Dyskusja użytkowniczki:Alessia: Różnice pomiędzy wersjami

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Ananas96 (dyskusja | edycje)
→‎Szablony: nowa sekcja
Linia 144: Linia 144:


Jest gotowe. Jak są jakieś błędy, to proszę o informacje, bym mógł poprawić. [[Wikipedysta:Ananas96|<font color=orange>'''Ananas96'''</font>]] [[Dyskusja użytkownika:Ananas96|<sup><font color=green>Dyskusja</font></sup>]] 14:45, 30 gru 2011 (CET)
Jest gotowe. Jak są jakieś błędy, to proszę o informacje, bym mógł poprawić. [[Wikipedysta:Ananas96|<font color=orange>'''Ananas96'''</font>]] [[Dyskusja użytkownika:Ananas96|<sup><font color=green>Dyskusja</font></sup>]] 14:45, 30 gru 2011 (CET)

== Szablony ==

Dzięki, załatwiłem u Koreańczyków (kilka nazwisk jest podanych w zangielszczonej wersji, więc zostały jak są). Szablon dla wietnamskich to jak chcesz, ale może się zawsze przydać :) [[Użytkownik:Hoa binh|Hoa binh]] 19:15, 30 gru 2011 (CET)

Wersja z 19:15, 30 gru 2011

Archiwum 1Archiwum 2Archiwum 3Archiwum 4Archiwum 5Archiwum 6Archiwum 7

Re: Problemy techniczne

Hej. Jak zgłaszasz więcej niż jeden problem, proszę, używaj wypunktowania, łatwiej wtedy odnieść mi się do konkretnych problemów :-).

  • To z jakiej przeglądarki korzystasz ma kluczowe znaczenie dla rozwiązującego dany problem. Dla przykładu zielone przyciski o których piszesz u mnie działają, a używam właśnie innej przeglądarki (Chromium 15.0.874.102). To są drobiazgi, ale dzięki nim nie siedzę nad problemem pół dnia tylko pół godziny.
  • Jeśli chodzi o wygląd kategorii, to trzeba się do niego przyzwyczaić, ponieważ tak mają właśnie wyglądać.
  • Jak zacznę coś zmieniać przy gadżetach, to przyciski znowu mogą zmienić swoją pozycję. Ma to związek z kolejnością, w której ładowane są skrypty oraz gadżety, na którą większego wpływu nie mamy. To nie znaczy, że nic nie da się z tym zrobić... musiałbym wiedzieć w jakiej kolejności mają być te przyciski.
  • Jeśli chodzi przycisk do wstawiania kategorii, to sprawdzę gdzie on zaginął. W międzyczasie proponuje spróbować włączyć sobie w preferencjach gadżet HotCat (wrzuciłem go na Wikicytaty początkiem października), który ułatwia edycje kategorii.
  • Upewnij się, że w preferencjach, w zakładce Opcje wyszukiwania masz odznaczone Wyłącz dynamiczne podpowiedzi lub też zaznaczone Włącz zaawansowane podpowiedzi wyszukiwania (tylko dla skórki Wektor).

Naprawy i porządki wykonam jak będę mógł edytować przestrzeń nazw MediaWiki. Pozdrawiam, Beau 20:00, 8 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

  • Ad. 1. Nie wiem, kto zadecydował o wyglądzie kategorii. Kwestia gustu, pewnie z tym też da się coś zrobić.
  • Ad. 3. Ja mam te obie opcje zaznaczone i wyświetlają mi się podpowiedzi, trochę tego nie rozumiem, może spróbuj tych ustawień?
  • Ad. 5. Da się. Najważniejsze w tym momencie to przywrócenie działania starych funkcji, na nowe trzeba będzie poczekać dłużej.
Beau 20:39, 8 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Prośba

