Zdrowie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 371 bajtów ,  9 lat temu
nowy cytat
(dodano nowy wpis)
(nowy cytat)
 
* Gniew i zemsta fatalnie wpływają na ciśnienie i trawienie. Wybaczenie jest dobre dla zdrowia.
** Źródło: [http://www.emetro.pl/emetro/1,88815,10423182,Gigant_w_sutannie.html Anna Gamdzyk-Chełmińska - ''Gigant w sutannie''], emetro.pl, 6 października 2011-10-06
** Autor: [[Desmond Tutu]]
 
 
* Tajemnica zdrowia i długowieczności polega na tym, żeby się nie stresować. Bądźcie wdzięczni za wszystko, co macie, trzymajcie się z dala od negatywnie nastawionych ludzi, zachowajcie uśmiech i biegajcie.
** Autor: [[Fauja Singh]], BBC News
** Źródło: [[Dhammapada]]BBC News
 
* Tak jak nie czujemy zdrowia całego ciała, lecz tylko to malutkie miejsce, w którym uciska nas but, tak też nie myślimy o wszystkich naszych sprawach, które idą bez zarzutu, a tylko o jakiejś tam błahostce, która nas gniewa.
 
* Tym, kto szkodzi ludziom, nie są zagraniczne firmy farmaceutyczne – tylko zbrodniarze (tak: ludobójcy) z Ministerstwa „Zdrowia” i „Opieki Społecznej” – narzucający ceny i zakazujący sprzedaży konkurencyjnych, tańszych leków.
** Autor: [[Janusz Korwin-Mikke]], blog autora, 23 października 2008
 
** Źródło: blog autora, wpis z dnia 23 października 2008
* W katolickiej Irlandii uchwalono zakaz palenia w pubach, gdzie naród ten spędza czas. Niszczy się ukochaną instytucję Irlandczyków w trosce o ich zdrowie. Skoro tak, to powinno się tam znieść zakaz aborcji, bo tylko płód może umierać zdrowy. Życie niszczy zdrowie.
** Autor: [[Jerzy Urban]], ''Stalin czy Kwaśniewski'', "NIE" nr 46 (685), 13 listopada 2003, s. 2.
 
* W potęgę lekarzy wierzą jedynie... zdrowi.
 
* Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Osoba godna zaufania jest najlepszym towarzyszem, Nirwana – najwyższym szczęściem.
** Autor: [[Budda Siakjamuni]], ''[[Dhammapada]]''
** Źródło: [[Dhammapada]]
 
* Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne