Wojciech Lemański: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 2 bajty ,  8 lat temu
m
dr zmiana
Nie podano opisu zmian
m (dr zmiana)
 
* Kościół nie radzi sobie z sytuacją, kiedy trzeba znów pracować organicznie. Łatwiej było być w oblężonej twierdzy. Wtedy wierni skupiali się wokół księdza. Przyszedł czas wolności, a my ciągle wypatrujemy wroga. Trzeba uczyć się na nowo bić się w piersi i powiedzieć sobie, że coś zawaliliśmy.
** Źródło: Tomasz Machała, [http://www.wprost.pl/ar/284018/Nie-dam-sie-zastraszyc/?O=284018&pg=0 ''Nie dam się zastraszyć''], „Wprost” nr 51-5251–52/2011 (1506)
 
* Księża nie wierzą kuriom. Gdy tam pójdą pieniądze, zapadają się w czarną dziurę.
** Źródło: Katarzyna Wiśniewska, [http://wyborcza.pl/1,75248,11458401,Ksiadz_Lemanski__Laicyzacja_jest_faktem__Kosciol_sam.html?fb_ref=su&fb_source=home_oneline ''Ksiądz Lemański: Laicyzacja jest faktem. Kościół sam wypycha wiernych''], „Magazyn Świąteczny Gazety Wyborczej”, 31 marca 2012
 
* W sprawie pedofilii jest podobnie jak w sprawie Jedwabnego. Trzeba przeprosić społeczność. O grzechach Kościoła milczą biskupi, milczy katolicka prasa. Ludzie czytają też świeckie gazety, porównują i są rozdarci. To nie może zaowocować niczym dobrym. Starsi gotowi są wiele wybaczyć, ale ci młodsi najzwyczajniej w świecie nas zostawią.
** Źródło: rozmowa Katarzyny Wiśniewskiej, ''Nie boję się niczego poza grzechem'', „Gazeta Wyborcza”, 31 marca-1 kwietnia 2012
 
 
{{DEFAULTSORT:Lemański, Wojciech}}
[[Kategoria:Polscy duchowni katoliccy‎]]
[[Kategoria:Odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski]]
[[Kategoria:Polscy duchowni katoliccy‎katoliccy]]

Menu nawigacyjne