Gazeta Wyborcza: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 144 bajty ,  8 lat temu
m
format
m (Usunięto kategorię "Prasa"; Dodano kategorię "Dzienniki" za pomocą HotCat)
m (format)
[[FilePlik:Wrocław - siedziba redakcji Gazety Wyborczej.jpg|mały|<center>Siedziba oddziału Gazety Wyborczej we [[Wrocław]]iu</center>]]
'''[[w:Gazeta Wyborcza|Gazeta Wyborcza]]''' – ogólnopolski [[dziennik]].
==O Gazecie Wyborczej==
* „Gazeta Wyborcza” chciała obalić rząd. Teraz trzeba dojść, czy ktoś jeszcze obok „Gazety” za tym stał. Czy to tylko robota pana Michnika, czy też innych partii politycznych - PO, SLD i PSL.
** Autor: [[Andrzej Lepper]]
** Opis: o seksaferze.
** Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 20 października 2008
 
* Jako jednego z czołowych dżentelmenów PRL-u i III RP Gazeta„Gazeta WyborczaWyborcza” lansowała literata Andrzeja Szczypiorskiego, skądinąd Tajnego Współpracownika ''Mirka''„Mirka”, który przez ćwierć stulecia donosił esbecji na kolegów.
** Autor: [[Waldemar Łysiak]]
** Źródło: ''Gazeta„Gazeta Polska''Polska”, 14 lutego 2007
** Zobacz też: [[Andrzej Szczypiorski]]
 
* Jeżeli jedna osoba miała ojca, a może nawet i matkę w Komunistycznej Partii Polski i funkcjonuje w jakimś środowisku – a takie osoby są również po prawej stronie sceny – jest to bez znaczenia. Jeśli jednak istnieje całe środowisko [Gazety„Gazety WyborczejWyborczej” – redakcja Polityki„Polityki”], w którym praktycznie wszystkie osoby miały rodziców w KPP i na dodatek te osoby mają potężny instrument oddziaływania na świadomość Polaków, to pojawia się problem. Zwłaszcza że na łamach tego potężnego instrumentu pewne idee KPP (...) mają swoją kontynuację. Elementem kontynuacji jest radykalne kwestionowanie wartości narodowych. W moim przekonaniu KPP była w całym tysiącleciu polskich dziejów środowiskiem najgorszym (...). Jestem gotów bronić tezy, że nastawienie owej potężnej gazety, to poczucie misji – w moim przekonaniu bardzo szkodliwej dla Polski – bierze się właśnie z tamtej spuścizny.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: Cytat za ''Polityką'' z dnia„Polityka”, 25 marca 2006 roku
 
* Kropkę nad „i” postawiła „Gazeta Wyborcza”, publikując powyrywane z kontekstu fragmenty komentarza, jaki wygłosiłem na antenie Radia Maryja i sugerując w tytule, jakobym powiedział, że „za Anetą K.” stoją „państwa trzecie”. Otóż uważam, że „państwa trzecie” stoją nie za żadną „Anetą K.”, tylko za „Gazetą Wyborczą”.
** Autor: [[Stanisław Michalkiewicz]], felieton ''Rozbieramy króla ducha'', „Nasz Dziennik”, grudzień 2006
** Źródło: Cytat z felietonu „Rozbieramy króla ducha” opublikowanego w „Naszym Dzienniku” w grudniu 2006
 
* Nikomu nie przyszło do głowy, jak się okazało wielce naiwnie, że Gazeta„Gazeta WyborczaWyborcza” będzie prywatnaprywatną spółkaspółką paru ludzi promujących swoje poglądy.
** Źródło: ''[[Czas na zmiany]]'', rozdział „Problemy''Problemy z fortepianem”fortepianem'', strs. 97.
 
