Prasa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 621 bajtów ,  8 lat temu
m
+1, drobne redakcyjne
m (interwiki)
m (+1, drobne redakcyjne)
 
* Nasza niezależna prasa amerykańska z jej nieograniczoną swobodą przekręcania i opacznej interpretacji faktów jest jedną z barykad na drodze narodu amerykańskiego do osiągnięcia wolności – Tak, ale musimy pozwalać im na tego rodzaju swobodę teraz, w nadziei, że pewnego dnia użyją tej swobody by powiedzieć całemu narodowi prawdę.
** Autor: [[Irving Stone]], ''ClarenceW Darrowimieniu for the Defenceobrony'', wyd(ang. polskie ''WClarence imieniuDarrow for obronythe Defence''.)
** Zobacz też: [[wolność słowa]]
 
 
* To, co przynosi prasa i telewizja, to właściwie gały wypadają i śmiać się już nie ma siły.
** Autor: [[Krzysztof Kowalewski]], [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=36009 Wywiad, 2007]
** Źródło: [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=36009 Wywiad, 2007]
 
* Tradycyjna, papierowa prasa odchodzi już w przeszłość. Wkrótce będziemy czytać wyłącznie artykuły z Sieci i blogi. A tych zazwyczaj nikt nie kontroluje, ludzie piszą, co im się podoba.
** Autor: [[Ben Affleck]], [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=55325 Wywiad]
** Źródło: [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=55325 Wywiad]
 
* Żeby jakąś publikację można było zaliczyć do prasy, musi ona spełniać co najmniej trzy warunki: po pierwsze, musi zawierać wiadomości i komentarze o tym, co się ostatnio wydarzyło społecznie ważnego; po drugie, musi być przygotowywana z myślą o możliwie szerokim jej rozpowszechnieniu wśród potencjalnie zainteresowanych czytelników, po trzecie (...), musi należeć do ciągu podobnych publikacji przygotowywanych w regularnych odstępach czasu.
** Autor: [[Walery Pisarek]], ''Wstęp do nauki o komunikowaniu'', Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Warszawa 2008, s. 210.
 
 
128 610

edycji

Menu nawigacyjne