Joanna Senyszyn: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 57 bajtów ,  9 lat temu
m
red., popr. link., licz. dr zmiany
m (red.)
m (red., popr. link., licz. dr zmiany)
 
* Będziemy mieć rząd ziemniaczano-buraczany.
** Źródło: program ''Zmiana premiera'', TVN24.
** Opis: po dymisji Kazimierza Marcinkiewicza, 8 lipca 2006
 
 
* Bo cóż to jest eutanazja? To dobra śmierć na życzenie lub z litości. Większość przeciwników eutanazji godzi się na pozbawianie życia na siłę, czyli na wojny i karę śmierci, a na śmierć na wyraźne życzenie już nie.
** Źródło: ''TVN24'', 20 listopada 2007
** Zobacz też: [[eutanazja]]
 
 
* Ci, którzy rzucali w nas jajami, są już bez jaj.
** Opis: o aktywistach MWMłodzieży Wszechpolskiej podczas Parady Równości, czerwiec 2006
 
* 455 najbogatszych ludzi na świecie ma więcej niż wynoszą roczne dochody połowy ludzkości. Polacy nie przyjmowali do wiadomości, że taki właśnie będzie kapitalizm. Globalizacji nie kojarzyli z nędzą, bezrobociem, wyzyskiem, chorobami i wojnami. Wmówiono im, że wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce. Niektórym wystarczyło. Część już przeniosła się z listy 100 najbogatszych Polaków wprost do więzienia.
* Dla polityki byłoby dużo lepiej, gdyby Ziobro został księdzem. Obawiam się jednak, że terroryzowałby wiernych z ambony. Pewnie też nie dawałby rozgrzeszeń, węszył i szukał grzeszników, przesłuchiwał na spowiedzi. Zaś na plebanii zrobiłby areszt wydobywczy…
** Opis: o wyznaniu [[Zbigniew Ziobro|Zbigniewa Ziobry]], który przyznał, że chciał zostać księdzem.
** Źródło: [http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ziobro-mog-byc-ksiedzem-ale-mia-pociag-do-dziewczy_99864.html Super„Super ExpressExpress”], 16 czerwca 2009
 
* Dla zajadłych obrońców krzyż nie jest symbolem miłości bliźniego, niewyobrażalnego poświęcenia, cierpienia i wybaczenia, a jedynie znakiem dominacji religii i kleru w życiu publicznym. Sposobem oznaczenia terenu i niewerbalnego ostrzeżenia: to nasze. Wara. W patriotycznej polskiej pieśni wolność krzyżami się mierzy. W III RP krzyżami mierzy się bezprawie.
* Homofobia jak każda fobia jest chorobą i trzeba ją leczyć. To są po prostu szowiniści orientacji seksualnej i dlatego trzeba ich zwalczać i przeciwko nim uchwalić odpowiednie przepisy. (…) Tak więc to my stanowimy normalny marsz, ponieważ to ludzie normalni walczą o sprawiedliwość, o równe traktowanie.
** Opis: przemówienie podczas Parady Równości 13 czerwca 2009.
** Źródło: [http://tvn24.lajt.pl/1604917,1,0,wiadomosc.html TVN 24TVN24]
** Zobacz też: [[homofobia]], [[homoseksualizm]], [[LGBT]]
 
* Ja akurat się cieszę, że moim ministrem nie będzie minister Giertych, ale można powiedzieć w ten sposób, że jeżeli w starożytnym Rzymie koń został senatorem, to dlaczego „Koń” nie może być ministrem edukacji, w IV RP naturalnie.
* Jedynym walorem Andrzeja Czumy była jego „kryształowość”. Jeśli jednak nie spłaca się długów z kart kredytowych to znaczy, że z tą kryształową uczciwością jest coś nie tak. Przypomina mi się powiedzenie, że „kryształ tak, ale ile razy rżnięty”.
** Opis: o [[Andrzej Czuma|Andrzeju Czumie]]
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/gid,62661,title,Shaker-WP,galeria.html wp.pl], z 13 lutego 2009
 
