Homoseksualizm: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 64 bajty ,  8 lat temu
m
drobne merytoryczne, ort., formatowanie automatyczne
(→‎H: +1)
m (drobne merytoryczne, ort., formatowanie automatyczne)
** Autor: ks. [[Marek Dziewiecki]]
 
* Homoseksualizm jest w Kościele tematem tabu. To rezultat sytuacji w jakiej znalazło się środowisko księży rzymskokatolickich. Kościół powinien otworzyć się na święcenie "viri„viri probati"probati”, czyli sprawdzonych żonatych mężczyzn, jak to miało miejsce w pierwszych wiekach. Celibat sprawia, że homoseksualiści mają większe wpływy wśród duchowny rzymskokatolickich. W Kościele jest lobby homoseksualne, które czasami decyduje o nominacjach. To lobby wpływa na decyzje kto zostanie ważnym urzędnikiem w Kościele i kto awansuje. Bez wsparcia lobby homoseksualnego awanse w niektórych strukturach kościelnych są bardzo trudne. Kościół potrzebuje debaty i reform.
** Autor: [[Tadeusz Isakowicz-Zaleski]]
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/temat/kosciol-w-polsce/ks-isakowicz-zaleski-w-kosciele-jest-lobby-homosek,1,5061759,wiadomosc.html ''Ks. Isakowicz-Zaleski: W Kościele jest lobby homoseksualne. To jest temat tabu'', onet.pl, 18 marca 2012]
** Zobacz też: [[celibat]]
 
* Kiedy studiowałem w Rzymie w 2002 r., byłem ostrzegany, żeby nie wchodzić w drogę temu lobby. Mówiło się, że najsilniejsze lobby w rzymskich środowiskach duchownych to homoseksualiści. Słyszałem, że są to środowiska szalenie się wspierające. Nie można z nimi zadzierać. A a akt SB dowiedziałem się, że częstym motywem werbunku księży były takie skłonności seksualne.
** Autor: ksiądz [[Tadeusz Isakowicz-Zaleski]]
** Opis: Wywiad z Tomaszem Pompowskim dla gazety "Głos„Głos Wielkopolski"Wielkopolski”. Odpowiedź na pytanie: "Kościołem„Kościołem targają poważne problemy, jak choćby skrywana [[pedofilia]]. Przecież to pewnie z powodu sprzeciwu wobec niej odszedł ks. prof. Węcławski i wielu innych. Jak ksiądz to odbiera?"
** Źródło: "I„I ja chciałem odejść z kapłaństwa"kapłaństwa”, "Polska„Polska Głos Wielkopolski"Wielkopolski”, 19 lutego 2008, s.24.
** Zobacz też: [[Ksiądz]]
 
128 610

edycji

Menu nawigacyjne