Homofobia: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1190 bajtów ,  11 lat temu
nowe cytaty
(nowe cytaty)
** Autor: [[Daniel Radcliffe]]
** Źródło: [http://queercafe.pl/%C5%9Awiat/daniel-radcliffe-badzcie-dumni-z-tego-kim-jestescie.html queercafe.pl]
 
==Wypowiedzi o homofobii==
* Badania wskazują, że pornografia homoseksualna silniej pobudza tych heteroseksualnych mężczyzn, którzy są homofobami. Według jednej z hipotez, homofoby podniecają się prymitywnymi zachowaniami (gestami) dominacji, które wskazują na wyższy status mężczyzny aktywnego (w stosunku homoseksualnym).
** Autor: [[Bogusław Pawłowski]], rozmowa Tomasza Ulanowskiego, ''Gej nie jest konkurencją'', „Gazeta Wyborcza”, 20 maja 2011.
 
* W badanych społeczeństwach naszego kręgu kulturowego homoseksualiści najczęściej stanowią od 2 do 5 proc. mężczyzn (w Polsce 7 proc.). Wśród kobiet ten odsetek jest nieco mniejszy – do 3 proc. Ale już w Tajlandii podobno 8–9 proc. mężczyzn przyznaje się do orientacji homoseksualnej.(...) W społeczeństwach homofobicznych, w których muszą ukrywać swoją tożsamość i czasem wchodzą w związki heteroseksualne, częściej mają dzieci – a więc prawdopodobieństwo przekazania genów odpowiadających za homoseksualizm jest tam paradoksalnie większe.
** Autor: [[Bogusław Pawłowski]], rozmowa Tomasza Ulanowskiego, ''Gej nie jest konkurencją'', „Gazeta Wyborcza”, 20 maja 2011.
 
==Zobacz też==
23 944

edycje

Menu nawigacyjne