Bogusław Kowalski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 495 bajtów ,  11 lat temu
brak opisu edycji
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
[[Plik:Bogusław Kowalski.jpg|mały|<center>Bogusław Kowalski</center>]]
'''[[w:Bogusław Kowalski|Bogusław Kowalski]]''' (ur. 1964) – polski polityk, historyk, dziennikarz, publicysta, poseł na Sejm V i VI kadencji, były wiceminister transportu, były przewodniczący Stronnictwa Narodowego i Ruchu Ludowo-Narodowego.
* Kazimierz Świtoń to starszy, schorowany człowiek. Później podszedł w kuluarach i przepraszał za te swoje sformułowania, że one zostały źle odebrane.
** Opis: o krytykowaniu Lecha Kaczyńskiego przez Kazimierza Świtonia na zjeździe USOPAŁ.
** Źródło: [http://www.wprost.pl/ar/238164/Switon-to-schorowany-czlowiek-Poslowie-PiS-sie-tlumacza/ ''"Świtoń to schorowany człowiek". Posłowie PiS się tłumaczą'', wprost.pl, 31 marca 2011]
** Zobacz też: [[Kazimierz Świtoń]]
 
* Najgorsza w tym wszystkim, co się stało, jest kwestia dotycząca wizerunku polskich kolei, które obywatelowi kojarzą się z polskim państwem, a więc również wizerunku polskiego państwa. Pogorszenie wizerunku polskich kolei odbywa się w sytuacji, kiedy rynek europejski jest otwarty i – o czym wszyscy wiemy – konkurencja w różnych obszarach, choćby w zakresie transportu towarowego i pasażerskiego, szykuje się do wejścia na rynek polski i tylko czeka na nasze błędy, na pańskie błędy, na błędy pańskich ludzi, żeby jeszcze bardziej kolej skompromitować, żeby jeszcze łatwiej ten rynek sobie podporządkować. Pogorszenie wizerunku stanowi największą stratę, dlatego że bardzo trudno będzie to odwrócić. Jeżeli podróżni i obywatele stracą zaufanie do przewoźnika, a w zasadzie do państwa, które nie potrafi sobie z powyższymi problemami poradzić, to takie straty będą nieodwracalne i trudne do nadrobienia.
** Źródło: [http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/465a33c3d7ed6ae4412577ff003a315d?OpenDocument sejm.gov.pl, ''Informacja ministra infrastruktury w sprawie sytuacji w PKP w związku z wprowadzaniem nowego rozkładu jazdy pociągów oraz warunkami podróżowania pasażerów.'' 17 grudnia 2010]

Menu nawigacyjne