Przejdź do zawartości

Tomasz Lis: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 552 bajty ,  10 lat temu
Alessia (dyskusja | edycje)
m →‎O Tomaszu Lisie: drobne redakcyjne, formatowanie
Lowdown (dyskusja | edycje)
→‎O Tomaszu Lisie: Cezary Gmyz
Linia 97:
* Telewizyjne wywody, miny, nawet gesty Lisa były potwornie nudne, poprawne i przewidywalne aż do bólu, wszystkie w stylu: „Ach, jestem prawowiernym katolikiem  –  Ale jestem przeciwnikiem, ach, oszołomstwa  –  Ach, do tego stopnia, że doceniam nawet szmatławego PRL-owskiego pseudopublicystę Karola Małcużyńskiego  –  Bo ach, jestem za pluralizmem światopoglądowym  –  Oczywiście, pomijając kwestie gospodarcze, bo te są już rozstrzygnięte i wszystko, co nie jest prawidłowo błękitnym neoliberalizmem, jest oszołomstwem  –  Podobnie, jak oszołomstwem jest niedocenianie geniuszu mojej żony  –  Ale której?!  –  Ach, jestem prawowiernym katolikiem”.
** Autor: [[Tomasz Piątek]], [http://www.krytykapolityczna.pl/Tomasz-Piatek/Thomafz-Lis/menu-id-215.html krytykapolityczna.pl, 27 kwietnia 2010]
 
* Tomasz Lis nie wie, kiedy wybuchła II Wojna Światowa. (...) Niestety publicysta całkowicie się myli. Wielka Brytania do wojny przystąpiła 3 września 1939. Na czele rządu stał wtedy nie Churchill lecz właśnie Chamberlain. Sir Winston premierem został dopiero w maju 1940.
** Autor: [[Cezary Gmyz]], [http://blog.rp.pl/blog/2009/05/21/cezary-gmyz-tomasz-lis-nie-wie-kiedy-wybuchla-ii-wojna-swiatowa/ ''Cezary Gmyz: Tomasz Lis nie wie, kiedy wybuchła II Wojna Światowa'', blog.rp.pl, 21 maja 2009]
** Zobacz też: [[II wojna światowa]]
 
* Tomasz Lis raz się przecież przyznał, że korzystał z pomocy importującej do Polski ropę spółki J&S. Rosjanie podstawiali mu samolot, żeby zdążył na jakiś mecz. O czym to świadczy?
1003

edycje