* O rzekomych zbrodniach przeczytają na pierwszej stronie wszyscy, dementi, po kilku tygodniach, w formie małej notki na jedenastej stronie, umknie uwadze większości. A w komentarzach można będzie, jak to zrobił ostatnio publicysta „Gazety Wyborczej”, oburzać się na rzekomą stronniczość prawicowych publicystów – bo nie chcą oni dostrzegać „oczywistych przestępstw” PiS. Niech się oburza, że mimo tylu jego starań nie dostrzegają ich także prokuratorzy.
** ŹródłoAutor: Rafał A. Ziemkiewicz, [http://www.pis.org.pl/article.php?id=12307 felieton ''Oczywiste donosy'', - Felieton Rafała A. Ziemkiewicza wygłoszony w ProgramieProgram I Polskiego Radia]
 
* Oczywiście pojawiają się u nas materiały. które są dla mnie nieciekawe. Ale gdybym ja chciał redagować całą ''Gazetę''„Gazetę”, to ona miałaby niewielką sprzedaż i podobne wpływy z reklam.
** Autor: [[RafałAdam ZiemkiewiczMichnik]]
** Źródło: Adam Michnik, w: ''Piekło nas wyzwoli'', Piotr Najsztub rozmawia z Adamem Michnikiem, ''Przekrój''„Przekrój”, 23 kwietnia 2009.
** Zobacz też: [[Adam Michnik]], [[Piotr Najsztub]]
 
* Od dawna widzimy, że jest to gazeta antyklerykalna.
 
* Pierwszy brukowiec w demokratycznej Polsce powstał w 1989 r. Nie wydał go Springer, lecz Agora. Ten brukowiec, nie zważając na prawdę ani dziennikarskie standardy, niszczył każdego, z kim było mu nie po drodze. Dziennikarze tej gazety nie przyjmowali do wiadomości, że informacja różni się od komentarza, że trzeba wysłuchać głosów obu stron, że przeciwnik ideowy to też człowiek, którego nie można dowolnie obrażać. Jako metodę przyjęto w tej gazecie styl pism brukowych – mobilizowanie emocji, złych emocji. A także poczucia zagrożenia (np. przed faszyzmem i państwem wyznaniowym), obrzydzenia (wobec prawicy), podejrzliwości (wobec niecnych zamiarów inaczej myślących). Przeciwników tu zawsze odrealniano, fałszowano ich wizerunki, wkładano im w usta tezy, których nigdy nie wypowiedzieli. A kiedy wrogowie „Wyborczej” stawali się już dla jej czytelników tylko oszołomami, faszystami i antysemitami, traktowano ich na łamach jak mięso armatnie. Skrajnie fanatyczny Redaktor Naczelny sądził, że ma prawo niszczyć każdego, z nim się nie zgadza.
** Autor: Robert Krasowski, redaktor[http://dlibra.karta.org.pl/dlibra/docmetadata?id=455&from=publication naczelny''Michnik sięgnął bruku''Dziennika], „Dziennik Polska – Europa – Świat''Świat”, 31 sierpnia 2006
** Źródło: artykuł ''Michnik sięgnął bruku'' [http://wirtualnemedia.pl/document,,1602375,Wojna_naczelnych_-_Dziennik_kontra_GW.html „Wojna naczelnych - Dziennik kontra GW”]
 
* W tej tresurze (''([[Przedsiębiorstwo Holocaust]]) '') ogromną rolę pełni „Gazeta Wyborcza” będąca zresztą osobliwym przykładem żydowskiej V kolumny na terenie Polski.
** Autor: [[Stanisław Michalkiewicz]]
 
* „Wysokie Obcasy” uczciły święto walentynek okładką z przytuloną czule parą, i o zgrozo, jest to właśnie para heteroseksualna! Co prawda mężczyzna wygląda na niej jak kobieta, a kobieta jak mężczyzna, ale bez wątpienia oboje należą do odmiennych płci. Dla stałych czytelniczek pisma, przyzwyczajonych, że kobiecy dodatek do Wyborczej„Wyborczej” na okładce zawsze wita ich zdjęciem transwestyty, hermafrodyty lub innego dziwoląga, a w środku opiewa radość wychowywania dziecka w dwóch lub we dwie, może to być szok. No jakże to tak, żeby baba z chłopem się kochali!?
** Autor: [[Rafał A. Ziemkiewicz]]
** Źródło: ''Gazeta„Gazeta Polska''Polska” nr 7, 14 lutego 2007
** Autor: [[Rafał Ziemkiewicz]]
 
* Zakaz wstępu pederastom i dziennikarzom „Gazety Wyborczej”.

Menu nawigacyjne