Jak zostać królem: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 10 bajtów ,  10 lat temu
brak opisu edycji
m (Dodano kategorię "Filmy niezależne" za pomocą HotCat)
Nie podano opisu zmian
'''[[w:Jak zostać królem|Jak zostać królem]]''' (ang. ''The King's Speech'', 2010) – [[Wielka Brytania|brytyjsko]]-[[Australia|australijski]] niezależny dramat historyczny w reżyserii [[Tom Hooper|Toma Hoopera]]. Autorem [[scenariusz]]a jest David Seidler.
==O filmie==
* Historia przyjaźni, lojalności i zaufania dwóch mężczyzn pochodzących z różnych sfer: króla i psychoanalitykalogopedy (terapeuty mowy) bez dyplomu, wydarzyła się naprawdę. Trudno powiedzieć, co jest w niej lepsze – pomysł na przedstawienie kluczowego momentu burzliwej epoki z perspektywy nieradzącego sobie ze swoimi kompleksami władcy, szarlatańska błazenada konowała próbującego zjednać sobie sympatię króla czy może koncertowy popis aktorstwa Firtha w roli królewskiego strażnika cnót i Rusha jako jego uzdrowiciela. Niewątpliwe jest to, że na Oscary zasłużyli obaj.
** Autor: [[Janusz Wróblewski]], [http://www.polityka.pl/kultura/film/1512420,1,recenzja-filmu-jak-zostac-krolem-rez-tom-hooper.read#ixzz1d13mQq2r ''Król na terapii'', polityka.pl, 25 stycznia 2011]
 
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne