Hans Frank: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 8 bajtów ,  8 lat temu
drobne redakcyjne, ort.
(formatowanie, drobne techniczne)
(drobne redakcyjne, ort.)
{{chronologiczny}}
* Gdybym o każdych siedmiu rozstrzelanych Polakach chciał rozwieszać plakaty, to w Polsce nie starczyłoby lasów na wyprodukowanie papieru na takie plakaty.
** Źródło: wywiad dla ''Völkischer„Völkischer Beobachter''Beobachter”, 6 lutego 1940
 
* Wszystkich nas zajmuje sprawa ukraińska. Doszliśmy do przekonania, że według wielu Ukraińców Generalna Gubernia jest tylko jednym z wielu czynników, które los wybrał, aby przywrócić narodowi ukraińskiemu wielką Ukrainę. Na to pójść nie możemy. Ukraińcy są obywatelami Wielkiej Rzeszy Niemieckiej, skoro zamieszkują obszar niemiecki
* Friedrich Schopping był geniuszem, dlatego nie mógł być Polakiem. To najwspanialszy kompozytor, jakiego zrodziła niemiecka ziemia.
** Opis: podczas otwierania w Krakowie wystawy poświęconej Chopinowi, 27 października 1943 r.
** Źródło: „Fortepian Schoppinga”, ''DużyFortepian FormatSchoppinga'', „Duży Format”, 13 maja 2010.
** Zobacz też: [[Fryderyk Chopin]]
 
* Z Żydami się nie cackać. Co za radość – nareszcie można dobrać się do skóry rasy żydowskiej. Im więcej umiera, tym lepiej, trafić go – to zwycięstwo naszej Rzeszy. Niech Żydzi poczują, żeśmy przyszli (...). Żydów będziemy uciskać wszędzie, gdzie tylko będziemy mogli.
** Źródło: ''Eksterminacje Żydów na ziemiach polskich. Zbiór dokumentów'', opracowali T. Berenstein, A. Eisenbach i A Rutkowski, W-wa 1957; s. 34
 
* Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.<br />Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju.
 
* Upłynie tysiąc lat, a mimo to wina Niemiec nie minie.
** Opis: O18 kwietnia 1946 na procesie norymberskim o zagładzie Żydów, później Frank relatywizował tę wypowiedź, Proces Normymberski, 18 kwiecień 1946.
** [http://www.zeno.org/Geschichte/M/Der+N%C3%BCrnberger+Proze%C3%9F/Hauptverhandlungen/Einhundertelfter+Tag.+Donnerstag,+18.+April+1946/Vormittagssitzung www.zeno.org, Vormittagssitzung]
 
23 944

edycje

Menu nawigacyjne