Joanna Senyszyn: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 148 bajtów ,  9 lat temu
m
red.
(→‎Wypowiedzi: , dodanie linka)
m (red.)
 
'''[[w:Joanna Senyszyn|Joanna Senyszyn]]''' (ur. 1949) – polska działaczka polityczna i posłanka
{{wulgaryzmy}}
==Wypowiedzi==
* A mogło być tak pięknie. Zabrakło ongiś jednego, małego plemniczka. Gdyby w swoim czasie pani Jadwiga z Jasiewiczów Kaczyńska powiła była trojaczki, nie byłoby problemu. Metropolitą warszawskim zostałby Trzeci Brat.
** Opis: odnośnie rezygnacji abp. Wielgusa z funkcji metropolity warszawskiego, 7 stycznia 2007 [http://senyszyn.blog.onet.pl/2,ID163480020,index.html blog, wersja online]
** Zobacz też: [[Jadwiga Kaczyńska]]
 
* Będziemy mieć rząd ziemniaczano-buraczany.
** Źródło: TVN24, program ''Zmiana premiera'', TVN24.
** Opis: po dymisji Kazimierza Marcinkiewicza, 8 lipca 2006
 
* Biskup Pieronek bluźni twierdząc, że „prawo własności, jest święte”. To niemoralna zasada. Zwłaszcza duchowny nie powinien wynosić własności na ołtarze, a tym bardziej się do niej modlić. Biskupie Pieronku, nie idź tą drogą i nie prowadź nią wiernych!!! To nie jest droga do zbawienia.
** Opis: na swoim blogu odnośnie roszczeń majątkowych hierarchii Kościoła Rzymsko-Katolickiegorzymskokatolickiego,
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/PRAWDA-PIERONKA-CZYLI-G-PRAWDA,2,ID393818599,n wersjablog onlineJoanny Senyszyn], 2 listopada 2009.
** Zobacz też: [[Tadeusz Pieronek]], [[reprywatyzacja]], [[własność]]
 
* Biskupi, atakując in vitro, wcielają się w role ginekologów-amatorów.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 31 grudnia 2008.
 
* Biskupi przedkładają metodę „penis-pochwa” nad metodę in vitro.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 28 grudnia 2008.
 
* Bo cóż to jest eutanazja? To dobra śmierć na życzenie lub z litości. Większość przeciwników eutanazji godzi się na pozbawianie życia na siłę, czyli na wojny i karę śmierci, a na śmierć na wyraźne życzenie już nie.
** Zobacz też: [[eutanazja]]
 
* Bo Wywy jesteście niewyedukowani!
** Opis: wszechobecny argument posłanki. Na pytanie, czy w takim razie tylko ona jest wyedukowana, odpowiedziała: „najwidoczniej”.
*** Źródło: program ''Warto rozmawiać''
* Bryluje na poziomie Joli Rutowicz.
** Opis: o [[Lech Kaczyński|Lechu Kaczyńskim]].
** Źródło: [http://www.pardon.pl/artykul/7025/politycy_kochaja_gwiazde_brukowcow_jola_do_sejmu pardon.pl za blogiem posłanki] z, 2 grudnia 2008
 
* Chyba rzeczywiście piątek, trzynastego jest feralny. Wczorajszy był wręcz tragiczny. Oto wraca kaczyzm. Na ustach posłów Palikota i Celińskiego.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/UWAGA-KACZYZM-WRACA,2,ID412591647,n blog Joanny Senyszyn] wpis z, 14 sierpnia 2010 r.
 
* Ci, którzy rzucali w nas jajami, są już bez jaj.
** Zobacz też: [[kapitalizm]], [[socjalizm]], [[globalizacja]]
 
* Dla polityki byłoby dużo lepiej, gdyby Ziobro został księdzem. Obawiam się jednak, że terroryzowałby wiernych z ambony. Pewnie też nie dawałby rozgrzeszeń, węszył i szukał grzeszników, przesłuchiwał na spowiedzi. Zaś na plebanii zrobiłby areszt wydobywczy...wydobywczy…
** Opis: o wyznaniu [[Zbigniew Ziobro|Zbigniewa Ziobry]], który przyznał, że chciał zostać księdzem.
** Źródło: [http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ziobro-mog-byc-ksiedzem-ale-mia-pociag-do-dziewczy_99864.html Super Express] z, 16 czerwca 2009
 
* Dla zajadłych obrońców krzyż nie jest symbolem miłości bliźniego, niewyobrażalnego poświęcenia, cierpienia i wybaczenia, a jedynie znakiem dominacji religii i kleru w życiu publicznym. Sposobem oznaczenia terenu i niewerbalnego ostrzeżenia: to nasze. Wara. W patriotycznej polskiej pieśni wolność krzyżami się mierzy. W III RP krzyżami mierzy się bezprawie.
** Opis: o debacie na temat obecności krzyży w budynkach państwowych, po orzeczeniu wydanym w listopadzie 2009 r. przez [[Europejski Trybunał Praw Człowieka]] w Strasburgu, nakazującym zdjęcie krzyży we włoskiej szkole.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ZRADIOMARYJNIENIE-BISKUPOW-I-K,2,ID394946044,n blog Joanny Senyszyn], 22 listopada 2009
 
* Dzisiejsza „Solidarność” nie ma nic wspólnego z dawnymi ideami. To zaledwie przybudówka PiS. Z(ależny) N(iesamorządny) ZZ „PiSolidarność”.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 22 grudnia 2008.
 