* Jestem antyklerykalna, ale nie antyreligijna.
* Jeżeli księża wezmą udział w Paradzie Równości i zaproszą mnie na swoją procesję, to też pójdę. Oczywiście powinni zawsze uczestniczyć w Paradach Równości, bo to Chrystus rzucił pierwsze równościowe hasło w historii świata – wszyscy są równi wobec Boga. Drugie sformułowała rewolucja francuska – wszyscy są równi wobec prawa. I trzecie Marks – wszyscy są równi ekonomicznie. Te trzy idee zmieniły oblicze świata.
** Opis: w odpowiedzi na pytanie dziennikarza, czy weźmie udział w procesji z okazji Bożego Ciała.
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/1563264,2677,3,kioskart.html „Przegląd” „Przegląd"/ Onet.pl]
** Zobacz też: [[Jezus Chrystus]], [[Karol Marks]], [[Rewolucjarewolucja francuska]], [[Boże Ciało]]
 
* Jerzy Szmajdziński jest ekumeniczny, nikogo w oczy nie kole, ale publikowane wcześniej badania pokazały, że ma mniej niż 1 proc. poparcia. Nie dość, że ma nikłe szanse na wygraną w wyborach, to jeszcze nie można się po nim spodziewać, że dokona rewolucji na lewicy.
** Opis: o kandydaturze [[Jerzy Szmajdziński|Jerzego Szmajdzińskiego]] na prezydenta.
** Źródło: „Polska” [http://www.polskatimes.pl/fakty/199242,kwasniewski-szmajdzinski-to-najlepszy-kandydat,id,t.html], 17 grudnia 2009.
 
* Jezus był lewicowy.
 
* Jolanta Szczypińska powinna się publicznie wytłumaczyć ze swojej torebki. (…) Nie należy popierać piractwa, również w dziedzinie mody, szczególnie gdy jest się posłem.
** Opis: początek czerwca 2007 roku, o tzw. „sprawie torebki Szczypińskiej” wywołanej doniesieniami tygodnika [[Wprost|„Wprost”]] oraz quasi – nieoficjalnymi enuncjacjami medialnymi posła [[Jacek Kurski|Jacka Kurskiego]], z PiS, jakoby posłanka tego ugrupowania, [[Jolanta Szczypińska]] nosiła podróbkę markowej torebki [[Chanel|Coco Chanel]].
 
* Kaczoprawica.
** Opis: sformułowanie określające polityków koalicji PiS-Samoobrona-LPR.
** Źródło: wystąpienie sejmowe 5 kadencja, 31 posiedzenie, 1 dzień, (15 grudnia 2006)
 
* Kaczyzm to kaczyzm. Komu z czym się kojarzy, to jego sprawa.
 
* Kaczyzm to władza PiS plus informatyzacja.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 1 lutego 2009.
 
* Katoprawica traktuje kobietę jak inkubator. Kobieta ma donosić ciążę, urodzić dziecko a potem może je nawet oddać.
** Opis: w trakcie „Marszumarszu w obronie konstytucji”konstytucji w dniu 28 marca 2007 roku w Warszawie, zorganizowanego przeciw lansowanym przez LPR i PiS pomysłom zmian w Konstytucji RP, wprowadzającym ochronę życia ludzkiego od chwili poczęcia.
** Źródło: wypowiedź wyemitowało m.in. radio Tok FM.
 
 
* Kościół ma na swoim sumieniu miliony ludzkich istnień. I to nie tylko z powodu wojen krzyżowych czy inkwizycji. W 1299 r. papież Bonifacy VIII zakazał „sekcji zwłok, jako czynności bezbożnej”, co wstrzymało na stulecia postęp medycyny i uniemożliwiło odkrycie skutecznych metod leczenia. Kościół zabraniał też transfuzji krwi twierdząc, że „zagadnienie przepływu krwi Bóg umyślnie ukrył przed ludzkim rozumem”. Okazało się, że tylko przed rozumem swoich funkcjonariuszy. Niczego to ich nie nauczyło. Teraz zakazują in vitro.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 28 grudnia 2008.
 
* Kościół wymusił na parlamencie uchwalenie niektórych przykazań. Stąd zakazy prawne dotyczą sfery obyczajowości i moralności.
 
* Księża to nie są „święte krowy”.
** Źródło: w rozmowie z Gazeta.pl.
 
* Lech Kaczyński chce, aby w Brukseli doszło do wspólnego z Tuskiem szczytowania. W dodatku publicznego. Takich rzeczy się nie robi. Nawet w liberalnej Unii.
** Opis: nagroda Joker RP przyznana przez tygodnik „Newsweek” i Comedy Central za najbarwniejszą wypowiedź tygodnia.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 14 października 2008.
 
