Przejdź do zawartości

Marta Lipińska: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 309 bajtów ,  10 lat temu
drobne merytoryczne, formatowanie automatyczne, kat., poprawa linków
Alessia (dyskusja | edycje)
m poprawa linków
Alessia (dyskusja | edycje)
drobne merytoryczne, formatowanie automatyczne, kat., poprawa linków
Linia 1:
[[Plik:Marta Lipińska.jpg|mały|<center>Marta Lipińska</center>]]
'''[[w:Marta Lipińska|Marta Lipińska]]''' (ur. 1940) – polska aktorka. Żona [[Maciej Englert|Macieja Englerta]], matka [[Michał Englert|Michała Englerta]].
* Brnę przez życie bez wydziwiania.
** Źródło: Jan Bończa-Szabłowski, [http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/rozsadna-i-liryczna.html ''Rozsądna i liryczna'', „Rzeczpospolita”, 14 maja 2010]
 
* Jestem szczęśliwa, że nawet dzisiaj, kiedy – niestety – nie ma już z nami autora scenariusza, Jacka Janczarskiego, słuchowisko ciągle jest pamiętane.
Linia 10 ⟶ 11:
* Pilnuję, żeby nie przenosić stresów z pracy do domu. Dom to nasz azyl, spokój, cisza. Wszyscy jesteśmy wprawdzie skupieni na sztuce, stąd teatr, muzyka, film są w naszym domu głównym tematem rozmów, ale nie pozwalam dać się temu zwariować. Zawsze ratował mnie zdrowy rozsądek i poczucie humoru. Sama potrafię się pośmiać z każdej roli, nawet zakpić z siebie. To ważna i cenna umiejętność. Śmiech i radość życia mają moc oczyszczającą.
** Źródło: [http://www.teatry.art.pl/!rozmowy/humorna.htm „Temi”, 4 sierpnia 2005]
** Zobacz też: [[dom]], [[praca]], [[stres]]
 
* Sułek jest rzeczywiście niczym Lenin – wiecznie żywy. To prawdziwy fenomen, bo „Trójka” nadaje ciągle powtórki, a – jak świadczą listy – niektórzy słuchacze, zwłaszcza młodzi, sądzą, że to jest pisane na bieżąco. Historia starej panny, nieco egzaltowanej, zakochanej od lat w jakimś bęcwale, który nadal chodzi do szkoły podstawowej, wciąż śmieszy.
** Opis: o audycji ''Kocham pana, panie Sułku''.
** Źródło: Jan Bończa-Szabłowski, [http://www.teatry.artrp.pl/!rozmowyartykul/usan104528.htmhtml „Rzeczpospolita”''Uśmiechać się, a nie rechotać'', rp.pl, 1110 marca 2008]
 
'''Zobacz też:'''
Linia 24 ⟶ 26:
 
{{DEFAULTSORT:Lipińska, Marta}}
[[Kategoria:60 minut na godzinę]]
[[Kategoria:Laureaci Wielkiego Splendoru]]
[[Kategoria:Odznaczeni Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (III Rzeczpospolita)]]
128 610

edycji