Wikicytaty:Bar: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 251 bajtów ,  8 lat temu
komentarz
m (→‎JPII: komentarz)
(komentarz)
: Chyba się nie rozumiemy. Ja nie mam nic przeciwko wydzielaniu czegoś takiego jak homilie czy encykliki. Od dawna stosujemy w Wikicytatach szablon "osobne" i chyba nie ma z tym kłopotów i nie nad tym jest ta dyskusja. Trudno mi jednak wyobrazić sobie strony typu "Jarosław Kaczyński o Platformie Obywatelskiej", "Jarosław Kaczyński o Donaldzie Tusku", "Jarosław Kaczyński o katastrofie w Smoleńsku" itp. Wolałabym "Jarosław Kaczyński/A", "Jarosław Kaczyński/B" itd. Podział taki wypowiedzi "z X" nie wyklucza istnienia strony "X/Cytaty o X", ale i nie nakazuje stworzenia takiej strony, jeśli cytatów "o X" jest niewiele. Tak ja bym to widziała, ale w sumie nie ma to większego znaczenia. [[Użytkownik:Alessia|Alessia]], [[Dyskusja użytkownika:Alessia|dyskusja]] 17:07, 23 cze 2013 (CEST)
::Ma znaczenie, bo zdaje się mówimy o tym samy tylko w innych słowach. Pisałem przecież że logicznym wydaje mi się w stronach polityków podział na podstrony alfabetyczne, a nie wymyslne tytuly. Ale to potwierdza moje zdanie, że lepiej pozostawić tworzenie podstron rozwojowi artykułu i osobie przeredagowującej go, co za tym idzie rozsądkowi, niż schematowi. Zobacz, gdybyśmy przyjęli schematycznie podział jaki był zasugerowany na początku, przy JPII, czyli "cytaty z" i "cytaty o". Cóż by to dało? Że przyjęlibyśmy schemat, który pozwoliłby nam przeredagować tylko JPII i tym podobne arty, mały zaledwie odsetek. Szablon kompletnie nie miałby zastosowania w kilkudziesięciobajtowych stronach wielu polityków. Nie pisałem o tworzeniu wymyslnych podstron, wygłupów, i częstokroć wybujałej twórczości wikipedystów. Ale jeśli na jakiejś stronie wyniknie wiele cytatów związanych przykładowo z twórczości felietonistycznej, to dlaczego mamy zabronić i ograniczyć edytującemu utworzenie podstrony "Autor/fielietonistyka" czy "Autor/cytaty z felietonów"? Chocby taki Krzysztof Varga czy ks. Lemański, gdzie mnóstwo cytatów może pochodzić li tylko z felietonów (czyli ani to książka, ani wywiad). Znów nie do końca w ich przypadku "cytaty z" muszą się pokrywać z "felietonistyka" bo "cytaty z" są obszerniejsze, felietonistyka zaś zawęża obszar, co również może być wygodniejsze dla korzystających a szukających cytatów tylko i wyłącznie z felietonów. O tym piszę właśnie, żebyśmy nie przyjmowali z góry schematów, które ograniczają nic nie dając, a zaufali rozsądkowi edytujących. Wiem że często trudno w niego uwierzyć, ale... Wiem jedno, żadna skrajność nie jest dobra, an brak kmpletny schematów, ani kurczowe trzymanie się sztywno dopiętego munduru. Jedno i drugie przynosi bardzo złe efekty. O tym piszę, widząc przy dobrym pomyśle od razu skłonności w wątku do nałożenia sztywnych trybów. [[Użytkownik:Tommy Jantarek|''Tommy Jantarek'']] ([[Dyskusja użytkownika:Tommy Jantarek|pisz]]) 17:30, 23 cze 2013 (CEST)
:::: Ale czemu mielibyśmy zabronić wydzielenia cytatów z felietonów? Czy eseistyki? Czy poezji? Przecież ja nic takiego nigdzie nie napisałam. [[Użytkownik:Alessia|Alessia]], [[Dyskusja użytkownika:Alessia|dyskusja]] 17:57, 23 cze 2013 (CEST)
:::Podsumowując moje przydługie wywody, stanowczo jestem
:::#'''przeciw''' ''niezależnie od przyjętego sposobu podziału, konsekwentnemu stosowaniu go przy każdej mocno rozbudowanej stronie'', bo to nie uwzglednia kompletnie charakteru artykułu tylko bierze pod uwagę jedynie jego rozmiar,
128 610

edycji

Menu nawigacyjne