Renata Beger: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 921 bajtów ,  10 lat temu
brak opisu edycji
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
[[Plik:Renata Beger.jpg|mały|<center>Renata Beger</center>]]
'''[[w:Renata Beger|Renata Beger]]''' (ur. 1958) – polska polityk, posłanka na Sejm IV i V kadencji.
 
==Wypowiedzi==
{{IndeksPL}}
[[Plik:Renata Beger.jpg|mały|<center>Renata Beger</center>]]
 
===A===
* Andrzej nie łudź się, że zostaniesz uniewinniony. Nikt, kto był związany z Samoobroną, nie zostanie oczyszczony z zarzutów.
** Opis: wypowiedź skierowana do Andrzeja Leppera w związku z seksaferą.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/-1,1697581,0,1,lyzwinska-odwolujemy-sie-do-strasburga,wiadomosc.html ''"Mąż nie zna wyroku. Śpi"'', tvn24.pl, 30 marca 2011]
 
===B===
* Biada temu pięknemu i historycznemu miastu Kraków! Biada krakowskiej inteligencji, jeśli w Sejmie musi ją reprezentować poseł Jan Maria Rokita. Panie pośle – Janie Mario Rokito – jest pan z wykształcenia prawnikiem. Ukończył pan najbardziej szacowną uczelnię w kraju, a opowiada pan publicznie głupoty i rzuca pan bezpodstawne oskarżenia na innych będąc sam w gorszej sytuacji prawnej.
** Opis: do [[Jan Rokita|Jana Rokity]].
 
===G===
* Generał Skalski był dla mnie bohaterem i kolegą partyjnym, jako wieloletni członek Samoobrony. Słuchałam generała z otwartymi ustami. Jego opowieści lotnicze sprawiły, że zaczęłam latać samolotem jako pasażerka. Przestałam się bać podróżować samolotem. To mi zostało do dziś.
** Źródło: [http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:n6gR9_Ec974J:www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_041204/plus_minus_a_6.html+stanis%C5%82aw+skalski+beger&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl ''Głowa leci do góry'', rp.pl, 4 grudnia 2004]
** Opis: odpowiedź na pytanie dziennikarza w sprawie zawodowych planów Renaty Beger po przejęciu władzy przez [[Samoobrona|Samoobronę]]. Miało to miejsce w okresie sukcesów sondażowych tej partii w pierwszych miesiącach 2004 roku.
 
===I===
* Importowane zboże jest pełne odchodów szczurów, może wywoływać wiele chorób. Z tego ma się robić nasz chleb? Ci Niemcy myślą, że my jakieś świnie jesteśmy.
** Źródło: w wywiadzie dla „Trybuny”, 7 czerwca 2002
 
===J===
* Jak będzie trzeba, pójdę żebrać pod kościół, byle tylko uzbierać pieniądze na apelację.
 
** Opis: z obrad Sejmu, 3 grudnia 2004.
 
===K===
* ... każda kobieta ma taką figurę, jaką lubi jej mężczyzna.
** Opis: odpowiedź na ripostę wicepremier [[Izabela Jaruga-Nowacka|Jarugi-Nowackiej]], która broniąc się przed zarzutem „przejedzenia” państwowych pieniędzy powiedziała „Życzę Pani takiej figury, jak moja.” Sejm, 2005 r.
* Kto ma mikrofon, ten ma władzę.
 
===L===
* Lepper powinien wycofać się do tylnego szeregu. Tylko wtedy Samoobrona mogłaby wrócić do Sejmu. To wątpliwe, żeby wyborcy zaufali politykowi wplątanemu – niezależnie od prawdziwości czy fałszywości zarzutów – w ciemne sprawy.
** Źródło: [http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/komentatorzy/artykuly/131661,lepper-i-giertych-dwaj-panowie-po-przejsciach.html ''Lepper i Giertych - dwaj panowie po przejściach'', dziennik.pl, 24 września 2008]
** Zobacz też: [[owies]], [[seks]]
 
===M===
* Mnie nigdy do polityki nie ciągnęło, po prostu lubię ludziom pomagać. Żyłam wcześniej bez niej i teraz mogę żyć. Tak jest mi dobrze.
** Źródło: [http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/wielkopolska/424435,co-dzis-robi-renata-beger-i-sylwia-pusz,id,t.html?cookie=1#material_1 ''Co dziś robi Renata Beger i Sylwia Pusz?'', gloswielkpolski.pl, 10 lipca 2011]
** Opis: niefortunne przekręcenie nazwiska sekretarza generalnego ONZ, [[Kofi Annan]]a w trakcie publicznego spotkania w telewizji TVP1.
 
