Tadeusz Rydzyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 17 bajtów ,  8 lat temu
m
drobne redakcyjne
m (drobne redakcyjne)
 
* Chodziło o wolność. Dzisiaj słyszałem wypowiedzi ludzi z Gdańska. Młody człowiek, 20-letni, zapytany, dlaczego przyjeżdża na marsz, powiedział: „Bo to jest mój obowiązek”. A dzień przed manifestacją do osoby, która organizowała wyjazd, zadzwonił 90-letni gdańszczanin i zapytał: „Ja chcę jechać. Czy mnie jeszcze weźmiecie?”. „A dlaczego chce pan jechać?”. „Jak to? Przecież pan Luft mówi, że nic się nie dzieje, że nie ma powodów do protestów, że Telewizja Trwam może nadawać. Tylko na jakich warunkach? Trzeba mieć satelitę albo kablówkę i za to wiele płacić” (...) Ktoś mi przysłał SMS-a w trakcie manifestacji: „Jestem dumny z Polski”. W tym SMS-ie jest zawarte wszystko. Na marszu pokazała się prawdziwa Polska.
** Opis: o marszu w obronie TV TRWAM.Trwam
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120426&typ=po&id=po05.txt ''Na marszu nie skończymy'', 26 kwietnia 2012]
 
* Częstochowa to jest ''Arka Noego'', tu się uratujemy wszyscy.
** Źródło: w czasie pielgrzymki RadioRadia Maryja na Jasną Górę 7 lipca 2007
 
* Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
** Opis: Fragmentfragment homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, 18 lipieclipca 2005
** Źródło: Cytatycytaty na ''Wprost.pl''
 
* Czy ja mam milczeć za tę cenę, że nie będą mnie opluwać? Chociażby mnie opluwali nie wiem jak, chociażby nie wiadomo co mi robili... Módlcie się żebyśmy wytrwali, żebyśmy prawdę mówili każdemu z miłością.
 
* Dziękujemy wierzącym i niewierzącym, bo możemy się w wielu sprawach się różnić, ale ojczyzna jest jedna.
** Opis: do uczestników marszu ''Obudź się, Polsko.''
** Źródło: [http://gosc.pl/doc/1308878.O-Rydzyk-Dziekujemy-wierzacym-i-niewierzacym ''O. Rydzyk: Dziękujemy wierzącym i niewierzącym'', gosc.pl, 29 września 2012]
 
* Dziękuję wam za życzliwość w ogóle, a jak mówią w różnych gazetach, piszą, to słuchajcie, wiedzy szuka się u źródeł, a nie z plotek. Nigdy choćby nie wiadomo w jakich gazetach podawali i telewizorniach, czy telewizjach. Ja to nazywam telewizja i telewizornia. Tak, tak przekaziory.(...) A jak będziemy słuchać takich wiadomości, to trzeba sobie przypomnieć jedno ze stanu wojennego, i mówcie innym: „Chcesz dostać bzika słuchaj DZIENNIKA”Dziennika”. Pamiętacie jak żeście mówili? Tak żeśmy mówili! I tak samo teraz ta walka z Kościołem to jest walka z narodem, to jest bardzo jasne, to trzeba widzieć.
** Źródło: Przemówienieprzemówienie z bazyliki św. Andrzeja w OlukszuOlkuszu podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja, 4 czerwca 2007
 
===F===
* Francja domaga się korytarza dla Rosji w Polsce. Gdzie my mamy Polaków w rządzie, nikt nie protestuje.(...) Najgorsze to jest współdziałanie niemiecko-żydowsko-rosyjskie. Tak samo jak protestanci, którzy rządzili Polską, to było coraz gorzej, jak Buzek rządził.
** Źródło: ''Radio Maryja'', 26 lipieclipca 2002
** Zobacz też: [[Jerzy Buzek]]
 
===G===
* Gazety w Toruniu są bezsensowne. „Nowości” napisały na jednej stronie: „prymas Polski w Toruniu”, a pisze się „ksiądz prymas”, „Jego Eminencja”. Oni są też wykształceni w Moskwie. (…)<br />Dzisiaj wziąłem „Gazetę Wyborczą” do ręki, tylko trochę przeczytałem i mówię  –  precz! Trucizna! Tyle negacji: Wałęsa  –  negacja, ktoś tam  –  negacja. Wszystko na „nie”. To jest ta sama firma co „Nie” i „Skandale”.
** Źródło: fragment wypowiedzi na antenie Radia Maryja, cyt. za: „Polityka”, 12 marca 1994.
** Zobacz też: [[Gazeta Wyborcza]]
 
===I===
* I w Polsce wszystko można! Księdza można obrazić, można kłamać, manipulować, biskupa można obrazić. Krzyż można obrazić, sponiewierać, Matkę Bożą można sponiewierać... Na ponad 90 procent katolików! Gdzie są ci parlamentarzyści!? Gdzie są te samorządy?! Wybieraliście ich! Gdzie są ci rządzący?! Przecież to Polska, nie prywatne ranczo! A rządzący to zgraja jakichś bandytów. Trzeba bronić Kościoła! naprawdę patrzmy na fakty!
** Opis: Bydgoszcz, bazylika św. Wincentego a’Paulo, 7 grudnia 2009.
** Źródło: [http://bi.gazeta.pl/im/6/7344/m7344436.mp3 gazeta.pl]
 
** Zobacz też: [[masturbacja]]
 
* Ja tego nie biorę do ręki, ''Gazety„Gazety Wyborczej''Wyborczej” nie biorę nigdy do ręki – musiałbym się myć. Nie wiem, czy bym się wymył. Tak samo nie biorę niektórych innych gazet do ręki, to by mi ubliżało, ja jestem Polakiem! Dawniej Polacy mieli godność, honor! Nie biorę nigdy, jakiegoś „Nie” Urbana (...) „Nie” precz! Panie Jezu wejrzyj i nawróć ich, aby nie kłamali.
** Źródło: Homiliahomilia wygłoszona w Chicago w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika z, 16 kwietnia 2007
 
* Ja to nazywam ja waj szalom. Widać, że to jest religia handlowa. To jest handel, a nie religia w Boga.
** Źródło: ''Radio Maryja'', 20 sierpnia 2002
 
* Ja wiem, że w polskiej telewizji jest teraz wiele amerykańskich bajek. Ale one są wymysłem szatana i prowadzą prosto ku zatraceniu. Oto jedna z polskich stacji emituje bajkę „Teletubbies”, w której występuje postać o imieniu Tinky Winky. Postać ta jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa, kolor geji, po drugie ma na głowie antenkę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie, nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta tych zboczeńców.
 
* Jedziemy na Jasną Górę do Matki Bożej. Jeżeli Matka nie pomoże, to kto pomoże? Jeżeli nasza Królowa nie pomoże, to kto pomoże? Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a Ona ciągle pomaga i ciągle powstajemy z pożarów, z upadków.
** Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy ''RadioRadia Maryja'', Jasna Góra, 2 październikpaździernika 1999
** Zobacz też: [[Jasna Góra]]
 
* Kochani, jeszcze Murzyn. Boże! Gdzieś ty się nie mył! Chodź tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie, no!
** Opis: 12 lipca 2009 w trakcie XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do czarnoskórego zakonnika, jednego z gości zaproszonych na Pielgrzymkę. Po tym powitaniu, poproszony do mikrofonu zakonnik powiedział „Chcę dziękować Panu Bogu za Radio Maryja, które tyle nauczyło mnie o Polsce”.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6823955.html ''O. Rydzyk na Jasnej Górze: Kochani, Murzyn! Nie mył się'', gazeta.pl, 15 lipca 2009].
 
* Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież.
===L===
* Laickie media niszczą kulturę chrześcijańską.
** Opis: Wyjaśnieniewyjaśnienie, dlaczego media prywatne i publiczne miały zakaz transmitowania z bliska pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja.
** Źródło: ''Jasna Góra''<!-- źródło do uściślenia-->, 8 lipca 2007
 
* Lidze Polskich Rodzin nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę!
** Źródło: ''Radio Maryja'', 25 lipieclipca 2005
** Zobacz też: [[Liga Polskich Rodzin]]
 
===M===
* Mam prawo to powiedzieć. Z panem prezydentem przed wyborami rozmawiałem. I on mnie oszukał. Chcieli się spotkać i to trwało, takie umawianie się z półtora roku. Ja nie chciałem. Nie. Nie. Po co? Powiedzieliście na nas, na radio, na mnie, że współpracujemy z KGB. Wiecie, że to było? Było w „Gazecie Polskiej”.
** Opis: opinie rzekomo wygłoszone w kwietniu 2007 podczas wykładu w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
*** Notatka prasowaŹródło: [http://www.wprost.pl/ar/?O=109812 '' O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji'', wprost.pl, 8 lipca 2007]
 
* Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Skracajcie się nawet po modlitwie przez telefon: krótko, imię i miasto, skąd jesteście, a nie głosić elaboratów. Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze wpłacajcie na nasze konto!
 
* Nie hodować nawet najmniejszego wężyka, bo on tak urośnie, że kiedyś nas udusi. Te węże, to nasze wady, które nas dzielą i wtedy nie ma jedności między nami, nie ma jednego ducha i jednego serca wszystkich wierzących.
** Źródło: z katechezy wygłoszonej w ''RadioRadiu Maryja'', 22 styczeństycznia 2001
 
* Nie jestem przeciwko żadnemu narodowi. Patrzę tylko i zawsze, co kto robi, zarówno gdy chodzi o Żydów, Niemców, jak i Polaków.
 
* Nie słuchajcie żadnych kłamstw. Kłamstwa diabła są bardzo nudne.
** Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy ''RadioRadia Maryja'', Jasna Góra, 2 październikpaździernika 1999
 
* Nie zawsze zgadzałem się ze śp. prezydentem Kaczyńskim. Były punkty, gdzie mieliśmy inne zdania. Ale bez wątpienia był to nasz najlepszy prezydent po II wojnie światowej. Nie tylko wykształcony, ale także wierzący, odważny, dzielny. Nieraz się zastanawiam, czy komuś się bardzo nie naraził.
 
* Niech żyje moherowa koalicja!
** Źródło: wygłoszono podczas uroczystości 14–lecia ''Radia Maryja'', 13 grudnia 2005
 
===O===
 
* Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu „tak – tak”, „nie – nie”. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami.
** Notatka prasowaŹródło: [http://www.wprost.pl/ar/?O=109812 wprost.pl, 8 lipca 2007]
** Zobacz też: [[eutanazja]], [[Monika Olejnik]], [[Magdalena Środa]]
 
===P===
* Pamiętam, w połowie lat 80. po Mszymszy św. w prywatnej kaplicy Ojcaojca Świętegoświętego, na spotkaniu w Jegojego prywatnej bibliotece popatrzył na mnie i zapytał: Co ojciec będzie robił?. Odpowiedziałem, że bardzo pragnę centrum do ewangelizacji. Uczyłem katechezy dzieci, młodzież, studentów i widziałem, że wracają z kościoła i żyją tak, jakby Boga nie było. Dlaczego nie są uczniami Chrystusa? Dlatego myślałem o centrum do ewangelizacji. Poprosiłem Ojcaojca Świętegoświętego o błogosławieństwo. Jan Paweł II patrzył na mnie dłuższy czas i pobłogosławił. I tak się zaczęło Radio Maryja: w prywatnej bibliotece Ojcaojca Świętegoświętego, po Mszymszy Świętejświętej w prywatnej kaplicy papieskiej.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Radio-Maryja-zaczelo-sie-u-Ojca-Swietego,wid,6953074,wiadomosc_prasa.html ''Radio Maryja zaczęło się u Ojca Świętego'', wp.pl, 5 kwietnia 2005]
** Zobacz też: [[Jan Paweł II]]
 