Witam. Czy mogłabyś odnieść się do tej dyskusji? Bardzo mi zależy na Twojej opinii jako autorce Zasad formatowania Wikicytatów. Pozdrawiam. Mrnr84201 13:39, 19 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Po pierwsze może nie zauważyłaś, ale nie odnosiłem się tylko do tego pojedynczego cytatu, nie chciałem go usuwać (najwyżej przenieść), ale zaproponowałem nową, ogólną zasadę. A na Wikicytatach i nie tylko te zasady nie działają wstecz, tylko od momentu ich wprowadzenia do zasad formatowania Wikicytatów. Po drugie dla mnie ten cytat sam w sobie też nie jest kontrowersyjny, owe kontrowersje w sprawie braku źródeł zgłosił IP-ek. Problem jest nie w treści, ale w praktyce dodawania cytatów z felietonów na zupełnie inny temat z postaci zmarłych 60 lat temu. Raczej nie znajdziesz na Wikicytatach wiele takich przypadków. Należy tutaj wyraźnie oddzielić np. cytowanie współczesnych polityków od cytowania ludzi z zamierzchłej przeszłości. Tych drugich zostawmy opracowaniom i artykułom historycznym. Wtedy unikniemy ciągłego debatowania co robić z nieweryfikowalnymi cytatami, przynajmniej z postaci historycznych. Jeśli zaś chodzi konkretnie o ten cytat, to mam pod ręką dwie monografie (Wołkogonowa i Montefiore) na temat Stalina, przepełnionych ciekawymi cytatami, ale tego akurat tam nie ma... I nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie. Mrnr84201 15:36, 19 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Szczerze mówiąc, nie spotkałem się do tej pory z sytuacją, żeby wykształcona osoba porównywała profesjonalne prace historyczne pisane przez specjalistów z podręcznikami szkolnymi. Cóż zawsze musi być ten pierwszy raz. Jeśli znajdziesz na Wikicytatach chociaż jeden cytat z postaci historycznej mający za źródło podręcznik szkolny, dostaniesz ode mnie gwiazdkę. Natomiast cytat z postaci historycznej uźródłowiony felietonem stricte politycznym, znam tylko jeden - ten od którego zaczęła się dyskusja. I nie powiesz mi, że to nie rodzi pytania o intencjonalność. Szczególnie, że jest to – jak zauważył IP-ek – jego jedyne dostępne źródło (jeśli nie liczyć forów faszystów i skrajnych nacjonalistów). Wydaje mi się, że przy cytatach ze Stalina, Hitlera i innych sławnych zbrodniarzy powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Możesz sobie sprawdzić w historii edycji tego drugiego, ile przeinaczonych albo kompletnie sfałszowanych cytatów tam było zanim zacząłem je poprawiać. A użytkownikom Wikicytatów na pewno zależy na tym, żeby to co czytają było prawdziwym cytatem z danej osoby, a nie bajką wymyśloną przez ideologów z jakiejkolwiek strony politycznego spektrum. Proponuję cytat ze Stalina przenieść do sekcji przypisywane do czasu pojawienia się wiarygodniejszego źródła, a do zasad formatowania wpisać, że źródłem cytatu z postaci historycznej nie może być artykuł prasowy, którego tematyka jest odległa od historycznej. Mrnr84201 17:51, 19 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Błąd może trafić się wszędzie, ale w publikacjach naukowych (w tym historycznych) zdarza się niezwykle rzadko. Zawdzięczają to choćby procedurze recenzji naukowej i dzięki temu taka publikacja jest uznawana za źródło pierwotne.

Co do ad personam, to ja też nie wiem, dlaczego na samym początku wywlekłaś mi tego Protasiuka, a w tamtej dyskusji to akurat nie moje stanowisko było najradykalniejsze, i cytat przywracali także inni, łącznie z adminami (swoją drogą całość dyskusji usunęłaś, nie pytając się nikogo). Dyskutuję z Tobą, nie po to, żeby pokazać swoją wyższość (jeśli tak to odebrałaś, to przepraszam, może mam za ciężki styl), czy też wywołać u Ciebie dziką rozkosz (bo przez internet jest to dość trudne), ani nie po to, żeby wywalić ten cytat (bo sam jeden jest dla mnie mało istotny), tylko żeby przekonać Cię do wprowadzenia nowej zasady Wikicytatów. M.in. dlatego, że wbrew deklarowanej skromności, odegrałaś kluczową rolę w opracowaniu dotychczasowych i jeśli rozwieje Twoje wątpliwości, to raczej (jak zresztą widać) nikt inny nie będzie miał do tej nowej zasady zastrzeżeń. Zasada w treści podanej powyżej ze swojej natury, nie będzie dotyczyła wyłącznie jednej gazety czy portalu, ale wszystkie od „Trybuny”, przez „Gazetę Wyborczą”, po „Gazetę Polską” itd. Nie rozumiem, co w niej budzi Twój sprzeciw. Mrnr84201 20:20, 19 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

