Wikicytaty:Bar: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1413 bajtów ,  8 lat temu
(→‎Kropki: nowa sekcja)
 
Lubię wielokropek w nawiasach okrągłych. W takiej formie (jak najbardziej poprawnej) przeważa w tutejszych tekstach. Trudno jednak nie zauważyć, że przypisy redaktorów umieszczane są głównie w nawiasach kwadratowych. Czasem więc wielokropek jest w nawiasie okrągłym, a przypis w kwadratowym. Nie wiem co o tym sądzić. Druga sprawa to to, że w ''Zasadach formatowania'' przewidziano, że w pewnych sytuacjach należy zastępować fragmenty wulgarnych słów gwiazdkami. Wydaje mi się, że takie zastępowanie nazywa się wykropkowaniem, warto więc używać do wykropkowania kropek, a nie gwiazdek. K.... wygląda to ładniej, no nie k****? Będę wdzięczny za komentarze. Zerо 22:54, 14 maj 2013 (CEST)
 
== Wikicytaty a prawo cytatu - meta-strony i zasady ==
 
Szukając informacji o prawie cytatu w kontekście Wikicytatów miałam kilka wątpliwości i zadałam pytanie dyżurującemu prawnikowi. Pojawiła się dzisiaj odpowiedź: http://prawokultury.pl/pierwsza-pomoc/222/. Z tej odpowiedzi wnioskuję, że
* Wikicytaty korzystają z prawa cytatu w ramach dozwolonego użytku,
* Edukacyjny charakter Wikicytatów powinien być gdzieś zapisany, żeby prawa dozwolonego użytku nie łamać,
* Można uznać Wikicytaty za utwór zbiorowy (zdejmuje z nas zagrożenie płaceniem za cytowanie), ale
** trzeba unikać określeń "zbiór cytatów" bo to prowadzi do antologii, czyli odpłatnego korzystania z cytatów,
** ważne są informacje dodane do cytatów (np. kontekst), dzięki czemu Wikicytaty nabierają cech utworu.
* Warto wprowadzić zapisy na kształt:
** http://en.wikiquote.org/wiki/Wikiquote:Copyrights
** http://en.wikiquote.org/wiki/Wikiquote:Quotability
Do tego trzeba by przejrzeć i zaktualizować jeszcze istniejące strony meta i z zasadami, bo np. w "O Wikicytatach" jest jeszcze podana licencja GFDL. Ciekawa jestem Waszych opinii i szukam chętnych do pomocy w porządkach, na początek przygotowaniu propozycji zasad na podstawie angielskich wersji i dostosowaniu do naszej specyfiki. Pozdrawiam, [[Użytkownik:Nova|Nova]] ([[Dyskusja użytkownika:Nova|dyskusja]]) 13:18, 15 maj 2013 (CEST)
696

edycji

Menu nawigacyjne