* Homofobia jak każda fobia jest chorobą i trzeba ją leczyć. To są po prostu szowiniści orientacji seksualnej i dlatego trzeba ich zwalczać i przeciwko nim uchwalić odpowiednie przepisy. (...) Tak więc to my stanowimy normalny marsz, ponieważ to ludzie normalni walczą o sprawiedliwość, o równe traktowanie.
** Opis: przemówienie podczas Parady Równości 13 czerwca 2009 r.
** Źródło: [http://tvn24.lajt.pl/1604917,1,0,wiadomosc.html TVN 24]
** Zobacz też: [[homofobia]], [[homoseksualizm]], [[LGBT]]
 
* Jarosław Kaczyński traktuje trumnę Lecha niczym Piłsudski Kasztankę. Chce na niej wjechać do prezydenckiego pałacu.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 12 maja 2010.
 
* Jedynym walorem Andrzeja Czumy była jego „kryształowość”. Jeśli jednak nie spłaca się długów z kart kredytowych to znaczy, że z tą kryształową uczciwością jest coś nie tak. Przypomina mi się powiedzenie, że „kryształ tak, ale ile razy rżnięty”.
** Opis: o [[Andrzej Czuma|Andrzeju Czumie]]
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/gid,62661,title,Shaker-WP,galeria.html wp.pl], z 13 lutego 2009
 
* Jestem antyklerykalna, ale nie antyreligijna.
* Jerzy Szmajdziński jest ekumeniczny, nikogo w oczy nie kole, ale publikowane wcześniej badania pokazały, że ma mniej niż 1 proc. poparcia. Nie dość, że ma nikłe szanse na wygraną w wyborach, to jeszcze nie można się po nim spodziewać, że dokona rewolucji na lewicy.
** Opis: o kandydaturze [[Jerzy Szmajdziński|Jerzego Szmajdzińskiego]] na prezydenta.
** Źródło: „Polska Times”„Polska” [http://www.polskatimes.pl/fakty/199242,kwasniewski-szmajdzinski-to-najlepszy-kandydat,id,t.html] z, 17 grudnia 2009 r.
 
* Jezus był lewicowy.
** Opis: wypowiedź po wyborze [[Grzegorz Napieralski|Grzegorza Napieralskiego]] na szefa SLD.
** Źródło: program ''Fakty'', TVN;, 31 maja 2008
 
* Jolanta Szczypińska powinna się publicznie wytłumaczyć ze swojej torebki. (...) Nie należy popierać piractwa, również w dziedzinie mody, szczególnie gdy jest się posłem.
** Opis: początek czerwca 2007 roku, o tzw. „sprawie torebki Szczypińskiej” wywołanej doniesieniami tygodnika [[Wprost|„Wprost”]] oraz quasi – nieoficjalnymi enuncjacjami medialnymi posła [[Jacek Kurski|Jacka Kurskiego]], z PiS, jakoby posłanka tego ugrupowania, [[Jolanta Szczypińska]] nosiła podróbkę markowej torebki [[Chanel|Coco Chanel]].
 
* Kaczoprawica.
 
* Kaczyzm to władza PiS plus informatyzacja.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 1 lutego 2009.
 
* Katoprawica traktuje kobietę jak inkubator. Kobieta ma donosić ciążę, urodzić dziecko a potem może je nawet oddać.
** Opis: w trakcie „Marszu w obronie konstytucji” w dniu 28 marca 2007 roku w Warszawie, zorganizowanego przeciw lansowanym przez LPR i PiS pomysłom zmian w Konstytucji RP, wprowadzającym ochronę życia ludzkiego od chwili poczęcia.
** Źródło: wypowiedź wyemitowało m.in. Radioradio TOKTok FM.
 
* Każde zdanie jest nieprawdziwe. W dodatku wypowiedziane przez anonimowych tchórzy, którzy boją się ujawnić.
** Opis: o krytyce ws. poparcie przez Senyszyn Grzegorza Napieralskiego.
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85401,6742573,Senyszyn_rzucila_Olejniczaka_dla_Napieralskiego.html politbiuro.pl] z, 22 czerwca 2009
 
* Kiedyś Jan Pietrzak to była kupa śmiechu. Dziś, niestety, pozostała tylko kupa.
 
* Kochani! Ta parada ma szansę odmienić oblicze ziemi, tej ziemi!
** Źródło: do zebranych na Paradzie Równości w Warszawie, 10 czerwca 2006 roku
** Opis: parafraza słów papieża Jana Pawła II wygłoszonych w homilii 2 czerwca 1979 r. na placu Zwycięstwa w Warszawie w czasie 1. pielgrzymki do Polski
** Zobacz też: [[Jan Paweł II]], [[Roman Giertych]], [[Ryszard Kalisz]], [[Stefan Niesiołowski]], [[Wojciech Wierzejski]]
 
* Kościół ma na swoim sumieniu miliony ludzkich istnień. I to nie tylko z powodu wojen krzyżowych czy inkwizycji. W 1299 r. papież Bonifacy VIII zakazał „sekcji zwłok, jako czynności bezbożnej”, co wstrzymało na stulecia postęp medycyny i uniemożliwiło odkrycie skutecznych metod leczenia. Kościół zabraniał też transfuzji krwi twierdząc, że „zagadnienie przepływu krwi Bóg umyślnie ukrył przed ludzkim rozumem”. Okazało się, że tylko przed rozumem swoich funkcjonariuszy. Niczego to ich nie nauczyło. Teraz zakazują in vitro.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 28 grudnia 2008.
 