* Lech Kobra Kaczyński zahipnotyzował wrogą armię. Moim zdaniem po listopadowej eskapadzie do Gruzji, Lech Kaczyński jest gen. Świerczewskim PiS. Człowiekiem, który się kulom nie kłaniał.
* Leszkowi Millerowi dobrze wychodzą tylko bon moty i pouczanie innych. Oczywiście najlepsze jest powiedzonko, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Do tej pory Miller kończył już kilka razy. Za każdym – marnie. (…) W czasach swoich rządów (2001–2004) odbierał pieniądze i uprawnienia. Studentom, osobom niepełnosprawnym, barom mlecznym, kobietom w ciąży, samotnym matkom. Z dawaniem było gorzej. Emeryci dostali kuriozalne, kilkuzłotowe podwyżki, pogorszyła się relacja płacy minimalnej do przeciętnego wynagrodzenia (z 37,2% do 35,3%), wzrosła liczba żyjących poniżej minimum socjalnego i poniżej minimum egzystencji. Jako premier nie żałował tylko bogatym i Kościołowi. Millerowi cel zawsze uświęcał środki. 2001 roku dla naszego członkostwa w UE zawarł pakt z biskupami. Nie ruszył żadnych materialnych uprawnień Kościoła, nie pozwalał na nowelizację restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Swoją liberalną, antypracowniczą, prokościelną polityką doprowadził SLD do upadku. Przez Millera, a potem Belkę, do dziś – jako partia – płacimy cenę za utratę wiarygodności. W 2007 roku wiarygodność całkowicie stracił sam Leszek Miller. Byle tylko być w Sejmie, startował do wyborów z listy Samoobrony, pobłogosławionej przez Rydzyka.
** Opis: o premierowaniu Leszka Millera.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/INTERESIK-LESZKA-MILLERA,2,ID354923999,n blog Joanny Senyszyn], 22 grudnia 2008.
** Zobacz też: [[Leszek Miller]]
 
* Marcinkiewiczowskie „yes, yes, yes” ma skutki porównywalne z referendum ludowym w 1946 roku. Też pokazało, że król jest nagi i też zmieniło polityczną rzeczywistość. Od „3 razy yes” liczy się nowa era. Era hucpy.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 28 lipca 2008.
 
* Marketing palikotyczny.
** Opis: określenie marketingu politycznego uprawianego przez posła PO Janusza Palikota.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 6 lutego 2009.
 
* Marszałek Knebel Komorowski w białych rękawiczkach pacyfikuje opozycję.
** Opis: o uniemożliwianiu posłom zabierania głosu z trybuny sejmowej pod pretekstem „braku trybu”.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 22 lipca 2008.
 
* Mikke się skorwił.
** Opis: o akcji manipulowania Konkursem na Blog Roku 2008 przez Janusza Korwin-Mikkego.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 24 stycznia 2009.
 
* Miller zdecydował się zrywać łańcuchy za późno. Gdyby w 2001 roku zerwał te łączące go z klerem, inaczej wyglądałaby dziś Polska.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ blog Joanny Senyszyn], 5 października 2008.
 
* „Mój przyjacielu” to największa obraza. To podobno gorzej niż powiedzieć „ty wale przeciwpowodziowy”.
 
* Musi to na Rusi, a w Polsce jak Ameryka chce.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 21 sierpnia 2008.
 
* Napieralski jest drugą Senyszyn, a nie drugim Zapatero.
 
* Na Pieronku piuska gore. Spoko, panie Pieronek. Dobrze pan wie, że za rządów katoprawicy grosz wam z tacy nie spadnie.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 28 czerwca 2007.
 
* Nadchodzi kaczyzm.
 
* Niedługo nie będzie już polskiej szkoły – będzie szkoła LPR. To szkoła, w której nie będzie niczego – parafrazując pana Kononowicza.
** Opis: komentując plany zakazu „promocji homoseksualnej” w szkołach publicznych, lansowane przez sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Mirosława Orzechowskiego, i ministra edukacji narodowej, Romana Giertycha (obaj z LPR), posłanka SLD nawiązała do szeroko znanego lapsusu Krzysztofa Kononowicza, kandydata na urząd Prezydenta Miastaprezydenta Białegostoku w wyborach w 2006 roku.
** Źródło: wypowiedź wyemitowało Radio Zet, 16 marca 2007
** Zobacz też: [[Roman Giertych]], [[Krzysztof Kononowicz]], [[Mirosław Orzechowski]]
 
* Nikt nie będzie umierał za Palikota. Jego chętnie uśmierciłoby wielu.
** Opis: o ewentualnym projekcie ustawy o eutanazji autorstwa Janusza Palikota.
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6349167,Kto_to_powiedzial_.html politbiuro.pl], 5 marca 2009
 