  • Wytykanie mi jakiejś niekonsekwencji w sprawie cytatu z Protasiuka uważam za bardzo dziwne. Skoro uznałaś tamtą dyskusję za zakończoną, nieaktualną i skasowałaś ją, to czemu teraz do niej wracasz? Gdybyś nie usunęła zapisu tamtego sporu, to dzisiaj mogłabyś sprawdzić jakie było moje faktyczne stanowisko. Że wtedy też wobec pojawiających się kontrowersji proponowałem uznać rzeczony cytat za przypisywany i nie usuwać go. I tyle na temat mojej rzekomej niekonsekwencji. Zresztą tamten cytat miał specyficzny, niepowtarzalny charakter, dotyczył bieżących wydarzeń, gdy tymczasem samych haseł z postaci historycznych mamy tysiące. Stąd i waga problemu inna. Wbrew temu, co napisałaś nie chodzi mi też o „cytaty kontrowersyjne”, ale o cytaty z kontrowersyjnych źródeł - to zupełnie co innego. Naprawdę, na temat Stalina powstała taka ilość publikacji historycznych, czy nawet artykułów popularno-naukowych, że nie ma potrzeby sięgania do felietonów prasowych.

Nie wiem też od kiedy „akceptowane są” cytaty zaczerpnięte z dzieł beletrystycznych z osób innych niż ich autor. Zresztą w dobrych książkach pisarz zazwyczaj podaje źródło motta. To samo się tyczy gatunków dziennikarskich, które stanowią źródło przede wszystkim dla cytatów z ich autora. Oczywiście należy tutaj wyraźnie odróżnić artykuł popularno-naukowy, prasowe streszczenie własnej publikacji naukowej czy esej historyczny od felietonu, komentarza, jakiejś polemiki prasowej. Różnicy chyba nie muszę wyjaśniać, wystarczy np. porównać te eseje historyczne [1], [2], [3] zamieszczone w prasie codziennej z felietonem Żebrowskiego. Zaproponowana zasada nie będzie żadnym wyjątkiem od reguły, ale powszechną zasadą w hasłach postaci historycznych. Tak jak są różne zasady formatowania w hasłach o filmach i o pisarzach. Mrnr84201 12:28, 20 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Cytat zaczerpnięty z kontrowersyjnego źródła już tylko z tego powodu sam staje się kontrowersyjny, nie kłóćmy się o słówka. Poza tym, to Ty stwierdziłaś, że kontrowersyjność treści to kwestia subiektywna i ja się z tym zgadzam. I my cały czas (jak może zauważyłaś) rozmawiamy o źródłach, a nie o treści. Skoro dopuszczasz ocenianie „pudelka” i „Faktu”, to czemu nie pozwalasz na to samo w stosunku do „Naszego Dziennika”? Rozumiem, że pisanie o prywatnym życiu celebrytów jest dla Ciebie bardziej kontrowersyjne niż np. bezkrytyczne publikowanie autorów twierdzących, że Auschwitz był tylko obozem pracy, opowiadających o rządzącym Polską „żydowskim rządzie światowym”, o tym że politycy w porozumieniu z Rosją okłamują naród w sprawie liczby Polaków zamordowanych w Katyniu i naprawdę było ich ponad 70 tys. itp. I proszę Cię bardzo, nie oszukujmy nikogo, że ktokolwiek jest tutaj całkowicie obiektywny. Ja nie jestem całkowicie obiektywny i nie zamierzam być. Można być, co najwyżej bardziej lub mniej obiektywnym w kwestii suchych faktów. Obnoszenie się swoim zdystansowaniem i brakiem zainteresowania w pewnych sytuacjach też jest opinią i to wbrew pozorom równie skrajną. A we wprowadzeniu wyższych standardów (a właściwie jakichkolwiek standardów) dodawania cytatów ze źródeł pośrednich, nie widzę nic stronniczego (w sensie o którym pisałaś).

Odnośnie cytatów z dzieł literackich, to Twoje podejście budzi moje poważne wątpliwości. Przykład z Nadberezeńcami jest kompletnie od czapy, ponieważ pochodzi on z posłowia autorstwa właśnie tegoż historyka literatury do najnowszego wydania, a nie z wnętrza powieści (Czarnyszewicz napisał ją 15 lat przed narodzinami Kowalczyka). Do czego może prowadzić takie cytowanie pośrednie z beletrystyki najlepiej widać tutaj: [4]

  • „Szczęście ma imię kobiety; jeśli chcesz je zdobyć, nie wahaj się użyć siły.”

Źródło: Elizabeth Adler, Kobiety rządzą światem, motto powieści

Gdy tymczasem nieco wyżej mamy oryginalny cytat z Księcia:

  • „Lepiej jest być gwałtownym niż oględnym, gdyż szczęście jest jak ta kobieta, którą trzeba koniecznie bić i dręczyć, aby ją posiąść.”

Wnioski jako polonistce pozostawiam Tobie. Mrnr84201 17:18, 21 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Ad. 1. No pewnie, a publicyści „Naszego Dziennika” to nigdy nie byli skutecznie pozywani za pisanie nieprawdy. Czy Ty wogóle wiesz o czym piszesz? Czy to jest dla Ciebie jedyne kryterium odnośnie źródeł? Bo jeśli tak, to tych źródeł pośrednich, już pisząc ogólnie o różnych serwisach internetowych dzienników, niewiele zostanie. Nie wiem, dlaczego mielibyśmy wyróżniać poszczególne tytuły prasowe. W czym np. taki „Super Express” jest wiarygodniejszy od „Faktu”? Tutaj też masz całą masę przegranych procesów sądowych. Poza tym, rozmawiamy o felietonie, a nie o artykule historycznym w jakiejkolwiek gazecie. Potrafisz odróżnić te dwa gatunki dziennikarskie? To nie było pytanie retoryczne. Rozumiem, że wbrew oczywistym faktom postanowiłaś iść w zaparte. Czekam tylko na to, kiedy ktoś umieści cytat np. autorstwa któregoś ze średniowiecznych doktorów Kościoła zaczerpnięty z felietonu w „Faktach i Mitach”. Ciekawe, czy wtedy też tak zażarcie będziesz broniła dotychczasowego braku standardów? Ad. 2. Wszystko by się zgadzało, gdybyśmy rozmawiali o literaturze pięknej, a Machiavelli był poetą. Jednak Książę to traktat polityczny, a nie księga służąca za zbiór parafraz i estetycznych zachwytów. Stąd wątpliwości. I może m.in. dlatego beletrystyki nie uznaje się za źródło pierwotne.

Ad. 5. A gdzie ja coś takiego napisałem? Zaczynam mieć przykre wrażenie, że nie odnosisz się do moich postów, a tylko tworzysz własne teorie spiskowe. My tutaj nie opiniujemy żadnego cytatu, ani żadnego tytułu prasowego, a wyłącznie to, czy felieton polityczny (bez znaczenia spod jakiego szyldu redakcyjnego) może stanowić źródło dla cytatu z postaci historycznej. Na całych Wikicytatach raczej nie znajdziesz drugiej takiej sytuacji. Dlaczego beztrosko dopuszczasz precedens, który może obniżyć dotychczasowy poziom Wikicytatów? Jeśli ktoś ma taką wolę i chęć, to może sobie cytaty z publicystów i współczesnych polityków czerpanych z „Naszego Dziennika” umieszczać dowoli. Natomiast postacie historyczne pozostawmy publikacjom historycznym. Mrnr84201 13:43, 22 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Michał Sutowski

Hi. The user that was vandalizing Michał Sutowski the other day is back. Just after the protection that you places on the article has gone out it started again. So it might be a good idea to block the user. -- Tegel 01:41, 22 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz

Dodałaś propozycję właściwie :) Myślę, że nie ma na razie potrzeby kombinować z szablonami, może pomyślimy o tym, kiedy projekt trochę się rozrośnie. Nie ma ściśle określonego rozmiaru w kb, ponieważ ich ilość zależy od rodzaju (i w ogóle obecności) grafiki, linków zewnętrznych, przypisów itp., więc nie da się na jego podstawie weryfikować ilości cytatów. Wiadomo, że hasło z jednym cytatem jest za małe by trafić do czywiesza, minimalnym rozmiarem jest więc mniej więcej hasło o "długości jednego ekranu" (nie wiem, jak precyzyjniej to określić ;)). Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do zasad, zgłaszaj je do mnie, może razem uda nam się ustalić lepsze ;) Pozdrawiam i przepraszam, że tak późno odpowiadam Jos. - dyskusja 15:58, 26 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

62.21.17.253, a numer identyfikacyjny blokady to 708

Jakich zasad encyklopedyczności nie spełnia poniższy wpis w sekcji "O Friedrichu von Hayeku" na stronie http://pl.wikiquote.org/wiki/Friedrich_August_von_Hayek#O_Friedrichu_von_Hayeku ?

"Keynes uznawał, że.. najlepszym lekarstwem jest zbawienna rola wydatków rządowych.Tak naprawdę nieważne na co idących, czy na kopanie i zakopywanie rowów, wojny, czy wybijanie szyb (w istocie takie opinie pojawiały się nie tylko w pracach Keynesa...Hayek ... stwierdza, że agregaty Keynesa.. Tworzą w ten sposób teorię, która obiecuje darmowe obiady, jakie ... nie mogą się pojawić. .., aby inwestycje były trwałe potrzebne są realne oszczędności ludzi. .. ceną, która powinna się kształtować rynkowo, a nie jak dzisiaj przez państwowe instytucje (banki centralne)...kryzys nie pojawia się nagle ... lecz z powodu kumulacji przez lata wcześniej błędnych inwestycji kapitałowych. Obniżanie stóp procentowych przez banki otworzy drogę do takiego boomu, ale ponieważ brakuje na realizację inwestycji autentycznych oszczędności, cały boom skończy się kryzysem. Ratowanie bankrutów dodatkowymi pieniędzmi tylko wprowadzi dodatkowe wypaczenia...zgodne z historią faktycznej debaty między nimi: Keynes nie odpowiadał na argumenty Hayeka, lecz je ignorował, przedstawiając na nowo swoją tezę" http://kryzys.mises.pl/

    • Autor: Mateusz Machaj, "Rap nauczy Cię makroekonomii", Instytut Misesa Styczeń 31, 2010

Można prosić o odpowiedź?

Dzięki za formatowanie :). Pozdrawiam serdecznie, Bacus15, dyskusja 20:07, 2 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Witam!

Problem polega na tym, że te cytaty co przeniosłem do Dwanaście krzeseł nie są wypowiadane przez Ostapa... Co do nieznajomości Ostapa to już nie mój wstyd jest... Bo to wstyd nie znać klasyki ;) . Pozdrawiam Electron  <Odpisz> 16:31, 4 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Prawdę powiedziawszy nie było moim celem rozśmieszanie kogokolwiek, bo znajomość pewnego kanonu to sprawa poważna ale nikt nie jest doskonały ;) Robię co mogę ale ja tu tylko w gości wpadam i nie znam wszystkich zwyczajów tego domu. Nad czym oczywiście można tylko ubolewać. Pozdrawiam Electron  <Odpisz> 19:22, 4 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Artykuły

Dziękuję serdecznie za Twojego maila. Masz, jak rozumiem, na myśli te artykuły, w których brakuje daty urodzenia. Staram się takowe braki uzupełniać, w miarę możliwości, jak to uczyniłem w przypadku artykułu Lhasang Cering. Będę zwracał większą uwagę na ten aspekt artykułu, Bacus15, dyskusja 19:22, 11 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Ok. W takim razie skasuj ten artykuł. Zrobię to porządnie i wybiorę więcej cytatów jak znajdę chwilę czasu.--Maksymilian Sielicki, muuuu 19:36, 14 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Państwo, Platon

Czesc, dodalem cytaty z dziela Panstwo do strony Platon, nie wiem jednak jakie sa standardy wielkosci strony, jest ich tam teraz sporo, stad pytanie czy nie przeniesc/utworzyc osobnego artykulu? Cszysiek

