Vittorio Messori: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 451 bajtów ,  7 lat temu
o Messorim
(o Messorim)
* Przybysze z krajów Maghrebu w Marsylii czy Paryżu, Pakistańczycy w Londynie, Turcy w Berlinie kpią sobie zwyczajnie ze „szlachetnych” miejscowych postępowców, nawołujących do „pokojowej integracji”, do stworzenia jednej „braterskiej społeczności multietnicznej i plurikulturalnej”; sami natomiast zamykają się w dzielnicach, które kolejno zajmują i gdzie odtwarzają zamknięte społeczeństwo islamskie, nieufne wobec wszystkiego, co znajduje się na zewnątrz.
** Źródło: Vittorio Messori, [[Jan Paweł II]], Eugeniusz Sakiewicz, ''Islam a chrześcijaństwo. Konfrontacja czy dialog'', Wydawnictwo M, Kraków 2001, s. 54.
 
==O Vittorio Messorim==
* Messori to, dzięki Bogu, pisarz o wielkiej oryginalności i osobowości. I chociaż nie mamy obowiązku zgadzać się z wszystkimi jego genialnymi opiniami, wszyscy winniśmy uznać jego odważną służbę prawdzie i jego umiłowanie Kościoła.
** Autor: kard. [[Giacomo Biffi]], ''Przedmowa'', w: Vittorio Messori, ''Czarne karty Kościoła'', przeł. ks. Antoni Kajzerek, Księgarnia św. Jacka, Katowice 1998, s. 10.
 
 
{{DEFAULTSORT:Messori, Vittorio}}

Menu nawigacyjne