Facebook: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
m Robot usunął id:Facebook (deleted)
Bacus15 (dyskusja | edycje)
+1
Linia 15: Linia 15:
* – Przychodzi baba do lekarza z książką w ustach. Lekarz pyta:<br />– Co pani jest?<br />– Facebook.
* – Przychodzi baba do lekarza z książką w ustach. Lekarz pyta:<br />– Co pani jest?<br />– Facebook.
** Autor: [[Szymon Majewski]], ''[[Szymon Majewski Show]]''
** Autor: [[Szymon Majewski]], ''[[Szymon Majewski Show]]''

* W dzisiejszych czasach profil na Facebook’u może, nie generując żadnych kosztów, mieć taki sam wpływ na miliony osób jaki mają kanały radiowe i telewizyjne, a nagrania z telefonów komórkowych w jednej chwili są w stanie obiec całe kontynenty. To wszystko jest dla świata „błogosławieństwem”.
** Autor: [[Ali Akbar Haszemi Rafsandżani]]
** Źródło: [http://solidarniziranem.pl/pl/solidarni-z-iranem/item/50-ajatollah-chwali-facebook%E2%80%99a ''Ajatollah chwali Facebook’a'', solidarniziranem.pl, 1 czerwca 2012]


'''Zobacz też:'''
'''Zobacz też:'''

Wersja z 22:53, 3 sie 2012

Logo Facebooka

Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Palo Alto.

  • Facebook to najbardziej szczegółowa baza danych o ludziach, ich kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscu aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się. Wszystko to znajduje się w USA i dostępne jest amerykańskim organizacjom wywiadowczym. Każdy powinien zrozumieć, że za każdym razem, gdy dodaje przyjaciół do swego profilu na Facebooku, staje się darmowym pracownikiem służb wywiadowczych USA.
  • Facebook w założeniu ma być serwisem społecznościowym, ale prawda jest taka, że większość moich znajomych, którzy z niego korzystają – ja zresztą tak samo – spędza tam tyle czasu, że na znajomości w świecie rzeczywistym go już nie wystarcza; trzeba przecież dopieścić swój profil, zaczepić kogoś albo napisać mu coś na wirtualnej ścianie.
  • Jak dla kobiety w XVIII w. było nie do pomyślenia, żeby pokazała kostkę, tak dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby pisać o swoich uczuciach na Facebooku.
    • Autor: Umberto Eco, rozmowa Miłady Jędrysik, Wszyscy mamy paranoję, „Książki. Magazyn do czytania”, nr 2/październik 2011.

Zobacz też: