Pol’and’Rock Festival: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
+2, drobne redakcyjne
m (zob. też)
(+2, drobne redakcyjne)
'''[[w:Przystanek Woodstock|Przystanek Woodstock]]''' – festiwal muzyczny organizowany przez [[Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy|Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy]] z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.
* Myślę, że na co dzień w życiu młodych ludzi brakuje wielu pozytywnych spraw i relacji. Za każdym razem rozpoczynam Woodstock od jednego słowa – przepraszam. Za to, że ten kraj tak niewiele może wam zaoferować, że słyszycie tyle oszczerstw, kłamstw, chamstwa, których autorami są właśnie dorośli. Potem możemy oddać się kilku dniom zabawy, ale i myślenia o tym, że może być normalnie, możemy do czegoś dążyć. I to jest różnica pomiędzy nami a Love Parade. Dlatego gloryfikują Przystanek Woodstock.
** Autor: [[Jerzy Owsiak]]
** AutorŹródło: [[Jerzy Owsiak]], [http://muzyka.onet.pl/publikacje/wywiady/przystanek-woodstock-to-nasza-prywatka,1,4775970,wiadomosc.html ''Przystanek Woodstock: To nasza prywatka'', 5 sierpnia 2003]
 
* Na festiwalu obowiązuje zakaz obrażania innych. Nawet muzykom mówimy, że nie mają prawa źle mówić o innych kolegach. To miejsce różnych kultur i poglądów. Ale mówimy głośno: to nasza prywatka, za nasze pieniądze, za zgodą wszystkich, którzy tu przyjeżdżają, i mamy prawo komuś powiedzieć – a rzadko się zdarza taki komfort, którego się dopracowaliśmy – że nie chcemy tu z nim być. Tak jak we własnym domu wolno powiedzieć: nie zgadzam się, żebyś przyszedł, bo popsujesz mi zabawę. Dlatego postawiliśmy na zniechęcenie pewnych ludzi. Po ogłoszeniu na stronie, kto będzie grał, odezwało się takie polskie smędzenie. A dlaczego ten, a nie tamten, i tak dalej. Nieprzypadkowo napisaliśmy: jeśli nie chcecie, to nie przeżyjecie tego Przystanku Woodstock, ale w takim razie shut up, cicho bądźcie. Nie pasuje? To siedź w domu.
** Autor: Jerzy Owsiak
** AutorŹródło: Jerzy Owsiak, [http://muzyka.onet.pl/publikacje/wywiady/przystanek-woodstock-to-nasza-prywatka,2,4775970,wiadomosc.html ''Przystanek Woodstock: To nasza prywatka'', 5 sierpnia 2003]
 
* Rany, ale tu syf! Już na Przystanku Woodstock było czyściej (może dlatego, że pomyliłem imprezy i trafiłem na Przystanek Jezus).
** Autor: [[Joanna Fabicka]], ''[[Seks i inne przykrości]]''
 
* To był najlepszy koncert jaki kiedykolwiek zagraliśmy. Powtarzamy to za każdym razem. To pierwsze, co przychodzi mi na myśl, gdy wspominam Woodstock. Graliśmy przed wielkim tłumem. Ludzie reagowali bardzo żywiołowo. Czuliśmy się wtedy wspaniale. Po koncercie wszyscy dla nas zaśpiewali. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy czegoś podobnego.
** Autor: [[Jerry Horton]]
** Źródło: Piotr Bartulewicz, [http://muzyka.newsweek.pl/przystanek-woodstock-byl-najlepszy-papa-roach-dla-newsweek-pl,100096,1,1.html ''Przystanek Woodstock był najlepszy! Papa Roach dla newsweek.pl'', newsweek.pl, 3 stycznia 2013]
 
* Tworzycie najpiękniejszą publiczność świata. Jest was ponad 300 tys. i jeszcze do nas jedziecie. Dbajcie o siebie, przeżyjcie ten festiwal na trzeźwo.
** Autor: Jerzy Owsiak
** Opis: słowa na rozpoczęciu Woodstocku 2010.
** Źródło: [http://kultura.newsweek.pl/milosc--przyjazn--muzyka--zaczyna-sie-przystanek-woodstock,62608,1,1.html ''Miłość, przyjaźń, muzyka. Zaczyna się Przystanek Woodstock'', newsweek, 30 lipca 2010]
 
* Z „orkiestry” zrodził się „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą, z lewackim logo „pacyfy” i hasłem „ miłość, przyjaźń, muzyka”, koncert rockowy w podzięce za ofiarność i pracę młodzieży przy zbiórce pieniędzy w styczniową niedzielę. „Dyrygent” jako deklarujący się w mediach katolik zawsze zapraszał na koncerty ekipy z Hari Kriszna. Były to też wspaniałe żniwa dla firm piwowarskich, wszelkiej maści szarpidrutów, spotkania z politykami i dziennikarzami i okazja do wykąpania się w błocie. Ile zarobiły na tym spędzie browary – nie wiadomo, tajemnica handlowa.
16 665

edycji

Menu nawigacyjne