Przejdź do zawartości

Europa: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 236 bajtów ,  10 lat temu
poprawa linków, szablon
m r2.6.6) (Robot dodał hy:Եվրոպա, ru:Европа
Alessia (dyskusja | edycje)
poprawa linków, szablon
Linia 68:
* Pamiętajmy, że UE zjednoczyła się przeciwko trzem niszczycielskim siłom: hitleryzmowi, który przyniósł Holocaust, rasizm i skrajny nacjonalizm; sowieckiemu komunizmowi wespół z zimną wojną oraz kolonializmowi, z którym niektóre państwa Wspólnoty Europejskiej z bólem musiały się pożegnać. To właśnie te trzy „kontrpowody” przyczyniły się do wykształcenia wspólnego rozumienia demokracji, które stanowi cywilizacyjną podstawę Europy.
** Autor: [[André Glucksmann]], rozmowa Romaina Leicka, ''Kontynent zgryzoty'', „Der Spiegel”, tłum. „Forum”, 27 sierpnia 2012
** Zobacz też: [[Unia Europejska]]
 
* Patrząc z perspektywy czasu, okazuje się, że komuniści, którzy doszli do władzy w wyniku rewolucji październikowej, byli prawdziwymi łaskawcami. Gniew wobec swej rodziny panującej, wyładowali w sposób jak najbardziej prostolinijny. Mordując ją. Następcy owych komunistów, którzy w wyniku lewicowej rewolucji intelektualnej, drugiej połowy XX wieku, przejęli panowanie nad umysłami, zbyt wielu ludzi, nieokazali się być równie łaskawi. Zamiast śmierci wybrali poniżenie. Dlatego też, z damy, którą kiedyś była Europa, uczynili ordynarną kurwę, sami stając się sutenerami.
Linia 102 ⟶ 101:
* Żaden Europejczyk nie może stać się całkowitym uchodźcą w żadnej części Europy.
** Autor: [[Edmund Burke]]
 
'''Zobacz też:'''
{{wikisłownik|Europa}}
* [[Europa (księżyc)]]
* ''[[Europa da się lubić]]''
* [[Europa Wschodnia]]
* [[Europejska Stolica Kultury]]
* [[Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012]]
* ''[[Rodzinna Europa]]''
* [[Róże Europy]]
** Zobacz też: [[Unia Europejska]]
 
 
128 610

edycji