* Nowo wybrany kompletnie nie wiedział co ma powiedzieć. Ostatecznie postawił na operę mydlaną. Ze łzami w oczach dziękował rodzicom, a zwłaszcza ojcu, żonie i dzieciom. Kajał się, że ma dla nich mało czasu i solennie przyrzekł, że będzie miał jeszcze mniej. Pod tym względem stanowią dobraną parę z Kasią Piekarską, która też nie ma czasu, ale do płaczu i piastowania jest pierwsza.
** Opis: o wyborze Grzegorza Napieralskiego na szefa SLD.
** Źródło: „Polityka” nr 24, 14 czerwca 2008, s. 130.
 
* Nowy szef bierze wszystko. Będzie Zapateralskim, Łukaszeralskim, Blairalskim, Putineralskim. Nie dwa, trzy czy cztery w jednym, ale wszystko. W nim jednym. Wash & go. Pytanie dokąd, pozostaje otwarte. (…) Nowy byt kształtuje mu nową, ekumeniczną świadomość. Będzie przewodniczącym wszystkich tolerancyjnych katolików, a jego partia będzie mniej sojuszem, mniej lewicowa i mniej demokratyczna. Chyba, że się opamięta. Tylko czy nowy dwór pozwoli?
** Opis: o wyborze Grzegorza Napieralskiego na przewodniczącego SLD w czerwcu 2008.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/Umarl-przewodniczacy-Niech-zyj,2,ID321052606,n blog Joanny Senyszyn], 4 czerwca 2008.
** Zobacz też: [[Grzegorz Napieralski]]
 
* Obecnie w Polsce wszyscy wszystkiego się boją, a ten paniczny strach jest właśnie najbardziej przerażający.
** Opis: podczas debaty ''Wstęp do równości: Europejska polityka wobec gejów i lesbijek'', która poprzedziła Paradę Równości; Warszawa, 10 czerwca 2006.
 
* Od kiedy pamiętam, 1 maja zawsze było słońce, jednak od kiedy kler zawłaszczył ten dzień, czyniąc z niego święto Józefa Robotnika, zaczęło padać.
 
* Odwracanie pedofila ornatem.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 29 marca 2010.
 
* Palikot pozazdościł PiSokrzyżowcom. Oni mają swój punkt G. To krzyż pod pałacem prezydenckim. Doznają orgazmu broniąc krzyża. Dlatego nie mogą iść na żadne ustępstwa. Poseł z Lublina wciąż szuka swojego punktu G. Ma nadzieję, że własna partia zapewni mu wielokrotne szczytowanie.
* Panowie! Porzućcie wszelką nadzieję. W tej konkurencji sięgacie Palikotowi najwyżej do jaj. W III RP to on jest bogiem marketingu szokującego. Inni są najwyżej pierwsi po Palikocie.
** Opis: o słowach Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego o braciach Kaczyńskich
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6038301,Kto_to_powiedzial_.html politbiuro.pl za blogiem posłanki], z 8 grudnia 2008
 
* Pan poseł nie przerywa, bo pan jest przeciw przerywaniu. Ja mogę przerywać.
 
* PiSokrzyżowcy.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 3 sierpnia 2010.
 
* Początki III RP wiążą się z finansowymi przekrętami. Wszak pierwszy milion trzeba ukraść. Najlepiej w majestacie prawa. Nieliczni szybko się wzbogacili kosztem całego społeczeństwa. Robotnicy zrobili swoje i mogli odejść. Na bezrobocie. Nowa lumpenburżuazja uszlachcała się przez mariaże ze specjalnie w tym celu odrestaurowaną arystokracją. Jak u Brechta, lepiej było założyć bank niż go obrabować. Nasza klasa próżniacza wyczuła to instynktownie. Raczej nie znała ''Opery za trzy grosze''. Za tania na jej nowobogackie gusty.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/2,ID328542663,index.html blog Joanny Senyszyn], 9 lipca 2008.
** Zobacz też: [[burżuazja]], [[kapitalizm]], [[socjalizm]]
 
* Politycy, przestańcie się wozić na trumnach i dosiądźcie prawdy. Nawet, jeśli to wyzwoli z prezydentury.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 12 maja 2010.
 