* Pan Dyrektordyrektor Rydzyk jest wg Brudzińskiego ubogim zakonnikiem! Dlatego jeździ Maybachemmaybachem w wersji podstawowej.
** Autor: [[Paweł Olszewski]]
** Źródło: artykuł „Wojna''Wojna o ojca dyrektora”dyrektora'', „Polska Głos Wielkopolski”, 15 lutego 2012, str. 13.
 
* Pan Jezus miał dwunastu uczniów i z Judaszem sobie nie poradził. To znaczy człowiek ma taką silną moc pójścia wbrew Bogu nawet – Pan Bóg nie zmusza człowieka, ale człowiek w sposób wolny wybiera – na rózneróżne sposoby: oszczerstwa, odbieranie dobrego imienia, mówienie o jakichś naszych rzekomych bogactwach, o maybachach, o helikopterach, nawet o łodzi podwodnej. Bzdury przeróżne.
 
* Pan Nikolski wszedł do Sejmu z mniejszości ukraińskiej, trzeba to pamiętać, i nie wiem, czy mu tak zależy na narodzie polskim (…) Ja nie jestem, broń Boże, przeciwko narodowi ukraińskiemu, tylko, że to może być wyjaśnieniem dla pewnych działań pewnego człowieka.
** Źródło: ''Radio Maryja'', 10 marca 2003
 
* Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza.
** Opis: opinie rzekomo wygłoszone w kwietniu 2007 r. podczas wykładu w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
** Źródła: [http://www.wprost.pl/ar/?O=109812 '' O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji'', wprost.pl, 8 lipca 2007]
 
* Połączyliśmy aparaturę z nadajnikiem i zaczęliśmy pytać: „Czy ktoś nas słyszy? Jeżeli słyszy, niech do nas telefonuje”. Była noc, siedzieliśmy z ojcem Janem Mikrutem i puszczaliśmy melodie z płyt analogowych, trochę z CD. I ludzie zaczęli telefonować z różnych stron. Ktoś ze straży w więzieniu, ktoś z wojska. „Świetnie, jesteście fajne chłopaki”. I tak się zaczęło.
** Opis: o początkach Radia Maryja.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111203&typ=rd&id=rd02.txt ''Jednego serca, jednego ducha'', naszdziennik.pl, 3 grudnia 2011]
 
** Zobacz też: [[Andrzej Lepper]], [[Antoni Macierewicz]], [[Jan Olszewski]]
 
* Posłowie będą mówić: „in vitro, czy nie in vitro”. Przecież kobieta to nie krowa za przeproszeniem. To nie inseminacja jest! (...) No właśnie, to nie może być inseminacja! Nazywają „in vitro”, nazywają zabicie dziecka „aborcja„aborcja”, zabieg”„zabieg”. Nazywajmy jak to jest – to jest zabicie!
** Źródło: [http://www.wprost.pl/ar/245433/Rydzyk-uczy-kobieta-to-nie-krowa/ ''Rydzyk uczy: kobieta to nie krowa'', wprost.pl, 20 maja 2011]
** Zobacz też: [[aborcja]]
 
