Robert Skidelsky: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 180 bajtów ,  9 lat temu
brak opisu edycji
** Źródło: ''Keynes kontra Hayek: dogrywka'', „Gazeta Wyborcza”, 27–28 sierpnia 2011.
 
Wbrew opublikowanym w Gazecie Wyborczej słowom pana Roberta Skidelsky utrzymującego się i dobrze żyjącego z ekonomii Keynesa, prawda jest następująca: Według Hayeka uzdrowienie gospodarki wymaga cięcia inwestycji rządowych, odsunięcia polityków od gospodarki i pozostawienia ludziom decydowanie o ich losie oraz pieniądzach, a według Keynesa, przeciwnie, zachęcanie rządu do stymulowanie konsumpcji, poprzez potworne, nie do opanowania zadłużanie prowadzące w końcowym efekcie do upadku, bankructwa i potwornego kryzysu. Hayek proponował zaciskanie rządowego pasa, Keynes – większych wydatków. Oto dlaczego Hayek przegrał w latach 30. w starciu z Keynesem. ŻyciePodstawowym czynnikiem jak zauważył jeden z ojców socjalizmu, na którym wzorował się Keynes jest demokracja, czyli rządy tłumu."By w danym kraju zapanował socjalizm,wystarczy wprowadzić demokrację"K.Marks. Bowiem życie na kredyt pasuje większości ludzi, szczególnie rządzącym zaciągającym je na konto innych, ale niewielu z nich zdaje sobie sprawę do jakiego kryzysu i spowolnienia całej gospodarki to prowadzi. Cięcia wydatków rządowych i odsunięcie tej skorumpowanej klasy od gospodarki są koniecznością, co dobitnie pokazuje rozpasanie i ogólnoświatowych kryzys początku XXI w. Prof..E.Savas udowodnil wieloletnimi badaniami w wielu krajach, że sektor państwowy/samorządowy w porównaniu z prywatnym marnotrawi od 20%-40% środków i że najgorsza firma prywatna zawsze będzie dzialać lepiej niż najlepsza państwowa. A ostatnie 30 lat takich rządów w USA pięknie ukazuje,że wzbogaciło się jedynie 1% najbogatszych, reszta zbiedniała.
 
"Chwytliwe" hasła ekonomii socjalistyczno-interwencjonistycznej Keynesa umożliwiły Hitlerowi,który był narodowym socjalistą (przeciwieństwem Hayeka), zwycięstwo w demokratycznych wyborach. III Rzesza byłaby bankrutem i było to jednym z głównych powodów II W.Ś., po Zimnej Wojnie, drugiej najstraszniejszej wojny w historii ludzkości. Jak widać obu powstałych po dojściu do władzy socjalistów, czyli ekonomii wydatków rządowych i centralnego sterowania gospodarką, prowadzących do bankructwa i upadku. Sprawdziły się słowa K.Marksa:"By w danym kraju zapanował socjalizm,wystarczy wprowadzić demokrację"
 
Podstawowe prawo do oszczędzania jak i zadłużania się mają jedynie prawo ludzie, bo to ich pieniądze, a nie rządy, które robią to pieniędzmi innych i na konto poddanych, co prowadzi jedynie do dużo gorszych katastrof (jak wyżej) i dużo większej biedy, niż chwilowe spowolnienie jednej czy nawet kilku branży gospodarki. Przez kilka tysięcy lat ludzie potrafili oszczędzać i wydawać wedle własnego uznania i nie potrzebowali do tego rozpasanych rządów nieudolnych polityków. Jak mawiał jeden z założycieli najbogatszego kraju jaki kiedykolwiek powstał w historii ludzkości, kiedy jeszcze skorumpowana klasa polityczna nie poddała się "wymysłom" Keynesa, a opierała się na normalnej ekonomii: "Doszedłem do wniosku,że jeden bezużyteczny człowiek,to hańba, dwóch to firma prawnicza, trzech lub więcej to Kongres"John Adams
Więcej o Keynesie: http://nczas.home.pl/wazne/keynes-%E2%80%93-ekonomiczny-guru-lewicy/ Keynes był homoseksualistą. Wiele źródeł donosi również, że był pedofilem, czyli człowiekiem nie posiadającym żadnego systemu wartości.
Keynes był homoseksualistą.
Z jego pamiętników wynika także, że był pedofilem, czyli człowiekiem nie posiadającym żadnego systemu wartości. http://conservapedia.com/John_Maynard_Keynes_and_pederasty
 
{{DEFAULTSORT:Skidelsky, Robert}}
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne