Monty Python i Święty Graal: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
interwikidane, dr zmiana
m (Bot: Fixing interwiki issues)
m (interwikidane, dr zmiana)
{{dopracować|Formatowanie.}}
'''[[w:Monty Python i Święty Graal|Monty Python i Święty Graal]]''' – film komediowy autorstwa grupy [[Monty Python]].
* A następnie musicie ściąć najpotężniejsze drzewo w tym lesie, za pomocą...pomocą… śledzia!
 
* – Ha, wygrałem!<br />– Bynajmniej.<br />– Co?! Nie masz rąk!<br />– To tylko draśnięcie.<br />– Słuchaj, głupi trepie, straciłeś w walce obie ręce!<br />– Bywało gorzej.
** Opis: scena przy Moście Śmierci.
 
* – Jak masz na imię?<br />– Sir Lancelot z Camelot.<br />– Jaki jest twój cel?<br />– Szukać Świętego Graala.<br />– Jaki jest twój ulubiony kolor?<br />– Niebieski.<br />– Dobra. Możesz iść.<br />(...)<br />– Jak masz na imię?<br />– Sir Robin z Camelot.<br />– Jaki jest twój cel?<br />– Szukać Świętego Graala.<br />– Jak się nazywa stolica Asyrii?<br />– Tego nie wiem! (''Zostaje strącony do wąwozu'')
 
* – Jestem król Artur, szukam Świętego Graala, czy wiecie gdzie mogę go znaleźć?<br />– Ha! Jasne, jest u nas w osadzie, ale was nie wpuścimy.<br />(''Odwraca się do kolegów stojących obok na wieży obserwacyjnej'')<br />– Powiedziałem im, że mamy Graala, he he.
 
* – Jest! Most Śmierci!<br />– Sama radość...radość…<br />– Patrzcie! To stary człowiek ze sceny 24. (...) Zadaje każdemu podróżnemu pięć pytań...pytań…<br />– Trzy pytania.<br />– Trzy pytania. Ten który odpowie na pięć pytań...pytań…<br />– Trzy pytania.<br />– Na trzy pytania – może przejść bezpiecznie.<br />– A jeśli źle odpowie?<br />– Zostanie strącony do wąwozu Wiecznej Zguby. (...)<br />– Stój! Kto chce przez Most Śmierci przejść, musi odpowiedzieć na te pytania trzy...trzy… i wtedy drugą stronę zobaczy.
 
* Pierdzę ogólnie w waszym kierunku!
** Opis: do króla Artura.
 
* – Skąd macie kokosy? (...)<br />– Wszak jaskółki odlatują zimą na słoneczne południe...południe…<br />– Sugerujesz, że kokosy migrują?<br />– Wcale nie, ale można je przenieść.<br />– Co? Jaskółka przeniosłaby orzech kokosowy?<br />– Mogła go złapać za łupinę!<br />– Nie jest to sprawa punktu zaczepienia...zaczepienia… ale proporcji wagowych. (...)<br />– Afrykańska jaskółka uniosłaby orzech...orzech… (...)<br />– Ale afrykańskie jaskółki nie wędrują...wędrują…
 
* – Stara kobieto!<br />– Człowieku!<br />– Przepraszam, człowieku. Jaki rycerz mieszka w tym zamku?<br />– Mam 37 lat.<br />– Co?<br />– Mam 37 lat. Nie jestem stary!
[[Kategoria:Brytyjskie filmy przygodowe]]
[[Kategoria:Brytyjskie filmy kostiumowe]]
[[Kategoria:Monty Python]]
 
[[bg:Монти Пайтън и Свещеният граал]]
[[da:Monty Python og de skøre riddere]]
[[en:Monty Python and the Holy Grail]]
[[es:Los caballeros de la mesa cuadrada]]
[[it:Monty Python e il Sacro Graal]]
[[hu:Gyalog galopp]]
[[ru:Монти Пайтон и Священный Грааль]]

Menu nawigacyjne