===N===
* Nie jestem od podnoszenia ręki, by przegłosować to, czego życzy sobie szef partii. Miarka się przebrała.
** Źródło: [http://www.wprost.pl/ar/228347/Los-przystawki/?O=228347&pg=1 ''Los przystawki'', wprost.pl, 22 stycznia 2011]
** Źródło: wypowiedź na czacie z dnia 28 października 2005 r.
** Źródło: [http://www.samoobrona.org.pl/pages/16.Czaty/index.php?document=/951.html Strona Samoobrony].
 
===P===
* Pani w głowie nie ma nawet tego, co pozostaje po omłotach owsa.
** Opis: do [[Iwona Śledzińska-Katarasińska|Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej]]
** Źródło: [http://orka2.sejm.gov.pl/Debata4.nsf/5c30b337b5bc240ec125746d0030d0fc/8a608f255dff78efc12574790039e320?OpenDocument Wystąpienie na posiedzeniu Sejmu, 3 grudnia 2004]
 
* Poznałam technologię likwidowania odorów i jestem pewna, że niebawem będą mniejsze.
* Prawdę mówi ten, kto mówi pierwszy.
** Źródło: ''Fakty TVN'' z 12 sierpnia 2007, wypowiedź na temat sporu na linii Lepper-Ziobro w sprawie przecieku CBA.
 
* Prawdziwe oblicze Michnika to nie redagowanie gazety, w której społeczeństwo mogłoby znajdować rzetelną i obiektywną informację o wydarzeniach we własnym kraju. Prawdziwe oblicze Michnika to rządzenie Polską, ale rządzenie zza gazety, zza telewizji i za pomocą radia.
** Źródło: [http://orka2.sejm.gov.pl/Debata4.nsf/5c30b337b5bc240ec125746d0030d0fc/74b081030007bc3cc12574790039e274?OpenDocument Wystąpienie na posiedzeniu Sejmu, 3 grudnia 2004]
 
* Przede wszystkim studia były ciężkie. Nie wybrałam łatwej uczelni, gdyż zawsze staram się stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Słyszałam nawet, że niektórzy pracodawcy wolą przyjąć pracownika, który skończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z dostatecznymi niż absolwenta innej uczelni, który ukończył ją z lepszymi ocenami.
** Źródło: [http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/z-renata-beger-o-jej-studiach,937620 ''Z Renatą Beger o jej studiach'', interia.pl, 4 lipca 2007]
 
===T===
* Ta wiadomość jest porażająca. Nie wierzę, że Lepper popełnił samobójstwo. On był osobą bardzo wierzącą, był chrześcijaninem praktykującym. Wielokrotnie widziałam go, gdy zwracał się do Boga w trudnych sytuacjach. Nie tak dawno opowiadał mi, że jechał do chorego syna przez Częstochowę, mówił, że wierzy w cud jego ozdrowienia.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Beger-nie-wierze-w-samobojstwo-Leppera-byl-jak-ojciec,wid,13664880,wiadomosc.html ''Beger: nie wierzę w samobójstwo Leppera, był jak ojciec'', wp.pl, 5 sierpnia 2011]
** Źródło: wywiad dla „Super Expressu”, 29 listopada 2004
 
===W===
* W dawnych czasach często śmialiśmy się, że jest dla nas ojcem; o wszystko się martwił, o każdego dbał. Pamiętał, gdy ktoś miał w domu jakiś problem lub chore dziecko. Miał bardzo dobrą pamięć, bardzo dbał o swoje zdrowie.
** Opis: o Andrzeju Lepperze.
** Zobacz też: [[Janusz Maksymiuk]]
 
===Z===
* Z dwojga złego musiałam wybrać mniejsze zło dla Polski, ponieważ prezydent elekt Lech Kaczyński ma poglądy pro-społeczne i pro-socjalne, które to są zbieżne z moimi poglądami i moich wyborców. Dlatego wybrałam Lecha Kaczyńskiego. Czasami podczas wyborów kierujemy się wyglądem fizycznym kandydatów, a nie ich poglądami. Uważam, że jest to mylne i złe posunięcie wyborców.
** Zobacz też: [[Lech Kaczyński]]

Menu nawigacyjne