* Kościół wymusił na parlamencie uchwalenie niektórych przykazań. Stąd zakazy prawne dotyczą sfery obyczajowości i moralności.
* Kościół jest dziś antylewicowy.
** Opis: wypowiedź po wyborze [[Grzegorz Napieralski|Grzegorza Napieralskiego]] na szefa SLD.
** Źródło: program ''Fakty'', TVN;, 31 maja 2008
 
* Księża to nie są „święte krowy”.
 
* Lech Kaczyński chce, aby w Brukseli doszło do wspólnego z Tuskiem szczytowania. W dodatku publicznego. Takich rzeczy się nie robi. Nawet w liberalnej Unii.
** Opis: nagroda „JokerJoker RP”RP przyznana przez tygodnik Newsweek„Newsweek” i Comedy Central za najbarwniejszą wypowiedź tygodnia.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 14 października 2008.
 
* Lech Kobra Kaczyński zahipnotyzował wrogą armię. Moim zdaniem po listopadowej eskapadzie do Gruzji, Lech Kaczyński jest gen. Świerczewskim PiS. Człowiekiem, który się kulom nie kłaniał.
** Opis: o przyznaniu nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska” Lechowi Kaczyńskiemu.
** Źródło: [http://www.pardon.pl/artykul/7379/kaczynski_dostal_nagrode_za_to_ze_sie_kulom_nie_klanial pardon.pl] z, 3.01. stycznia 2009]
 
* Leszkowi Millerowi dobrze wychodzą tylko bon moty i pouczanie innych. Oczywiście najlepsze jest powiedzonko, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Do tej pory Miller kończył już kilka razy. Za każdym – marnie. (...) W czasach swoich rządów (2001–2004) odbierał pieniądze i uprawnienia. Studentom, osobom niepełnosprawnym, barom mlecznym, kobietom w ciąży, samotnym matkom. Z dawaniem było gorzej. Emeryci dostali kuriozalne, kilkuzłotowe podwyżki, pogorszyła się relacja płacy minimalnej do przeciętnego wynagrodzenia (z 37,2% do 35,3%), wzrosła liczba żyjących poniżej minimum socjalnego i poniżej minimum egzystencji. Jako premier nie żałował tylko bogatym i Kościołowi. Millerowi cel zawsze uświęcał środki. 2001 roku dla naszego członkostwa w UE zawarł pakt z biskupami. Nie ruszył żadnych materialnych uprawnień Kościoła, nie pozwalał na nowelizację restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Swoją liberalną, antypracowniczą, prokościelną polityką doprowadził SLD do upadku. Przez Millera, a potem Belkę, do dziś – jako partia – płacimy cenę za utratę wiarygodności. W 2007 roku wiarygodność całkowicie stracił sam Leszek Miller. Byle tylko być w Sejmie, startował do wyborów z listy Samoobrony, pobłogosławionej przez Rydzyka.
** Opis: o premierowaniu Leszka Millera.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/INTERESIK-LESZKA-MILLERA,2,ID354923999,n blog Joanny Senyszyn], 22 grudnia 2008.
 
* Marcinkiewiczowskie „yes, yes, yes” ma skutki porównywalne z referendum ludowym w 1946 roku. Też pokazało, że król jest nagi i też zmieniło polityczną rzeczywistość. Od „3 razy yes” liczy się nowa era. Era hucpy.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 28 lipca 2008.
 
* Marketing palikotyczny.
** Opis: określenie marketingu politycznego uprawianego przez posła PO Janusza Palikota.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 6 lutego 2009.
 
* Marszałek Knebel Komorowski w białych rękawiczkach pacyfikuje opozycję.
** Opis: o uniemożliwianiu posłom zabierania głosu z trybuny sejmowej pod pretekstem „braku trybu”.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 22 lipca 2008.
 
* Mikke się skorwił.
** Opis: o akcji manipulowania Konkursem na Blog Roku 2008 przez Janusza Korwin-Mikkego.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 24 stycznia 2009.
 
* Miller zdecydował się zrywać łańcuchy za późno. Gdyby w 2001 roku zerwał te łączące go z klerem, inaczej wyglądałaby dziś Polska.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ Blogblog Joanny Senyszyn], 5 października 2008.
 
* „Mój przyjacielu” to największa obraza. To podobno gorzej niż powiedzieć „ty wale przeciwpowodziowy”.
** Źródło: ''TVN Fakty'', TVN
 
* Musi to na Rusi, a w Polsce jak Ameryka chce.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 21 sierpnia 2008.
 
