Przyjaźń: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 11 bajtów ,  9 lat temu
źr., drobne red.
m (→‎P: +źr)
(źr., drobne red.)
 
* Co bez przyjaciół za żywot? Więzienie,<br />W którym niesmaczne żadne dobre mienie.<br />(...)<br />Uchowaj Boże takiego żywota,<br />Daj raczej miłość, a chociaż mniej złota!
** Autor: [[Jan Kochanowski]], fraszka ''Na zachowanie''
 
* Co jeśli Parys był przyjacielem Julii? Jej najlepszym przyjacielem? Jedyną osobą, której mogła zwierzyć się, jak bardzo cierpi po odejściu Romea? Co, jeśli nikt inny tak dobrze jej nie rozumiał i przy nikim innym tak dobrze się nie czuła? Jeśli był współczujący i cierpliwy? Jeśli się nią zaopiekował? Co, jeśli Julia nie umiała sobie wyobrazić bez niego dalszego życia? Jeśli w dodatku naprawdę ją kochał i zależało mu na jej szczęściu?<br />Co, jeśli… i ona kochała Parysa? Nie tak, jak Romea, to o oczywiste, ale dość mocno, by także pragnąć go uszczęśliwić?
 
* Jeśli ma się przyjaciół, a mimo to wszystko się traci, jest oczywiste, że przyjaciele ponoszą winę. Za to, co uczynili, względnie za to, czego nie uczynili. Za to, że nie wiedzieli, co należy uczynić.
** Autor: [[Andrzej Sapkowski]], ''Czas Pogardypogardy''
 
* Jeśli przyjaciele są podobni we wszystkim, jeśli obaj stanowią swoje odbicie, to spór z przyjacielem jest sporem z samym sobą.
 
* Miłość, Przyjaźń, Rock'n'Roll!
** Hasło reklamowe Przystanku Woodstock
 
* Miłość łączy serca, a przyjaźń umysły.
 
* Miłość ma wpisane w siebie cierpienie. Nieuniknione, chociażby przy rozstaniach. Przyjaźń – nie. Miłość może istnieć i trwać nieodwzajemniona. Przyjaźń – nigdy. Miłość jest pełna pychy, egoizmu, zachłanności i niewdzięczności. Nie uznaje zasług i nie rozdaje dyplomów. Przyjaźń poza tym jest niezwykle rzadko końcem miłości.
** Autor: [[Janusz Leon Wiśniewski]], ''[[S@motność w Siecisieci]]''
** Zobacz też: [[miłość]]
 
 
* Sukces: coś, czego przyjaciele nigdy ci nie wybaczą.
** Autor: [[Julian Tuwim]], ''Jarmark rymów''
 
* Szczęśliwa przyjaźń! świętym jest na ziemi,<br />Kto umiał przyjaźń zabrać ze świętemi.

Menu nawigacyjne