Ryszard Kapuściński: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
nowe cytaty
(nowy cytat, drobne redakcyjne)
(nowe cytaty)
* Kapuściński był jak Polska: rozdarty, idący na kompromisy, pewnie przestraszony, pewnie egoistyczny, ale jednocześnie pełen siły i determinacji. Na przekór czasom i uwikłaniu snuł swoją niepowtarzalną i piękną opowieść.
** Autor: [[Andrzej Stasiuk]], ''A jeśliby nawet to wszystko zmyślił'', Wyborcza.pl, 2 marca 2010.
 
* Kapuściński umarł i zaczęło się niszczenie jego twórczości, autorytetu. Ludzie, którzy to robią, nic nie rozumieją z jego pisarstwa. Nie wiedzą, że w dobrych, prawdziwych książkach statystyka, dokładne liczby, tabelki to nawet nie jest tło do poznawania rzeczywistości. Może niektóre historie opowiadane przez Ryszarda inni ludzie widzieli w inny sposób. Nie ma w tym nic zaskakującego ani zdrożnego, gdzie tu sensacja?
** Autor: [[John le Carré]], rozmowa Adama Michnika i Pawła Smoleńskiego, „Gazeta Wyborcza”, 17-18 września 2011.
 
* Książki Kapuścińskiego traktują o świecie takim, jaki jest w rzeczywistości, o prawdziwej naturze ludzkiej, odkrywają, tłumaczą istotę zdarzeń, oświetlają jakąś tajemnicę.
** Autor: [[John le Carré]], rozmowa Adama Michnika i Pawła Smoleńskiego, „Gazeta Wyborcza”, 17-18 września 2011.
 
* Zmarł śp. Ryszard Kapuściński. Na 100% agent bezpieki – co widać po klace, jaką Mu urządziła lewicowa część „klasy politycznej”. A przy tym dobry reporter (co prawda: za „komuny” nie miał konkurencji...) i mądry człowiek. Jedno drugiego nie wyklucza. Naprawdę!
23 944

edycje

Menu nawigacyjne