* Napieralski jest drugą Senyszyn, a nie drugim Zapatero.
** Źródło: Dziennikdziennik „Polska”, 5 czerwca 2008
 
* Na Pieronku piuska gore. Spoko, panie Pieronek. Dobrze pan wie, że za rządów katoprawicy grosz wam z tacy nie spadnie.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 28 czerwca 2007.
 
* Nadchodzi kaczyzm.
* Niedługo nie będzie już polskiej szkoły – będzie szkoła LPR. To szkoła, w której nie będzie niczego – parafrazując pana Kononowicza.
** Opis: komentując plany zakazu „promocji homoseksualnej” w szkołach publicznych, lansowane przez sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Mirosława Orzechowskiego, i ministra edukacji narodowej, Romana Giertycha (obaj z LPR), posłanka SLD nawiązała do szeroko znanego lapsusu Krzysztofa Kononowicza, kandydata na urząd Prezydenta Miasta Białegostoku w wyborach w 2006 roku.
** Źródło: wypowiedź wyemitowało Radio Zet, (16 marca 2007 roku).
** Zobacz też: [[Roman Giertych]], [[Krzysztof Kononowicz]], [[Mirosław Orzechowski]]
 
* Nikt nie będzie umierał za Palikota. Jego chętnie uśmierciłoby wielu.
** Opis: o ewentualnym projekcie ustawy o eutanazji autorstwa Janusza Palikota
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6349167,Kto_to_powiedzial_.html politbiuro.pl] z, 5 marca 2009
 
* Nowo wybrany kompletnie nie wiedział co ma powiedzieć. Ostatecznie postawił na operę mydlaną. Ze łzami w oczach dziękował rodzicom, a zwłaszcza ojcu, żonie i dzieciom. Kajał się, że ma dla nich mało czasu i solennie przyrzekł, że będzie miał jeszcze mniej. Pod tym względem stanowią dobraną parę z Kasią Piekarską, która też nie ma czasu, ale do płaczu i piastowania jest pierwsza.
** Opis: o wyborze Grzegorza Napieralskiego na szefa SLD.
** Źródło: „Polityka” nr 24 z, 14 czerwca 2008 r., s. 130
 
* Nowy szef bierze wszystko. Będzie Zapateralskim, Łukaszeralskim, Blairalskim, Putineralskim. Nie dwa, trzy czy cztery w jednym, ale wszystko. W nim jednym. Wash & go. Pytanie dokąd, pozostaje otwarte. (...) Nowy byt kształtuje mu nową, ekumeniczną świadomość. Będzie przewodniczącym wszystkich tolerancyjnych katolików, a jego partia będzie mniej sojuszem, mniej lewicowa i mniej demokratyczna. Chyba, że się opamięta. Tylko czy nowy dwór pozwoli?
** Opis: o wyborze Grzegorza Napieralskiego na przewodniczącego SLD w czerwcu 2008.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/Umarl-przewodniczacy-Niech-zyj,2,ID321052606,n blog Joanny Senyszyn], 4 czerwca 2008.
 
* Obecnie w Polsce wszyscy wszystkiego się boją, a ten paniczny strach jest właśnie najbardziej przerażający.
** Opis: podczas debaty ''Wstęp do równości: Europejska polityka wobec gejów i lesbijek'', która poprzedziła Paradę Równości; Warszawa, 10 czerwca 2006 roku
 
* Od kiedy pamiętam, 1 maja zawsze było słońce, jednak od kiedy kler zawłaszczył ten dzień, czyniąc z niego święto Józefa Robotnika, zaczęło padać.
** Opis: podczas pochodu 1-majowego w Krakowie 2010w r2010.
** Zobacz też: [[Święto Pracy]], [[Józef z Arymatei]]
 
* Odwracanie pedofila ornatem.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 29 marca 2010.
 
* Palikot pozazdościł PiSokrzyżowcom. Oni mają swój punkt G. To krzyż pod pałacem prezydenckim. Doznają orgazmu broniąc krzyża. Dlatego nie mogą iść na żadne ustępstwa. Poseł z Lublina wciąż szuka swojego punktu G. Ma nadzieję, że własna partia zapewni mu wielokrotne szczytowanie.
** Opis: o próbach zarejstrowaniazarejestrowania przez Janusza Palikota własnej partii.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ Blogblog Joanny Senyszyn] – wpis z, 21 sierpnia 2010 r.
 
* Panowie! Porzućcie wszelką nadzieję. W tej konkurencji sięgacie Palikotowi najwyżej do jaj. W III RP to on jest bogiem marketingu szokującego. Inni są najwyżej pierwsi po Palikocie.
** Opis: o słowach Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego o braciach Kaczyńskich
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6038301,Kto_to_powiedzial_.html politbiuro.pl za blogiem posłanki], z 8 grudnia 2008
 
* Pan poseł nie przerywa, bo pan jest przeciw przerywaniu. Ja mogę przerywać.
** Opis: do wchodzącego jej w słowo Mariana Piłki, posła Prawicy RP.
** Źródło: „Teraz''Teraz my”my'', 20 czerwca 2007
 
* PiS nie wyznaje żadnych wartości. Poglądy głoszone w Polsce są sfabrykowane na użytek Episkopatu Polski, Radia Maryja i jego zbrojnych oddziałów.
** Opis: komentarz do poparcia przez PiS J.Jana Zahradila na szefa frakcji EKREuropejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ blog, 9 marca 2011]
 
* PiSokrzyżowcy.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 3 sierpnia 2010.
 
* Początki III RP wiążą się z finansowymi przekrętami. Wszak pierwszy milion trzeba ukraść. Najlepiej w majestacie prawa. Nieliczni szybko się wzbogacili kosztem całego społeczeństwa. Robotnicy zrobili swoje i mogli odejść. Na bezrobocie. Nowa lumpenburżuazja uszlachcała się przez mariaże ze specjalnie w tym celu odrestaurowaną arystokracją. Jak u Brechta, lepiej było założyć bank niż go obrabować. Nasza klasa próżniacza wyczuła to instynktownie. Raczej nie znała „Opery''Opery za trzy grosze”grosze''. Za tania na jej nowobogackie gusty.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/2,ID328542663,index.html blog Joanny Senyszyn], 9 lipca 2008.
** Zobacz też: [[burżuazja]], [[kapitalizm]], [[socjalizm]]
 
* Politycy, przestańcie się wozić na trumnach i dosiądźcie prawdy. Nawet, jeśli to wyzwoli z prezydentury.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 12 maja 2010.
 
* Pora wreszcie skończyć z jednostronnym uprzywilejowaniem Stanów Zjednoczonych i unormalnić nasze wasalne stosunki. Na dobry początek warto wprowadzić wizy dla Amerykanów. W przeciwnym razie wpiszmy do Konstytucji wieczną przyjaźń z USA, żeby była jasność w temacie.
** Zobacz też: [[Stany Zjednoczone]], [[wasalizm]]
 
* Poseł Kopyciński kreuje się na uzdrowiciela lewicy. W Świętokrzyskiem był jej grabarzem. Jego rządy, jako przewodniczącego struktur wojewódzkich SLD, doprowadziły partię do kompletnego paraliżu, a w konsekwencji do klęski wyborczej. Sam Kopyciński przekonał do siebie zaledwie 1,6 proc. wyborców w okręgu. To wynik kompromitujący. Nie tylko jak na lidera listy. Nawet jak na polityka regionalnego.
** Opis: o przejściu Sławomira Kopycińskiego do Ruchu Palikota.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/GRABARZ-UZDROWICIELEM,2,ID438271383,n blog posłankiJoanny Senyszyn] - wpis z, 23 października 2011 r.
 
* Premier Kaczyński chce budować Świątynię Opatrzności Bożej, bo w Warszawie jest za mało wysokich budynków. Przecież mamy Pałac Kultury.
 
* Program TMK – Teraz Mymy, Kaczyńscy.
** Opis: Joanna Senyszyn powiedziała, że jeszcze niedawno PiS zakładał likwidację Krajowej Rady RT, ale od kiedy w ramach programu „TMK''TMK – Teraz Mymy, Kaczyńscy”Kaczyńscy'' należy ona do PiS, to warto na nią dawać pieniądze. Wyjaśniła, że chodzi jej o modyfikację programu „TKM''TKM – Teraz, Kurwakurwa, My”<br />Debata sejmowa w sprawie budżetu 2007, 15 grudnia 2006my''.
** Źródło: debata sejmowa w sprawie budżetu 2007, 15 grudnia 2006
 
* Rodacy! Urny IV RP czekają na Wasze prochy! Urny III RP – na Wasze głosy!
** Opis: manifest wyborczy
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn z 10 listopada 2006
 
* Rzeczpospolita Obojga Kaczorów.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 30 sierpnia 2008.
 
* Siermiężność bytu określa moherową świadomość.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/PRZYCZYNEK-DO-KRYTYKI-KOALICJI,2,ID215097136,n Blogblog Joanny Senyszyn], 3 czerwca 2007.
 
* Słyszałam, że Grupiński jest osobą o bardzo dużych ambicjach, ale z drugiej strony słyszałam też, że sam rozsiewa informacje o sobie jako o szarej eminencji.
** Opis: o [[Rafał Grupiński|Rafale Grupińskim]]
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,5420734,Z_cyklu_PolitCienie__Rafal_Grupinski___minister_ds_.html politbiuro.pl] z, 25 lipca 2008
 
* Szanowny Arcybiskupie, precz z fałszywą skromnością. Nasi duchowni nie gorsi. Też potrafią molestować i gwałcić. Dorosłych i dzieci. I robią to wcale nie rzadziej i nie mniej brutalnie niż ich zagraniczni kumple. Różnica w tym, że wciąż czują się bezkarnie i nie chcą przepraszać, bo mają wsparcie dostojników Kościoła. Takich, jak pan. Wstyd mi za pana, panie Życiński, i za panu podobnych. Przestańcie wreszcie odwracać pedofila ornatem. Ksiądz pedofil to taki sam przestępca, jak świecki pedofil. Albo i gorszy.
** Opis: w związku z wypowiedzią abpaabp. [[Józefa Życińskiego]] o tym, że problem pedofilii kleru dotyczy „odległych rejonów Irlandii czy Ameryki”.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ Blogblog Joanny Senyszyn], 29 marca 2010 r.
 
* Szarokaczenie się prezydenta na szczycie UE w sprawie Gruzji.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 2 września 2008.
 