* Pora wreszcie skończyć z jednostronnym uprzywilejowaniem Stanów Zjednoczonych i unormalnić nasze wasalne stosunki. Na dobry początek warto wprowadzić wizy dla Amerykanów. W przeciwnym razie wpiszmy do Konstytucji wieczną przyjaźń z USA, żeby była jasność w temacie.
* Premier Kaczyński chce budować Świątynię Opatrzności Bożej, bo w Warszawie jest za mało wysokich budynków. Przecież mamy Pałac Kultury.
 
* Program TMK – Terazteraz my, Kaczyńscy.
** Opis: Joanna Senyszyn powiedziała, że jeszcze niedawno PiS zakładał likwidację Krajowej Rady RT, ale od kiedy w ramach programu ''TMK – Teraz my, Kaczyńscy'' należy ona do PiS, to warto na nią dawać pieniądze. Wyjaśniła, że chodzi jej o modyfikację programu ''TKM – Teraz, kurwa, my''.
** Źródło: debata sejmowa w sprawie budżetu 2007, 15 grudnia 2006
* Rodacy! Urny IV RP czekają na Wasze prochy! Urny III RP – na Wasze głosy!
** Opis: manifest wyborczy
** Źródło: blog Joanny Senyszyn z, 10 listopada 2006
 
* Rzeczpospolita Obojga Kaczorów.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 30 sierpnia 2008.
 
* Siermiężność bytu określa moherową świadomość.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/PRZYCZYNEK-DO-KRYTYKI-KOALICJI,2,ID215097136,n blog Joanny Senyszyn], 3 czerwca 2007.
 
* Słyszałam, że Grupiński jest osobą o bardzo dużych ambicjach, ale z drugiej strony słyszałam też, że sam rozsiewa informacje o sobie jako o szarej eminencji.
** Opis: o [[Rafał Grupiński|Rafale Grupińskim]].
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,5420734,Z_cyklu_PolitCienie__Rafal_Grupinski___minister_ds_.html politbiuro.pl], 25 lipca 2008
 
 
* Szarokaczenie się prezydenta na szczycie UE w sprawie Gruzji.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 2 września 2008.
 
* Szósta rano. Łomot do drzwi. Kto tam? Klerykalna brygada do walki z ateizmem. Nie wierzę! Właśnie o tym przyszliśmy porozmawiać. Nie chcemy żyć w takim państwie.
 
* Tarcza, co dużo ryczy, mało offsetu daje.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 21 sierpnia 2008.
 
* Teraz premier Tusk, jak ongiś Lenin, czeka na swojego Zoszczenkę, który ten i inne przypadki opisze.
 
* To polska odmiana totalitaryzmu XXI wieku. Czerpie z totalitaryzmów europejskich i południowoamerykańskich. Bierze z nich różne elementy. To wszystko w tym kaczyzmie się miesza. Ograniczanie demokracji, swoisty zamordyzm, cenzura. Trudno w tej chwili dokładnie definiować. Kaczyzm rodzi się na naszych oczach. Częściowo występuje w formie zakamuflowanej. Został ubrany w szatę solidaryzmu społecznego, patriotyzmu, odnowy moralnej. Ma przyjazną gębę, a Polacy dają się nabierać. W miarę umacniania się rządów braci Kaczyńskich kaczyzm będzie rozkwitał. Zacznie się otwarte ograniczanie wszelkich działań, które zostaną uznane za nieprawomyślne i niezgodne z doktryną wyznawaną przez bliźniaków. Zamykanie ust przeciwnikom już się zaczęło. Marszałek Jurek nie dopuścił do zadawania pytań w drugim czytaniu becikowego. Pierwszy taki przypadek w III RP. Zwiastun IV RP. Kaczyzm jest groźny dla demokracji. Jest jej przeciwieństwem.
** OdpowiedźOpis: odpowiedź na pytanie: „Czy może Panipani zdefiniować kaczyzm?”.
** Źródło: [http://www.nie.com.pl/art6674.htm tygodnik „Nie” nr 49], 8 grudnia 2005
** Zobacz też: [[kaczyzm]], [[IV RP]]
 
* Wbrew mniemaniu Leszka Millera, w polityce nie warto być zabawnym. Trzeba być uczciwym i nie sprzeniewierzać się wyborczym obietnicom. Nie dlatego, że to się opłaca, ale dlatego, że tak postępują ludzie honoru. Szkoda, że były premier do nich nie należy.
** Opis: Odpowiedźodpowiedź na opinię Leszka Millera, że „w polityce warto być zabawnym, ale nie warto być śmiesznym”.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/OD-ZELAZNEGO-KANCLERZA-DO-POLI,2,ID355431239,n blog Joanny Senyszyn], 24 grudnia 2008.
** Zobacz też: [[Leszek Miller]]
 
 
* W Polsce ceni się nieudaczników i klęski. Chwała tylko zwyciężonym. Zwłaszcza tym na własną prośbę.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ blog Joanny Senyszyn], 8 października 2008.
 
