Prachanda: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 11 bajtów ,  11 lat temu
formatowanie
(→‎Cytaty: ort.)
(formatowanie)
'''[[w:Prachanda|Prachanda]]''' właśćiwie(właś. '''Pushpa Kamal Dahal'''; (ur. 1954), lider Komunistycznej Partii Nepalu (maoistowska) oraz jej zbrojnego skrzydła Armii Wyzwolenia Ludowego.
==Cytaty''O maoizmie''==
* Marksizm stał się istotą rewolucyjnej nauki światowego proletariatu w wyniku historycznych doświadczeń oraz rozwoju walki klas.
** "O maoizmie"
 
* Należy zaznaczyć, że antyrewizja jest walką na wyższym poziomie, przyśpieszeniem rozwoju nowego typu i militarnego Komunistycznej Partii, dostarczeniem nowego rodzaju rewolucyjnej walki i Wojny Ludowej, więc używanie mylącej terminologii "Myśl„Myśl Mao Zedonga"Zedonga” jest błędne, a jedynie słusznym jest termin "maoizm"„maoizm”.
** "O maoizmie"
 
* Słowa Moriarty'ego tworzą atmosferę podejrzeń i nieufności i mogą zahamować panujący obecnie klimat pokoju i pojednania.
** Prachanda do ambasadora Stanów Zjednoczonych James F. Moriarty'ego, gdy ten groził wstrzymaniem pomocy USA dla Nepalu.
 
==Inne==
* Jedynym dopuszczalnym przez nas rozwiązaniem politycznym jest powstanie republiki. Jeżeli partie zasiadające w parlamencie nie spełnią tego warunku, wyrażonego przez społeczeństwo w czasie niedawnych protestów, jesteśmy gotowi znowu chwycić za broń.
 
* Słowa Moriarty'ego tworzą atmosferę podejrzeń i nieufności i mogą zahamować panujący obecnie klimat pokoju i pojednania.
==Cytaty o Prachandzie==
** PrachandaOpis: do ambasadora Stanów Zjednoczonych James F. Moriarty'ego, gdy ten groził wstrzymaniem pomocy USA dla Nepalu.
 
==Cytaty oO Prachandzie==
* Dzisiejszy dzień jest dniem chwały i zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszego narodu. Prachanda jest liderem na nową erę, porównywalnym do Lenina czy Napoleona.
** Autor: [[Baburam Bhattarai]], wiceprzewodniczący partii maoistów
** Wiceprzewodniczący partii maoistów Baburam BhattaraiOpis: po wyborze Prachandy na premiera Nepalu.
 
 
[[Kategoria:Komuniści|Prachanda]]
[[Kategoria:Nepalczycy|Prachanda]]
 
[[Kategoria:Komuniści|Prachanda]]
[[Kategoria:Nepalczycy|Prachanda]]
[[fr:Pushpa Kamal Dahal]]
128 610

edycji

Menu nawigacyjne