* Szósta rano. Łomot do drzwi. Kto tam? Klerykalna brygada do walki z ateizmem. Nie wierzę! Właśnie o tym przyszliśmy porozmawiać. Nie chcemy żyć w takim państwie.
** Opis: o klerykalizmie w Polsce.
** Źródło: „Fakty''Fakty'', TVN” zTVN, 21 czerwca 2008 r.
 
* Święta 1 Maja nie wolno likwidować. To jest święto wszystkich ludzi pracy. Ma tradycję kilkusetletnią prawie – ponad stuletnią – a więc jak można likwidować takie święto? Ale teraz jest taka tendencja, żeby absolutnie zniszczyć wszystkich i wszystko – wszystko, co się łączy z dawnym systemem.
** Opis: wypowiedź J. Senyszyn z okazji święta 1Święta MajaPracy, nawiązująca do planów obozu rządzącego, aby usunąć wszelkie pozostałości systemu PRL, w tym m.in. zmienić nazwy ulic, usunąć pomniki i tablice pamiątkowe (1 maja 2007 roku).
** Źródło: wypowiedźTVN24, dla1 telewizjimaja TVN24.2007
 
* Tarcza, co dużo ryczy, mało offsetu daje.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 21 sierpnia 2008.
 
* Teraz premier Tusk, jak ongiś Lenin, czeka na swojego Zoszczenkę, który ten i inne przypadki opisze.
** Opis: o Donaldzie Tusku i uratowaniu chorego kota wałęsającego się w ogrodach Kancelarii Premiera.
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/blogi/senyszyn.blog.onet.pl,334272843,blog.html blog Joanny Senyszyn], 5 wpissierpnia z 5.8.2008
 
* To polska odmiana totalitaryzmu XXI wieku. Czerpie z totalitaryzmów europejskich i południowoamerykańskich. Bierze z nich różne elementy. To wszystko w tym kaczyzmie się miesza. Ograniczanie demokracji, swoisty zamordyzm, cenzura. Trudno w tej chwili dokładnie definiować. Kaczyzm rodzi się na naszych oczach. Częściowo występuje w formie zakamuflowanej. Został ubrany w szatę solidaryzmu społecznego, patriotyzmu, odnowy moralnej. Ma przyjazną gębę, a Polacy dają się nabierać. W miarę umacniania się rządów braci Kaczyńskich kaczyzm będzie rozkwitał. Zacznie się otwarte ograniczanie wszelkich działań, które zostaną uznane za nieprawomyślne i niezgodne z doktryną wyznawaną przez bliźniaków. Zamykanie ust przeciwnikom już się zaczęło. Marszałek Jurek nie dopuścił do zadawania pytań w drugim czytaniu becikowego. Pierwszy taki przypadek w III RP. Zwiastun IV RP. Kaczyzm jest groźny dla demokracji. Jest jej przeciwieństwem.
** Odpowiedź na pytanie: ''Czy„Czy może Pani zdefiniować kaczyzm''?”
** Źródło: tygodnik „NIE” (nr 49, 8 grudnia 2005; [http://www.nie.com.pl/art6674.htm wersjatygodnik „Nie” onlinenr 49]), 8 grudnia 2005
** Zobacz też: [[kaczyzm]], [[IV RP]]
 
* Trzeba raz na zawsze skończyć z paranoją zwracania majątków!
** Opis: 5 maja 2009 r. o roszczeniach majątkowych rodziny Branickich.
** Źródło: [http://dziennik.pl/opinie/article373295/Senyszyn_Braniccy_powinni_sie_wstydzic.html Dziennik.pl]
** Zobacz też: [[własność]], [[prywatyzacja]], [[reprywatyzacja]],[[Braniccy]]
 
* Wbrew mniemaniu Leszka Millera, w polityce nie warto być zabawnym. Trzeba być uczciwym i nie sprzeniewierzać się wyborczym obietnicom. Nie dlatego, że to się opłaca, ale dlatego, że tak postępują ludzie honoru. Szkoda, że były premier do nich nie należy.
* Większość radnych z Krakowa jest mentalnie uzależnionych od biskupów i boi się nawet kichnąć bez zapytania o pozwolenie kardynała Dziwisza.
** Opis: o odrzuceniu wniosku prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, o zbadanie zgodności z Konstytucją działalności Komisji Majątkowej.
** Źródło: „Polityka” z dnia, 17 października 2009
 
* W II RP mieliśmy „Kordiana''Kordiana i Chama”chama'', w IV RP Kordiana zastąpił warchoł.
** Źródło: z mównicy sejmowej; 17 października 2006
** Opis: komentarz podczas debaty o samorozwiązaniu Sejmu po ponownym zaprzysiężeniu Andrzej Leppera na wicepremiera.
** Zobacz też: [[Andrzej Lepper]]
 
* Wciąż wychodzą na jaw fakty kładące się smugą cienia na polskim pontyfikacie. Według wielu, do świętości Jana Pawła II nie bardzo pasuje tolerowanie i zalecanie ukrywania pedofilii duchownych, jawna przychylność dla zbrodniczego reżimu Pinocheta czy potępienie usuwania ciąży przez zgwałcone ofiary wojny bałkańskiej. Wręcz się z nią kłóci ortodoksyjny zakaz stosowania prezerwatyw, także przez nosicieli wirusa HIV, co przyczyniło się do rozpowszechnienia epidemii AIDS i śmierci tysięcy ludzi. (...) Miłość Jana Pawła II wydaje się mocno toksyczna. Papieska zaś chęć dostosowania świata do Rzymu spowodowała więcej osobistych nieszczęść niż przyniosła korzyści. Tysiącom ludzi wręcz zrujnowała życie.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/CZWORCA-SWIETA,2,ID346423351,n Blogblog Joanny Senyszyn], 17 października 2008 r.
** Zobacz też: [[Jan Paweł II]]
 
* W Polsce Kościół katolicki jest forowany w każdej dziedzinie. W dziedzinie ekonomii choćby, poprzez zwolnienie z podatków od działalności gospodarczej, stanowi nieuczciwą konkurencję dla przedsiębiorców. A w ogóle – jako instytucja jest 5xB5×B. Bezduszny, bezczelny, bogaty, bezideowy i bezkarny. To też powinno trafić do Wikipedii.
** Źródło: tygodnik „Nie” (nr 49, 8 grudnia 2005; [http://www.nie.com.pl/art6674.htm wersjatygodnik online„Nie” nr 49]), 8 grudnia 2005
 
* W Polsce ceni się nieudaczników i klęski. Chwała tylko zwyciężonym. Zwłaszcza tym na własną prośbę.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/ Blogblog Joanny Senyszyn], 8 października 2008.
 
* W systemie kaczystowskim będzie Ziobro tolerancji dla lewicy.
** Opis: nawiązanie do słów [[Leszek Miller|Leszka Millera]]: ''Pan„Pan jest zerem, panie Ziobro''Ziobro”.
** Zobacz też: [[Zbigniew Ziobro]]
 
* W żadnej partii nie brakuje starych samców. Alfa, tylko we własnym mniemaniu. Z lubością gryzą, ale mają poważne kłopoty z zapładnianiem. Porywającymi ideami.
** Opis: o wiceprzewodniczącym SLD i wicemarszałku Sejmu – [[Jerzy Szmajdziński|Jerzym Szmajdzińskim]].
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/KROTKA-PAMIEC-SZMAJDZINSKIEGO,2,ID379418302,n Blogblog Joanny Senyszyn], 3 czerwca 2009.
 
* Wszystkiemu oczywiście winni Fenicjanie. Wymyślili pieniądze. Niestety za mało.
 
* Wyraził opinię, że „Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych”. Tym samym nieopatrznie wyjaśnił, dlaczego nie jest do telewizji zapraszany. Najwyraźniej nie spełnia żadnego z podanych przez siebie kryteriów: ani zdrowy, ani piękny, ani silny, ani uczciwy, ani mądry. Aż miło, że coraz więcej ludzi i instytucji się na nim poznaje.
** Opis: o wpisie w blogu [[Janusz Korwin-Mikke|Janusza KorwinaKorwin-MikkeMikkego]], w którym niepochlebnie wyraził się o sportowcach niepełnosprawnych.
** Źródło: [http://senyszyn.blog.onet.pl/MROCZNA-TAJEMNICA-KORWINA-MIKK,2,ID493672250,n Blogblog Joanny Senyszyn] (wpis z, 6 września 2012 r.)
 
* Zakon Ojców Pedofilów.
** Źródło: Blogblog Joanny Senyszyn, 25 marca 2010.
 
* Za wyrok na dr G. sam dostał wyrok. Do tej pory go nie wykonał. Teraz próbuje uciec przed odpowiedzialnością do Brukseli. Unika debat, które by go nieuchronnie skompromitowały. Udaje niewiniątko, które cnotę straci dopiero po ślubie. Z Pati Koti czy koti Alik.
** Opis: komentarz do plotek o ślubie Zbigniewa Ziobry.
** Źródło: [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,85402,6619285,Pati_Koti_czy_koti_Alik__Z_kim_zeni_sie_Ziobro_.html politbiuro.pl], z 18 maja 2009
 
* Zionące nienawiścią mordy wrogów demokracji.
** Opis: o członkach Młodzieży Wszechpolskiej, Narodowego Odrodzenia Polski i innych organizacjach przeciwnych obecności osób homoseksualnych w przestrzeni publicznej
** Źródło: Debatadebata ''Wstęp do równości: Europejska polityka wobec gejów i lesbijek''; Warszawa, 10 czerwca 2006 roku
 
* Żeby doszło do koalicji PO-PiS, Ludwik Dorn musi się bardziej zainteresować Janem Marią Rokitą niż Marianną Rokitą.
** Zobacz też: [[Ludwik Dorn]], [[Jan Rokita]]
 