* Potrzeba nam dobrej filozofii. Choćby sięgnięcia po to, co pisał ojciec prof. Mieczysław Albert Krąpiec, wielki filozof. Jego „Wprowadzenie do filozofii” polecał sam Ojciecojciec Świętyświęty (kolejne wydania tych dzieł zawierają list Jana Pawła II). Ojciec Krąpiec wiedział, co nadchodzi, szykował siebie i nas na to, co nazywał schyłkiem cywilizacji. Mówił: „dotkniemy dna”. Zmarł w roku 2008, podczas pracy nad wielką encyklopedią, kończył właśnie hasło „Powtórne przyjście Chrystusa”. Nad tymi słowami znaleźli go martwym. Potrzeba również bardzo głębokiej formacji wszystkich katolików świeckich.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', „Uważam Rze”, 5 lutego 2012
 
* Potrzebujemy chleba posmarowanego miłością!
** Źródło: '' Radio Maryja'', 2002 rok
 
* Prawda zawsze nas wyzwoli i uratuje.
** Opis: Słowasłowa często powtarzane przez o. Tadeusza Rydzyka
 
* Prawo ma być pomocne człowiekowi, społeczeństwu, a nie być zniewalaniem. Nienormalne jest to, że z podatków Polaków, w większości katolików, utrzymują się ci, którzy niszczą Kościół, patriotyzm, Ojczyznę. Co dzieje się w Warszawie, jakie pieniądze dają minister kultury czy prezydent Warszawy tym, którzy są antypolscy. Wyszło to w czasie Marszu Niepodległości. Również Krajowa Rada, Sejm, ci, którzy walczą z krzyżem, z Kościołem, są utrzymywani z naszych podatków. Nie mówi się, że proboszczowie płacą podatki ze swojej parafii za wszystkich mieszkańców na terenie parafii, nie tylko katolików, ale i za ateistów, wojujących z Kościołem, członków sekt – a oni poniewierają Kościołem. Coś nienormalnego!
** Źródło: [http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20120121&typ=po&id=po19.txt ''Wolność w Polsce jest zagrożona'', naszdziennik.pl, 21 stycznia 2012]
 
* Proszę państwa – media. Raz w tygodniu robimy taką katechezę o mediach: radio, prasa, telewizja, internet, ulotki, billboardybilbordy, książki. To wszystko są środki masowego przekazu. Sposób, w jaki ludzie korzystają ze środków społecznego przekazu, może być źródłem wielkiego dobra, ale i wielkiego zła.(...) W Polsce media serwują nam głównie niską kulturę, wręcz tragiczną! A ludzie to oglądają, choć są wierzący, nie przeszkadza im ten styl wulgarny i niekiedy nawet nieprzyzwoity!
** Źródło: ''Radio Maryja'', 23 kwietnia 2007
 
* Psy szczekają, karawana jedzie dalej!
** Opis: Sloganslogan często wypowiadany przez o. Rydzyka wobec atakujących Radio Maryja i Telewizję Trwam
 
===R===
 
* Rodzina Radia Maryja jest z wami.
** Opis: do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej podczas Pielgrzymipielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze.
** Źródło: TV TRWAMTrwam, 10 lipca 2011
 
* Rozdziobują nas kruki, wrony, sępy. Tyle razy nas oszukali. I ta „Solidarność” to oszustwo. Ci, którzy te idee wzięli, przywłaszczyli i na nich żerowali. Rządy AWS. Nie zapomnę tego.
** Źródło: ''Radio Maryja'', 29 lipieclipca 2002
 
* Rozmawiam czasami z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim. I mówię mu, co mi się nie podoba. On na to żartobliwie: „Ojciec nas szczypie”. Odpowiadam, że nie, że to tylko takie głaskanie. Chcę jednak zaznaczyć, że mam do pana premiera Kaczyńskiego wielki szacunek. Ale ja nie jestem z żadnej partii.
===S===
* Siać, trzeba, siać, siać, siać!
** Opis: Sloganslogan często wypowiadany na antenie ''Radia Maryja'', ma okazywać determinację i zdecydowane dążenie do wyznaczonego celu, bez względu na przeciwności losu.
 
* Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką przeżyła ludzkość.
** Źródło: oświadczenie Rydzyka po zebraniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 3 maja 2006
 
===T===
* Tak jestem zajęty, że nieraz gdy przejeżdżam obok cmentarza, modlę się i mówię: ''Mamo, wybacz, ale bardzo się spieszę''.
** Źródło: ''Przekrój''„Przekrój” nr 43, 20 października 2005
 
* Ten, kto ma władzę, ma ją czasowo. W tym miejscu bardzo dziękujemy politykom upominającym się o sprawiedliwość i godność człowieka. Politykom, którzy pochylają się nad rodziną, młodzieżą, nad bezrobotnymi. Dziękujemy tym, którzy chcą rozwiązać problemy, chcą, by w Polsce rzeczywiście wszystkim żyło się lepiej, nie tylko pewnym grupom. Dziękujemy tym politykom, dla których polityka to służba dobru wspólnemu, Ojczyźnie, naszej ojcowiźnie. Dla których polityka to troska o człowieka i Naród, który jest suwerenem. Polityk jest sługą suwerena, czyli Narodu. Polityk to nie jest ktoś, kto traktuje Ojczyznę i Naród jak prywatny folwark bez odpowiedzialności. Polityka to sztuka rządzenia, czyli służby ludziom, a nie urządzania siebie i ludzi z własnej grupy.
 
* Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy.
** Opis: w rozmowie z PAP podczas wizyty w Parlamencie Europejskim w czerwcu 2011.
** Źródło: [http://europarlament.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_ep.pap.pl&_PageID=1&_CheckSum=33470039&_menuId=17&_nrDep=28057 Europarlament.pl, 22 czerwca 2011]
 
* Tyle procent mediów powinno być w rękach polskich i katolickich, ile procent Polaków i katolików jest w Polsce.
** Źródło: wykład na KULKatolickim Uniwersytecie Lubelskim, 21 listopadlistopada 1999
 
* Tylko czyste serce, może w pełni kochać Boga, Tylko czyste serce może dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo. Tylko czyste serce może w pełni służyć drugiemu.
** Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy ''RadioRadia Maryja'' – Jasna Góra, 2 października 1999
 
===W===
 
* W piątek wieczorem idziemy i nagle mówią: ojcze, uwaga, kamera z tyłu! Późno w nocy przybiegli, podchodzę – TVN! Patrzę i mówię: słuchaj, tego cię uczyłem, tego się uczyłeś u nas? Po licencjacie u nas, do TVN poszedł, drugi do TVN poszedł, trzeci też. Wiecie jak to boli jak ktoś zdradza? Ale na szczęście tylko trzech. Pan Jezus miał dwunastu, a i tak go jeden sprzedał, tak że proporcje mamy i tak nie najgorsze.
** Opis: podczas obchodów 18-lecia Radia Maryja.
** Zobacz też: [[TVN]]
 
* Widzicie, ja też myślałem, że to będzie taka ewangelizacja, otwarte oczy, ręce, serce, a tu nic. Co mamy? Pośmiać się, pobłogosławić i do roboty, do ewangelizacji. Nigdy nie kamieniujmy księży, nigdy. Gdybyśmy tak mogli napisać białą księgę, to myślę, że każdy biskup miałby taką białą księgę prześladowań – w Polsce, w naszych czasach – i przez media odbieranie dobrego imienia.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ORydzyk-nie-pozwalajmy-poniewierac-kaplanow,wid,13582624,wiadomosc.html ''O. Rydzyk: nie pozwalajmy poniewierać kapłanów'', wp.pl, 9 lipca 2011]
 
* Wszyscy oglądaliśmy ten przepiękny marsz w Warszawie. To już drugi marsz w stolicy w obronie Telewizji Trwam, a właściwie w obronie demokracji. Poczynania decydentów w Polsce są antydemokratyczne, niszczące demokrację i niszczące wolność słowa.
 
* Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy – Polaków w kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności.
** Opis: w liście do Donalda Tuska.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,O-Rydzyk-do-Tuska-rzad-chce-zniszczyc-Radio-Maryja,wid,9478278,wiadomosc.html ''O. Rydzyk do Tuska: rząd chce zniszczyć Radio Maryja'', wp.pl, 11 grudnia 2007]
 
===Z===
* Za mówienie prawdy się nie przeprasza, wydaje mi się proszę ojca, że to jest robienie szumu medialnego. Może po marynarsku można by powiedzieć, że to jest sztorm. Usiłują wywołać burzę, może jeszcze nie sztorm, ale taką burzę.
** ŹródłoOpis: ''Radio Maryja'', 6 czerwca 2007–odpowiedźodpowiedź na list Rady Programowej Radia Maryja, w którym część biskupów i księży ostro skrytykowała wypowiedź: „Nie nazywajmy szamba perfumerią”.
** Źródło: Radio Maryja, 6 czerwca 2007
 
* Zapraszam wszystkich do modlitwy, ale także do myślenia. Popatrzmy na telewizje – kto jest do nich zapraszany i jak komentuje. Przyjrzyjmy się więc tym mediom i wyciągajmy wnioski. Spójrzmy, jakie było postrzeganie przez tych ludzi odradzającej się Polski, prawdy, prawa naturalnego, praw Bożych, dobra wszystkich rodzin i tego dziedzictwa, które ma na imię Polska. Nie dajmy się zmanipulować. Potrzeba dziś wielkiego zrywu moralnego popartego ogromnym myśleniem i zrozumieniem rzeczywistości. Wyłączmy telewizory. Włączmy myślenie.
** Opis: wypowiedź po katastrofie smoleńskiej.
** Źródło: [http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20100412&typ=tk&id=tk04.txt ''Zginęli liderzy odradzającej się polskiej prawicy'', naszdziennik.pl, 12 kwietnia 2010]
 
* (...) ze mną już tak jest, że skąd mam wiedzieć, co myślę, zanim tego nie powiem na antenie.
** Źródło: ''Angora''„Angora” nr 13, 26 marca 2007
 
* Ze strony ludzi Kościoła były takie gesty, które ludzie odczytywali jako poparcie dla pana Kwaśniewskiego. I tego nie robili księża szeregowi, tylko wyżsi księża. Niech uderzą się w piersi.
** Źródło: ''Radio Maryja'', 15 października 2000
 
==Cytaty o Tadeuszu Rydzyku==
===B===
* Belzebub z Torunia
** Opis: [[Janusz Palikot]] o ojcu Rydzyku podczas programu ''Teraz My'', wyemitowanego w ''[[TVN]]'' 17 marca 2008
** Źródło: ''dziennik.pl: [http://www.dziennik.pl/polityka/article140677/Palikot_odpowie_za_diabla_i_belzebuba_z_Torunia.html Palikot odpowie za diabła i belzebuba z Torunia, 20 marca 2008]
 
* Na przykład od nowa pisaliśmy ustawę o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw, która w największym skrócie przyspieszyłaby proces prywatyzacji polskiej gospodarki, a zarazem włączyłaby w prywatyzację polskich przedsiębiorstw państwowych samorządy. I Jarosław Kaczyński strasznie się do tego zapalił. Ku zaskoczeniu wszystkich rząd Marka Belki z entuzjazmem poparł ten projekt. A to oznaczało, że ze sfery słów wchodziliśmy w przestrzeń rzeczywistości. Dwie czy trzy godziny przed głosowaniem Kaczyński, jako szef klubu parlamentarnego kazał zdjąć nasz projekt ustawy, bo się okazało, że przy okazji „prywatyzujemy” Polską Żeglugę Morską, a tam rządziła ekipa, którą z jakiegoś powodu wsparł ojciec Rydzyk.
** Autor: [[Wiesław Walendziak]]
** Źródło: rozmowa ze Sławomirem Sierakowskim, ''Krytyka„Krytyka Polityczna''Polityczna”, 22/2010.
 
