Adam Szostkiewicz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 31 bajtów ,  8 lat temu
m
ort.. dr zmiana
(→‎O: drobne techniczne)
m (ort.. dr zmiana)
[[Plik:2008.06.22.Adam Szostkiewicz Fot Mariusz Kubik 01.JPG|mały|<center>Adam Szostkiewicz</center>]]
==C==
* Cztery miliony nowych dokumentów? Nikt tego nie przeczyta poza maniakami i agentami. Nawet z 9 tysiącami byłby duży kłopot. Szkoda czasu. Ktoś to i tak przesieje i podrasuje, żeby media i tacy lub inni politycy mieli żer i amunicję w swoich bataliach z tymi czy innymi politykami. (..) Jaki był pożytek z wcześniejszych dostaw Juliana Assange? Co się zmieniło w polityce USA i Zachodu, Rosji i Chin, Arabów i Izraela, szejków z automatami?
** Źródło: [http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=735 ''Nie czekam na WikiWycieki'', polityka.pl, 28 listopada 2010]
** Zobacz też: [[Wikileaks]], [[Julian Assange]]
==J==
* Jak mogło dojść do takiej wpadki? Kto za nią odpowiada, jakie poniesie konsekwencje? Przecież uwaga papieża, że widać należy się w Watykanie nauczyć lepiej korzystać z Internetu jest groteskowa. Watykan ma do dyspozycji wielkie instytucje śledzące prawomyślność katolików całego świata. Ma specjalną komisję od spraw lefebrystów. Ma wreszcie urzędy do stałych kontaktów z innymi Kościołami i religiami. Dlaczego wszystkie te ciała zawiodły i nie przestrzegły papieża przed skutkami zdjęcia ekskomuniki z biskupa jawnego antysemity? Bo przecież trudno uwierzyć, by były tak niekompetentne lub tak antysemickie, iż nie widziały w poglądach bp. Williamsona problemu.
** Źródło: [http://www.polityka.pl/swiat/komentarze/285149,1,blad-papieza.read#ixzz1L8mWnbgc ''Błąd papieża „Nie mogłem przewidzieć...”przewidzieć…”'', polityka.pl, 13 marca 2009]
** Zobacz też: [[Richard Williamson]]
 
* Jeśli to jest rewolucja, to jaka? Demokratyczna, w kraju bez doświadczeń demokratycznych, tak jak my je rozumiemy w świecie zachodnim? Chyba na razie można by ją nazwać rewolucją ludową. To dla ludu nie jest dobra wiadomość. Lud zrobił swoje i będzie musiał odejść.
** Źródło: [http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=762 ''Egipt: trudno zrozumieć rewolucję'', 11 lutego 2011]
** Zobacz też: [[Rewolucjarewolucja w Egipcie (2011)]]
 
==K==
* Kiedy przed laty podobnie obraźliwe dla muzułmanów karykatury wydrukowała pewna gazeta duńska, w geście solidarności i w imię wolności słowa przedrukowała je u nas (konserwatywna) Rzeczpospolita. Są tylko dwie możliwości: albo redakcja nie znała obowiązującego prawa, albo je zignorowała. Morał jest taki: uczuć katolickich obrażać nie wolno, ale muzułmańskie można.
** Źródło: [http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=632 ''Krzyż Nieznalskiej i karykatury Mahometa'', blog Adama Szostkiewicza, 12 marca 2010]
** Zobacz też: [[karykatury Mahometa]], [[Rzeczpospolita (czasopismo)|Rzeczpospolita]]
 
* Kto jest wyczulony na odcinanie polityczno-wyborczych kuponów od tragedii, ten słusznie czuje się wzburzony wawelskim pomysłem zrodzonym w kręgu rodziny tragicznie zmarłego prezydenta. Bo trudno oprzeć się wrażeniu, iż zwolennicy tej idei mają plan czysto polityczny: wykorzystania nastrojów współczucia i smutku do poszerzenia bazy wyborczej tego, kto z ramienia obozu PiS wystartuje do rywalizacji o prezydenturę. Być może – czego nie można wykluczyć – Jarosława Kaczyńskiego.
** Opis: o pochówku [[Lech Kaczyński|Lecha]] i [[Maria Kaczyńska|Marii]] Kaczyńskich na Wawelu.
** Źródło: [http://www.polityka.pl/kraj/opinie/1505114,1.read Polityka grobów], „Polityka"„Polityka”, 13 kwietnia 2010
** Zobacz też: [[pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich]]
 
 
==O==
* Operację zabicia szefa Al Kaidy ochrzczono kryptonimem "Geronimo"„Geronimo”. Ponoć kryptonimy wojskowi biorą z sufitu, ale pomyśleć chwilkę nie zawadzi. Bo Geronimo to było przezwisko wodza Apaczów, który w drugiej połowie XIX w. walczył zbrojnie z ekspansją białych w głąb Ameryki. I już są protesty obecnych liderów indiańskich składane na ręce prezydenta Obamy. (...) Po tym, jak się kto obchodzi z martwymi, poznajemy, z kim mamy do czynienia.
** Źródło: [http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2011/05/05/co-za-pomysl-z-tym-geronimo%E2%80%99%E2%80%99/ ''Co za pomysł z tym „Geronimo”!'', blog Adama Szostkiewicza, 6 maja 2011]
** Zobacz też: [[Osama bin Laden]]
 
==S==
* Sądzę, że po tym wyskoku partia Kaczyńskiego ma na Śląsku przechlapane. Mieszkałem w Zabrzu długie lata do matury i coś śląskości liznąłem, choć rodzice nie byli Ślązakami. PiS chce rozgrywać napięcie między autochtonami a napływowymi i grać tą samą co zwykle kartą lęków przed Niemcami. Jak zwykle PiS dzieli, straszy i obraża ludzi. Tym razem mieszkańców Śląska. Spora ich część czuje się jednocześnie Ślązakami i Polakami. Jedni w tej kolejności, drudzy w odwrotnej. Część czuje się tylko Ślązakami. Ich dobre prawo. Jakim prawem PiS insynuuje, że tak naprawdę kryje się pod tym zakamuflowana,, opcja„opcja niemiecka”?
** Źródło: [http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2011/04/02/jadowicie-antypolski-kutz-czyli-wszyscy-jestesmy-slazakami/ blog, ''Jadowicie antypolski Kutz, czyli wszyscy jesteśmy Ślązakami'', 2 kwietnia 2011]
** Zobacz też: [[Ślązacy]]
 
==Z==
* Zamachy norweskie przypominają Europie, że zabijać przypadkowych niewinnych ludzi potrafią nie tylko radykalni islamiści, lecz także „obrońcy cywilizacji białego człowieka”. Dorobią sobie usprawiedliwienie dla zbrodni z realnych konfliktów i problemów wynikających z tego, jak wygląda dziś nasz kontynent. (...) Zdrowie społeczne nie polega na izolacji mniejszości, tylko fanatyków.
** Źródło: [http://www.polityka.pl/swiat/komentarze/1518036,1,tragedia-w-norwegii.read#ixzz1T96prtqy ''Oslo, Utøya, szaleństwo'', polityka.pl, 23 lipca 2011]
** Zobacz też: [[Zamachyzamachy w Norwegii (2011)]]
 
==O Adamie Szostkiewiczu==

Menu nawigacyjne