* W systemie kaczystowskim będzie Ziobro tolerancji dla lewicy.
* W żadnej partii nie brakuje starych samców. Alfa, tylko we własnym mniemaniu. Z lubością gryzą, ale mają poważne kłopoty z zapładnianiem. Porywającymi ideami.
** Opis: o wiceprzewodniczącym SLD i wicemarszałku Sejmu – [[Jerzy Szmajdziński|Jerzym Szmajdzińskim]].
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/KROTKA-PAMIEC-SZMAJDZINSKIEGO,2,ID379418302,n blog Joanny Senyszyn], 3 czerwca 2009.
 
* Wszystkiemu oczywiście winni Fenicjanie. Wymyślili pieniądze. Niestety za mało.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/2,ID328542663,index.html blog Joanny Senyszyn], 9 lipca 2008.
** Zobacz też: [[pieniądze]]
 
 
* Zakon Ojców Pedofilów.
** Źródło: blog Joanny Senyszyn, 25 marca 2010.
 
* Za wyrok na dr G. sam dostał wyrok. Do tej pory go nie wykonał. Teraz próbuje uciec przed odpowiedzialnością do Brukseli. Unika debat, które by go nieuchronnie skompromitowały. Udaje niewiniątko, które cnotę straci dopiero po ślubie. Z Pati Koti czy koti Alik.
** Opis: komentarz do plotek o ślubie Zbigniewa Ziobry.
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6619285,Pati_Koti_czy_koti_Alik__Z_kim_zeni_sie_Ziobro_.html politbiuro.pl], z 18 maja 2009
 
* Zionące nienawiścią mordy wrogów demokracji.
** Opis: o członkach Młodzieży Wszechpolskiej, Narodowego Odrodzenia Polski i innych organizacjach przeciwnych obecności osób homoseksualnych w przestrzeni publicznej.
** Źródło: debata ''Wstęp do równości: Europejska polityka wobec gejów i lesbijek''; Warszawa, 10 czerwca 2006
 
 
* Osobom, które tego nie wiedzą, warto objaśnić, że Joanna Senyszyn nie jest niedouczoną nastolatką paplającą co jej ślina na język przyniesie, ale profesorem wyższej uczelni i posłanką na Sejm RP, umiejącą bardzo sprawnie wypowiadać własne myśli. Ona naprawdę chce zniszczyć materiały archiwalne przechowywane w IPN. (…) Skandaliczną wypowiedź swej wiceprzewodniczącej powinien potępić SLD.
** Autor: [[Tomasz Nałęcz]] nt. propozycji Joanny Senyszyn, aby zlikwidować IPN, [http://www.wprost.pl/ar/78274/Nalecz-Spalic-ze-wstydu/?I=1179 tygodnik „Wprost”] nr 27/2005.
 
* Plugawe i obrzydliwe! To zbydlęcenie jakieś.
 
* W naszym życiu wiele zależy od wyczucia taktu i tego smaku, o którym pisał Zbigniew Herbert. Jeśli ktoś nie ma zmysłu smaku, to obawiam się, że niewiele mu się pomoże i obawiam się, że ten zmysł smaku i wyczucie taktu zostały naruszone w wypowiedzi pani profesor Senyszyn.
** Autor: [[Józef Życiński]] o wypowiedzi Joanny Senyszyn w czasie Parady Równości w 2006 roku: „Ta parada ma szansę odmienić oblicze ziemi, tej ziemi!”
 
* W polityce warto być zabawnym, ale nie warto być śmiesznym. Joanna Senyszyn rzadko jest zabawna, ale za to zawsze jest śmieszna. (…) Senyszyn rozpaczliwie macha kosturem wierząc, że to czarodziejska różdżka, którą zaczaruje rzeczywistość. A przecież każdy wie, na czym polega ta odmienność. Tak jak każdy widzi różnicę między czarownicą, a czarodziejką.
** Autor: [[Leszek Miller]], odpowiedź na zarzuty wobec premierowania Leszka Millera, [http://leszek-miller.blog.onet.pl/Czarownica-i-czarodziejka,2,ID355214530,n blog Leszka Millera], 23 grudnia 2008.
 
 

Menu nawigacyjne