Antykoncepcja: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1624 bajty ,  8 lat temu
m
nowe cytaty
(+1)
m (nowe cytaty)
** Źródło: [[Reay Tannahill]], ''Historia seksu'', Warszawa 2001.
** Zobacz też: [[kobieta]], [[ejakulacja]]
 
* Moim zdaniem, środki antykoncepcyjne powinny być dostępne za darmo do pewnego wieku, np. do 24 roku życia, dopóki człowiek nie usamodzielni się finansowo. Jeśli jednak wprowadzimy refundację środków antykoncepcyjnych, to zaraz w Polsce podniesie się alarm i zaczną pojawiać się pytania: Czy można młodocianej dziewczynie przepisać tabletki antykoncepcyjne bez wiedzy rodziców? Jeżeli bierzemy pod uwagę współżycie młodych ludzi i jego częstotliwość to musimy wyobrazić sobie, że dla młodego chłopaka/dziewczyny zakup środków antykoncepcyjnych stanowi znaczny wydatek w ich budżecie.
** Autor: [[Zbigniew Izdebski]], [http://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/artykul/Prof_Izdebski_seks_jest_wciaz_tematem_tabu,54292.html ''Prof. Izdebski: seks jest wciąż tematem tabu'', 20 lipca 2010]
 
* Nigdy nie biorę pasażera na pokład, jeśli ładownia nie jest pełna.
** Autor: [[Swetoniusz]]
** Opis: I w.n.e.
 
* Świadomość naszych rodaków na temat zabezpieczania przed ciążą jest bardzo niska. Jeśli mówimy o wskaźniku używania antykoncepcji hormonalnej - około 23-28 proc., w zależności od badań, to można powiedzieć, że na tle innych krajów to jest zdecydowanie mało. A jeżeli jeszcze do tego dodamy, że 21 proc. Polaków deklaruje w moich badaniach traktowanie stosunku przerywanego jako metody antykoncepcji, która nie jest żadnym zabezpieczeniem, to jest po prostu żenujące.
** Autor: [[Zbigniew Izdebski]], [http://wiadomosci.wp.pl/title,Prof-Zbigniew-Izdebski-Polacy-zachowuja-sie-nieodpowiedzialnie-w-sytuacjach-seksualnych,wid,15041135,wiadomosc.html ''Prof. Zbigniew Izdebski: Polacy zachowują się nieodpowiedzialnie w sytuacjach seksualnych'', wp.pl, 26 października 2012]
 
* W papirusie z Kahun, w którym znajdujemy najstarsze ze znanych receptur, zaleca się mieszaninę krokodylego łajna i pasty o nazwie ayut. Czym był ayut, nie wiemy, wiemy tylko, że miksturę należało wsunąć w głąb pochwy jak tampon. (…) Dzisiejsi specjaliści są zdania, że znacznie skuteczniejsze byłoby łajno słonia. Odchody krokodyla mają odczyn alkaliczny, a więc sprzyjający plemnikom. Łajno słonia daje odczyn kwaśny, zabójczy dla nasienia. W świecie islamu aż do XIII wieku naszej ery zalecano je i używano jako skuteczny środek antykoncepcyjny.

Menu nawigacyjne