* Nikt nie ma złudzeń, że Rydzyk doprowadził do zwycięstwa PiS-u, co teraz owocuje bezpośrednim angażowaniem Rydzykowych mediów w politykę. A więc proces upolitycznienia Kościoła wszedł w sferę dynamiczną. Całe zamieszanie tak naprawdę pokazuje, że mamy do czynienia z symptomami państwa wyznaniowego. Uzależnienie się polityków od Kościoła oznacza między innymi, że rządzące partie uważają, iż jedynymi obywatelami, na których można stawiać, są Polacy katolicy.
** Autor: [[Kazimierz Kutz]]
** Źródło: ''Polska, czyli Iran'', – ''Fakty„Fakty i Mity''Mity”, nr 5 (309)
 
===O===
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4532137.html ''Kaczyński w układzie ojca Rydzyka'', gazeta.pl, 29 września 2007]
 
* Ojciec Tadeusz Rydzyk nie utożsamia się z przypisywanym mu antysemityzmem, i jako współbracia, którzy go znają, wiemy, że jest mu obca taka postawa. Ojciec też nigdy nie miał zamiaru obrażać kogokolwiek, a tym bardziej Parypary Prezydenckiejprezydenckiej.
** Autor: o. [[Zdzisław Klafka]], b. przełożony Warszawskiejwarszawskiej Prowincjiprowincji Redemptorystówredemptorystów
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przelozony-redemptorystow-8222tasmy8221-to-prowokacja,wid,9045935,wiadomosc_prasa.html ''Przełożony redemptorystów: „taśmy” to prowokacja'', wp.pl, 23 lipca 2007]
 
** Źródło: [http://wyborcza.pl/1,75248,6826504,Polaco__catolico_fan%C3%A1tico.html?as=2&ias=2&startsz=x ''Polaco, católico fanático'', wyborcza.pl, 16 lipca 2009]
 
* Ojciec Tadeusz w 1991 r. podjął wyzwanie (...) Kiedy pytano go o motywy decyzji o rozpoczęciu funkcjonowania Radia powtarzał: Moją ambicją jest głosić Ewangelię. Budował to Radio konsekwentnie, uparcie, czynem i modlitwa(...). Czynił to wśród niechęci wielu, na rzeczywistym można powiedzieć torze przeszkód, nawet samej Prowincjiprowincji Redemptorystówredemptorystów.
** Autor: abp [[Sławoj Leszek Głódź]]
** Źródło: [http://www.rp.pl/artykul/10,764203-Radio-Maryja-ma-20-lat.html ''Radio Maryja ma 20 lat'', rp.pl, 3 grudnia 2011]
** Autor: [[Jerzy Wenderlich]]
** Opis: o wypowiedzi ojca Rydzyka, w której stwierdził, że od 1939 Polacy nie rządzą Polską.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/0,1708018,0,1,rydzyk-nie-przyniosl-obciachu-tylko-na-saharze8221,wiadomosc.html tvn24.pl] z, 23 czerwca 2011
 
* Ten zamysł się nie udał w wielkiej mierze dzięki niezawodnemu ojcu dyrektorowi.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Opis: o roli o. Rydzyka w walce z „zabijaniem prawdy” o tragedii smoleńskiej.
** Źródło: [http://gosc.pl/doc/899835.Jaroslaw-Kaczynski-wRodzinie-Radia-Maryja ''Jarosław Kaczyński wRodziniew Rodzinie Radia Maryja'', gosc.pl, 10 lipca 2011]
 
* To jest zły człowiek, czyli – trzymając się języka teologicznego – on jest szatanem. Sieje w sercach ludzi nienawiść. W Radiu Maryja mówi się językiem epitetów, agresji, przemocy, wściekłości. Ukamienowaliby każdego, kto pozwala sobie na ich krytykę.

Menu nawigacyjne