Dyskusja użytkownika:Wizikj: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
komentarz
(odp.)
(komentarz)
* Ten cytat odnosi się wprost do sytuacji w Polsce, a u nas dominuje etyka seksualna nie muzułmańska, i nie żydowska, tylko katolicka. Dodam jeszcze, że interweniowanie u administracji w celu usunięcia cytatu, odbieram jako próbę cenzurowania niepoprawnych politycznie treści. Tutaj są wolne Wikicytaty, a nie kruchta! [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 16:22, 17 maj 2013 (CEST)
:Nie widzę związku logicznego pomiędzy stwierdzeniem, że w Polsce dominuje katolicka etyka seksualna, a tym, że w konstytucji nie jest to zapisane. Wiele rzeczy nie jest w konstytucji zapisane, a nie przestaje z tego powodu być oczywistym faktem. A jeśli już jesteśmy na gruncie konstytucji, to nie przykuł Twojej uwagi taki szczegół, że jedyną religią wymienioną w niej z nazwy jest Kościół katolicki (art. 25)? To, że Hartman nie odnosi się konkretnie do tytułu hasła wynika wyłącznie z przyjętej przez niego lekkiej konwencji tekstu. Nie wszystko musi być napisane wprost, np. zgodnie z Twoim podejściem ten [http://pl.wikiquote.org/w/index.php?title=Lorenzo_de%27_Medici&diff=380443&oldid=380328 cytat] opowiada o szczepieniu drzewek przez ogrodnika, bo tego dotyczy tytuł utworu. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 19:51, 18 maj 2013 (CEST)
::Jedynym, kto tutaj unika rzeczowej dyskusji jesteś Ty. Argument, że Hartman odnosi się do dzisiejszej sytuacji polskiej jest wystarczający, a że nie potrafiąc go obalić, pomijasz go, to nie mój problem. Nie zamierzam tu przeprowadzać dogłębnej egzegezy tekstu, bo sprawa jest nieskomplikowana – autor cytatu nie żyje wśród starożytnych izraelskich pasterzy, nie mieszka też w Arabii Saudyjskiej, tylko w katolickiej Polsce. A więc pisząc o „byciu zakładnikiem”, „kontroli nad prokreacją”, i „bezcennej spermie” odnosi się do patriarchalnej katolickiej etyki seksualnej. I dla Ciebie to mogą być nawet kompletne bzdury, wypowiedź kabaretowa bądź super poważna, ale taki jest pogląd Hartmana i ma pełne prawo znaleźć się w tym temacie. I ostatnie pytanie: potrafisz odpowiedzieć o czym mówi zalinkowany powyżej cytat, czy nie potrafisz? Bo jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć, to nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] ([[Dyskusja użytkownika:Mrnr84201|dyskusja]]) 21:29, 20 maj 2013 (CEST)
23 944

edycje

Menu nawigacyjne