Dyskusja

Bardzo serdecznie Ci dziękuję, za usunięcie głupot wpisanych na moją dyskusję przez IP. :) Pozdrawiam, Madeline 7 ^.^ dyskusja 22:58, 16 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Re: Ben Klassen

Witam! Do książki "Odwieczna Religia Natury" została dodana notka od tłumacza następującej treści:

W tekście niniejszej książki czytelnik natknie się na pewne słowa-klucze, które powinny zapisać się na stałe w jego pamięci. W tym celu zostały one wyróżnione z tekstu w ten sposób, że napisano je wielką literą, mimo iż w zasady redagowania tekstu tego nie wymagają. Podobnie uczyniono z pewnymi terminami które powszechnie pisze się wielką literą – w tekście odstąpiono od tego zabiegu aby zasygnalizować, iż są one mało istotne i budzą naszą pogardę.

Z tego powodu nie mogę edytować treści cytatów. Innych błędów nie zauważyłem.

Przekład polski jest autorstwa Ruchu Twórczości 2010-2011. Gdzie mogę wpisać informację o tłumaczu?

Pozdrawiam!

Mogłabyś zerknąć tutaj i wypowiedzieć swoją opinię w tej sprawie? Z góry dziękuję i pozdrawiam :) Madeline 7 ^.^ dyskusja 22:45, 18 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Strasburger

Skąd wiesz, że to nie Strasburger jest autorem tych dowcipów? (jeśli nie on to kto?) Choć mimo wszystko uważam, że te dowcipy mogłyby się na tej stronie znaleźć - jako jeden z współczesnych symboli popkultury. Myślę że umieszczenie ich pod hasłem "Familiada" na pewno nie złamie żadnego prawa autorskiego. Pozdrawiam --89.77.90.56 00:20, 20 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Czy ta strona jest potrzebna? Jeszcze tego brakuje, by Wikicytaty stanowiły skarbnicę tekstów nazistowskich pioseneczek. Hoa binh 16:43, 22 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Strony Brydż i Adam Hanuszkiewicz zostały wstawione do rubryki Czy wiesz na stronie głównej 23 grudnia 2011.
Dziękujemy i prosimy o więcej!

Japończycy

Przy Kodo nazwiskiem jest Sawaki, przy Daiun Sogaku Harada nazwisko to Harada, przy Ikkyu natomiast chyba Ikyu, ale tu muszę się jeszcze upewnić. Pozdrawiam serdecznie, Bacus15, dyskusja 12:17, 26 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

RE:Zmierzch bożyszcz

Jak zwykle, a i na zapas - dzięki za wszystkie poprawki. Cszysiek

Nazwiska

Wietnamskie też idą w odwrotnej do naszej kolejności, niestety nie wiem jak się sprawa ma z tybetańskimi. Czy dałoby się w ogóle zrobić szablony podobne do tego? Bardzo by to ułatwiło życie i edytorom, i czytającym, gdyby u góry hasła widniał pasek z informacją "to jest osoba nosząca chińskie/wietnamskie/koreańskie nazwisko X". Hoa binh 08:53, 30 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Nazwiska chińskie

Dzięki :), Bacus15, dyskusja 12:20, 30 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Tybetańczycy

Dilgo Czientse Rinpocze - pod D (rinpocze to tytuł honorowy wysoko inkarnowanych lamów, nie coś w rodzaju nazwiska), Taje Dordże - pod T, bo Dordże to jedynie część imienia duchowego oznaczająca między innymi diament). Qiangba Puncog to w sumie schińszczona postać, ale i tak, nawet przy przepuszczeniu jego imienia przez pinyin będzie pod Q . Pozdrawiam, Bacus15, dyskusja 14:15, 30 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Jest gotowe. Jak są jakieś błędy, to proszę o informacje, bym mógł poprawić. Ananas96 Dyskusja 14:45, 30 gru 2011 (CET)[odpowiedz]

Szablony

Dzięki, załatwiłem u Koreańczyków (kilka nazwisk jest podanych w zangielszczonej wersji, więc zostały jak są). Szablon dla wietnamskich to jak chcesz, ale może się zawsze przydać :) Hoa binh 19:15, 30 gru 2011 (CET)[odpowiedz]