Indoktrynacja: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 11 bajtów ,  8 lat temu
m
format
m (red., dr zmiana)
m (format)
 
 
* Roman Szuchewycz to osoba, która dokonała zamachu terrorystycznego i zamordowała ministra rządu RP Bronisława Pierackiego, w 1939 roku jako oficer batalionu niemieckiego Nachtigall brała udział w napaści na państwo polskie, a jako komendant główny UPA wydawała rozkazy o eksterminacji ludności polskiej, żydowskiej, ormiańskiej i czeskiej. Jeżeli na uroczystości, podczas której czci się taką osobę, jest młodzież, to według mnie jest to bardzo negatywna indoktrynacja. Przeciwko temu protestuję!
** Opis: batalion Nachtigall powstał w 1941 roku.
** ŹródłoAutor: [[Andrzej Zapałowski]], [http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Przemy%B6l&nr=1093 „Życie”]
 
* Tymczasem w Hiszpanii uważa się za rzecz oczywistą, że w szkołach publicznych dzieci poddawane są indoktrynacji katolickiej – nie mają możliwości wyboru, lecz muszą przyjąć naukę Kościoła. Dlatego właśnie zastawialiśmy się nad zlikwidowaniem lekcji religii jako przedmiotu obowiązkowego w szkołach i wprowadzeniem wychowania obywatelskiego. W debacie tej hiszpański Kościół – prawdziwy taran intelektualny i narzędzie propagandy Partii Ludowej – w całej pełni dowiódł swego zagubienia i uwikłania się w sprzeczność między sprawowaniem funkcji czysto religijnej a pragnieniem władzy.
** Autor: [[Juan Luis Cebrián]]
** Źródło: „Honor''Honor Boga”Boga'', „Gazeta Wyborcza”, 19–20 stycznia 2008, s. 23, przedruk z „El País”, przełożyła Ewa Zaleska
** Zobacz też: [[Hiszpania]]
 

Menu nawigacyjne