Dyskusja użytkownika:Instruktorek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witam. Nie mogę mówić o wiarygodności źródła bo nie jestem w stanie w obecnej postaci go sprawdzić. Na pewno nakierowuje mnie gdzie mogę szukać źródła. Z całą pewnością mogę stwierdzic że jest jak najbardziej niezgodny z normami cytowania PKN i nie wynika z zalinkowanego źródła. Postaram się poszukać tego wywiadu w jakiś sposób, choć w przypadku periodyków jest to trudne. Trzeba się bedzie przejść do biblioteki i uściślić, zamiast poszerzać historię zmian edycji :). Pozdtawiam [[Użytkownik:Tommy Jantarek|''Tommy Jantarek'']] ([[Dyskusja użytkownika:Tommy Jantarek|pisz]]) 00:07, 20 gru 2011 (CET)
:Z tym sie zgodzę, ale nie zgodzę się że "walka" ma się odbywać kosztem artykułu :) Gdybyście wieszali na sobie psy w Waszych dyskusjach, czy mailach, artykuł by na tym nie ucierpiał :) Postaram się sprawdzić w którym numerze mógł być ten wyiad, nie wiem co mi z tego wyjdzie. [[Użytkownik:Tommy Jantarek|''Tommy Jantarek'']] ([[Dyskusja użytkownika:Tommy Jantarek|pisz]]) 09:53, 20 gru 2011 (CET)
 
== Odp:Mechanizm CDU (cytat do usunięcia) ==
 
Nie bardzo sobie wyobrażam jak miałaby wyglądać procedura "cytatów do usunięcia". Czy miałoby to być głosowanie? Czy może przez dyskusję merytoryczną? Zazwyczaj cytaty są usuwane z powodu nieencyklopedyczności osoby cytowanej, braku źródeł, wyrwania z kontekstu, nie budzącej wątpliwości niskiej wartości itp. O takich rzeczach trudno decydować w trybie dyskusji czy głosowania. Zazwyczaj wystarcza tutaj utrzymywanie porządku przez administratorów. Społeczność jest chyba zbyt mało liczna, aby podejmować absorbujące dyskusje nad pojedynczymi cytatami. Może to oznaczać, że przetrwają cytaty bezwartościowe, ale bronione przez liczniejszą lub bardziej aktywną grupę. Natomiast zostaną usunięte ważne i wartościowe, ale pozostające bez zaplecza obrońców. Obecnie istniejące zasady są dobre biorąc pod uwagę to, że udało się uzupełnić źródło dla cytatu, który stał się inspiracją dla pomysłu CDU. Z pewnością lepsze byłoby źródło pierwotne, ale tylko teoretycznie. Weryfikowalność prasy z 1991 nawet z dokładnymi namiarami wymaga wizyty w dobrej bibliotece. Sprawdzić książkę dostępną w Internecie, będącą źródłem wtórnym może każdy bez problemu. Cytat na pewno powinien zostać, bo 20 latach nawet ja pamiętam te słowa Bieleckiego. Choć wydawało mi się, że on to chlapnął z trybuny sejmowej. [[Użytkownik:Sp5uhe|sp5uhe]]&nbsp;<sup>[[Dyskusja użytkownika:Sp5uhe|dyskusja]]&nbsp;[[Specjalna:Wkład/Sp5uhe|edycje]]</sup> 19:46, 20 gru 2011 (CET)

Menu nawigacyjne