* '''Joanna Senyszyn:''' To już przestał być Trybunał Konstytucyjny, ja go nazwałam Klerykalnymklerykalnym, ale może rzeczywiście lepsze byłoby określenie, gdyby ci niektórzy sędziowie do których mam szacunek, bo to jest Trybunałtrybunał Prostytucyjnyprostytucyjny.<br />'''Monika Olejnik:''' Słucham?<br />'''Joanna Senyszyn:''' Trybunał Prostytucyjnyprostytucyjny!<br />'''Monika Olejnik:''' Pani, ..., Panipani Posełposeł, no nie można tak mówić...mówić…., nie, nie, nie, nie...nie…, to się...się…, nie, nie, nie, to jednak chyba nie...nie…, Panipani Posełposeł.<br />'''Joanna Senyszyn:''' No niestety.
** Opis: komentarz w ''Kropce nad i'' do odroczenia w czasie z powodów proceduralnych przez Trybunał Konstytucyjny decyzji w sprawie ustawy dezubekizacyjnej.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/12690,1638317,0,1,senyszyn-do-prokuratury-za-prostytucyjny-trybunal,wiadomosc.html Wiadomości''Kropka znad i'', TVN24, 14 stycznia 2010]
** Zobacz też: [[Monika Olejnik]]
 
** Źródło: [http://ludzie.wprost.pl/cytaty/Joanna-Senyszyn/101760/ wprost.pl]
 
* Żyjemy w państwie wyznaniowym, to nie ulega wątpliwości. I dużą część winy za panoszenie się Kościoła w Polsce ponosi rząd Mieczysława Rakowskiego [przyp. red.: PZPR]. Bo to oni rzutem na taśmę - w maju 1989 roku - dali Kościołowi prezent. W postaci Ustawy o stosunku państwa i Kościoła. To właśnie tam zapisano między innymi, że każda parafia ma dostać bodaj 15 ha. Tak zaczęło się rozdawnictwo ziemi i staliśmy się państwem klerykalnym. (...) To, że nastąpiła ta bezkrwawa zmiana w 1989 roku, to też zasługa PZPR.
** Źródło: Rozmowa na antenie Radia TOK FM z red. Janem Wróblem, 04.06.2013 r. [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,14032677,_Zyjemy_w_panstwie_wyznaniowym___Senyszyn_przypomina.html rozmowa na antenie radia Tok FM z red. Janem Wróblem], 4 czerwca 2013
** Zobacz też: [[PZPR]], [[Mieczysław Rakowski]]
 
==Cytaty oO Joannie Senyszyn==
* Ja z panią nie rozmawiam, bo z głupkami nie ma sensu rozmawiać.
** Autor: [[Wojciech Cejrowski]], dziennikarz
 
* Nie wiedziałem, że pani Senyszyn zna się na krowach. Ale cóż, skoro tak, to niech się nimi zajmie.
** Autor: [[Tadeusz Pieronek]], odpowiedź na zarzut, że kościół „wydoił” państwo, „Dziennik” z, 5–6.01. stycznia 2008
 
* Ona nie może wytrzymać chwili, by nie uderzyć w kler.
** Autor: [[Tadeusz Cymański]], [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,3891776.html Gazeta.pl]
 
* Osobom, które tego nie wiedzą, warto objaśnić, że Joanna Senyszyn nie jest niedouczoną nastolatką paplającą co jej ślina na język przyniesie, ale profesorem wyższej uczelni i posłanką na Sejm RP, umiejącą bardzo sprawnie wypowiadać własne myśli. Ona naprawdę chce zniszczyć materiały archiwalne przechowywane w IPN. (...) Skandaliczną wypowiedź swej wiceprzewodniczącej powinien potępić SLD.
** Autor: [[Tomasz Nałęcz]] nt. propozycji Joanny Senyszyn, aby zlikwidować IPN, [http://www.wprost.pl/ar/78274/Nalecz-Spalic-ze-wstydu/?I=1179 Tygodniktygodnik „Wprost”], nr 27 / 2005.
 
* Plugawe i obrzydliwe! To zbydlęcenie jakieś.
** Autor: [[Stefan Niesiołowski]] o wypowiedzi Joanny Senyszyn w czasie Parady Równości w 2006 roku: Ta„Ta parada ma szansę odmienić oblicze ziemi, tej ziemi!
 
* W naszym życiu wiele zależy od wyczucia taktu i tego smaku, o którym pisał Zbigniew Herbert. Jeśli ktoś nie ma zmysłu smaku, to obawiam się, że niewiele mu się pomoże i obawiam się, że ten zmysł smaku i wyczucie taktu zostały naruszone w wypowiedzi pani profesor Senyszyn.
** Autor: [[Józef Życiński]] o wypowiedzi Joanny Senyszyn w czasie Parady Równości w 2006 roku: Ta„Ta parada ma szansę odmienić oblicze ziemi, tej ziemi!
 
* W polityce warto być zabawnym, ale nie warto być śmiesznym. Joanna Senyszyn rzadko jest zabawna, ale za to zawsze jest śmieszna. (...) Senyszyn rozpaczliwie macha kosturem wierząc, że to czarodziejska różdżka, którą zaczaruje rzeczywistość. A przecież każdy wie, na czym polega ta odmienność. Tak jak każdy widzi różnicę między czarownicą, a czarodziejką.
** Autor: [[Leszek Miller]], odpowiedź na zarzuty wobec premierowania Leszka Millera, [http://leszek-miller.blog.onet.pl/Czarownica-i-czarodziejka,2,ID355214530,n blog Leszka Millera], 23 grudnia 2008.
 

Menu nawigacyjne