojciechu Jaruzelskim]]
** Źródło: Krzysztof Różycki, ''Człowiek o wielu twarzach'', "Angora", nr 23, 8 czerwca 2014, s. 15.
 
* Z pewnością nie z głodu. Libia ma najlepszą ropę na świecie. Może się możnym tego świata zachciało ropy? Trzeba też przepatrzeć, czy się młodym tej wolności jakoś nie zachciało. Ale jeszcze zrozumieją, że za to trzeba płacić.

Menu nawigacyjne