Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
nowe cytaty
m (drobne redakcyjne)
(nowe cytaty)
[[Plik:Ruch-wosp.JPG|mały|<center>Logo WOŚP na koszulce Ruchu</center>]]
'''[[w:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy|Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy]]''' (''WOŚP'') – fundacja charytatywna powstała w 1993 roku z inicjatywy [[Jerzy Owsiak|Jerzego Owsiaka]].
* Finał Orkiestry to ma być święto. Mądre świeckie święto z przesłaniem jak najbardziej chrześcijańskim: pomaganie bliźniemu daje masę radości. Bo daje. Uczy się tego 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami. I zapamiętuje na resztę życia. Działalność charytatywna na ponuro zawsze wydawała mi się nieco podejrzana.
** Autor: [[Jerzy Owsiak]], rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego, ''Wkurzam, choć wkurzać nie chcę'', „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.
 
* Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
** Opis: hasło promujące fundację.
** Opis: [[Zbigniew Hołdys]] o artystach pobierających wynagrodzenie za dobroczynne występy.
** Źródło: [http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/jeszcze-o-zarabianiu-na-wosp,1242736,45 interia.pl]
 
* Nasze koszty własne nie przekraczają 10 procent wszystkich wpływów. I żeby było jasne – tych 10 proc. nie bierzemy z puszek, tylko zarabiamy na odsetkach, lokatach i dostajemy od sponsorów. Wszystkie pieniądze zebrane w Finale idą na sprzęt.
** Autor: [[Jerzy Owsiak]], rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego, ''Wkurzam, choć wkurzać nie chcę'', „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.
 
* Popieram, to za mało. Trzeba wyrazić wielkie uznanie dla tych, którzy potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz wśród mrozu, po to, aby śpieszyć z pomocą innym. To nie jest tylko akcja, to konkretna forma pomocy dla cierpiących.
'''Zobacz też:'''
* [[wolontariat]]
 
 
[[Kategoria:Fundacje]]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne