Jerzy Baczyński: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 4 bajty ,  9 lat temu
m
drobne redakcyjne
m (formatowanie, drobne merytoryczne, drobne techniczne)
m (drobne redakcyjne)
'''[[w:Jerzy Baczyński|Jerzy Bogusław Baczyński]]''' (ur. 1950) – dziennikarz polski, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”, prezes spółdzielni „Polityka” Spółdzielnia Pracy.
* Jak popatrzeć z boku, to cała ta organizacja okołopisowska ma wręcz podręcznikowe cechy organizacji parareligijnej. Jest tam męczennik, prorok, są apostołowie, własne księgi, biskupi i kaznodzieje, a na końcu lud boży. Mają nawet procesje, odpusty, relikwie.
** Źródło: Sebastian Kucharski, [http://wyborcza.pl/1,75248,13987946,Baczynski__Plemienna_wojna_tygodnikow_prawicowych.html?as=3 Baczyński: Plemienna wojna tygodników prawicowych ''Baczyński: Plemienna wojna tygodników prawicowych'', Wyborczawyborcza.pl, 27 maja 2013]
** Zobacz też: [[PiS]], [[religia]]
 
* Prawie zrezygnowałem też z pisania, a kiedyś byłem w „Polityce” jednym z częściej piszących autorów. Doszedłem jednak do wniosku, że jestem przede wszystkim redaktorem naczelnym. Jeżeli redaktor, zwłaszcza naczelny, jest aktywnie piszący, nie jest to dobre dla dziennikarzy. Szef nie powinien z nimi konkurować. Na tym polega wartość redagowania. Człowiek staje się redaktorem dopiero wtedy, kiedy zaczyna odczuwać satysfakcję z cudzych tekstów.
** Źródło: Grzegorz Kopacz, [http://www.polityka.pl/kultura/aktualnoscikulturalne/1509818,2,rozmowa-z-jerzym-baczynskim-redaktorem-naczelnym-polityki.read ''Pazerny na opinie'', Politykapolityka.pl, 21 października 2010]
 
 
23 944

edycje

Menu nawigacyjne